Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

On 5/10/2022 at 11:26 PM, Brujo93 said:

Izvinjavam se što Vam uskacem u diskusiju o gumama. Samo da kažem Vama koji cekate svog Tipa. Danas sam dobio info da su ove nedelje počeli proizvodnju za Srbiju I da moj diler u Subotici ocekuje da će isporuciti sva vozila za 30 do 45 dana. Za ostale dilere ne znam. Još je napomenuo da je isporucio ovih dana 2 nova. Tako da ako im je verovati krenuli su sa isporukama. 

Krenuli su, samo je pitanje modela. Recimo moj kum je pre neki dan dobio auto iako ga je naručio 2 meseca posle mene. Međutim, on je naručio dizela 1,3, a ja benzinca 1,4. Oba sedan. Meni rekoše tek jul. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U julu prošle godine. Sedan 1,4

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da trenutno nemam auto s kojim sam zadovoljan ne bih toliko čekao, ali ovako vozim šta imam pa novi kad dođe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/21/2022 at 10:12 AM, Novi član said:

Za mesec dana je tu. 

Možda i pre, zavisi kako se uklopi transport. Mom kumu je napravljen 7. aprila, a isporučen krajem meseca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su javili da je moj auto proizveden (iako je po poslednjoj priči trebao da bude tek u julu. Trebalo bi da bude tu do kraja ovog meseca. Ajd' videćemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, nesa 169 said:

Meni su javili da je moj auto proizveden (iako je po poslednjoj priči trebao da bude tek u julu. Trebalo bi da bude tu do kraja ovog meseca. Ajd' videćemo.

Moj je proizveden 20. maja, u ponedeljak kad sam proveravao, bio je u Kragujevcu, ali jos nije stigao u salon. Ipak racunaj bar mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AK Kole

 

Karavan je i dalje najobogaljeniji sa opremom, prosto neverovatno.

Screenshot_2022-06-20-05-48-37-781_cn.wps.moffice_eng.jpg

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su iskustva sa udonošću Tipa za relacije cca 300+ km. Kakav je u poređenju sa np Citroen C4 Mk2, Megane III? Ja sam vozio Tipa sa rentacara ali su to bile kraće relacije od po max 50km pa odmor, nisam mogao da procijenim? 

Zanimaju me kako prednja tako i zadnje sjedište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam prešao 600km u cugu, bez gašenja, uz samo jedno dolivanje goriva. Auto je udoban, tih, tempomat izuzetno koristan (ima policije, vozio sam po p.s.-u), vožnja mi uopšte nije bila zamorna.

Zadovoljan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Brako

Pozdrav i dobrodoslica na forum.

Predstavljanje jos jednog pristiglog Tipa je izdvojeno u podforum za Predstavljanje automobila clanova:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/84174-fiat-tipo-hb-14-city-life-by-brako/

 

Slobodno se u tom podforumu raspisite detaljno o svojim novim ljubimcima. Pored toga odavno je otvoren i zaseban tehnicki podforum za Tipo, teme za Styling, ICE, Uconnect problematiku... Uostalom, kao sto smo do sada radili i za sve dosadasnje Fiat i Lancia modele.

Kako ne bi, pored gomile specijalizovanih podforuma, sve u vezi modela "trpali" u jednu jedinu temu (koja btw sluzi za savete pri kupovini).

I koja ce kasnije biti nepregledna i za citanje i za buduce pretrage.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/28/2022 at 10:25 AM, Elra said:

Kakva su iskustva sa udonošću Tipa

Pa ja sam do sad sa njim jedno 4-5 na more i meni je prilično udoban tj. ne zamara me vožnja, me mogu baš porediti sa drugim modelima nemam iskustva na duge vožnje, ali sa stilom npr sam se kočio u levoj nozi uvek na putu do mora dok sa tipom ne, nemam neku potrebu ono da moram ststi posle par sati vožnje zato što sam se ukočio. Za pozadi ne znam deca su u dečjem sedištu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prepoznajte svoj!B)

IMG_20220701_121641.thumb.jpg.4bfab376edc72fb7da3bfc6a2abf9f40.jpgIMG_20220701_121634.thumb.jpg.f53cc71ebd06f07acc1c88f11843de97.jpgIMG_20220701_121559.thumb.jpg.c23abd9918fb25c5548c2804b760d9c6.jpgIMG_20220701_121631.thumb.jpg.783721852f06b27dcbe0f72933daa463.jpgIMG_20220701_121801.thumb.jpg.d9ad6074de2de88ee125411fcf54a263.jpg

 

Upravo slikano, kod Jagodine na AP! Četiri vučna voza! Požuri dok je taze!!!

 

Loukoumades, freskes loukoumades!:lol:

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bane1321 said:

Požuri dok je taze!!!

Moša, odoše za Evropu :P .

Šleperče sa "34" na tablici, registrovana u Istanbulu, Bursa beše "16" ako se dobro sećam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari koliko ste dugo čekali na isporuku od dana proizvodnje do dana kad stigne u salon?
Meni su javili 16.05. iz FCA Srbije da je auto proizveden, poslali VIN br. i rekli da je na putu ka Srbiji, što je i diler potvrdio. Ali evo prodje skoro dva meseca od auta još ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su javili 21. maja da je proizveden prethodni dan. U salon stigao 24. juna, a trebao je i pre, nego je uvoznik dostavio nepotpunu carinsku dokumentaciju carini, pa je moralo da se vraca i koriguje. Znaci tacno negde mesec dana od dana kad je proizveden, pa do preuzimanja u salonu.

Edited by Woodoo
ne citiraj upis napisan neposrednog pre tvog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...