Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Nije, odložili ga za sledeću nedelju. 

Čovek jednostavno nema sreće sa terminima... 

 

Aj da postavim par pitanja:

1. Podeoci koji označavaju količinu goriva me zbunjuju. Ima 4 polja, od kojih je jedno crveno. Prostim deljenjem dobija se 12,5l po podeoku. S druge strane, u uputstvu piše da rezerva (crveno) ima 7l. Je l' neko zna o čemu se radi? 

2. Da li autonomija (range) označava kilometražu sa ili bez rezerve? Znam da se na Puntu gasilo odbrojavanje kada autonomija padne ispod 50km.

3. Da li i vi nemate svetlo u kaseti i da li može naknadno da se ugradi? 

4. Koliki je na kraju raspon na šipci merača ulja? U uputstvu ne piše. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pridružujem se čestitkama za @pile_sale - u zdravlju da ga voziš.

Ja sam potpisao kapitulaciju i danas sam dobio novac nazad i kamate koje sam plaćao za rate kredita tako da sam na nuli.

Možda ću ostati član ovog kluba kao vlasnik nekog polovnjaka - videćemo. Trenutno nisam u ljubavi sa Fiat grupacijom.

Što se tiče moje pojave na televiziji  - i to se navodno odlaže za sledeću epizodu SAT revije - živi bili pa videli.

Ostalim kolegama kojji i dalje čekaju vozilo želim da im vozila stignu bez daljeg odlaganja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zao mi je sto se na kraju saga oko kupovine novog Fiata zavrsila tako kako se zavrsila... Je li se SAT na kraju javno bavio tim pitanjem, nisam ispratio?

S druge strane - welcome to the club (Nuova Bravo/Delta turbo benzinjara).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam odustao, novi rok za proizvodnju rekoše za dve nedelje. Ajd' da vidim i to čudo. 

''Slikar'' mi uredno radi posao, ne žalim se, pa se zbog toga i ne nerviram još uvek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na dobrodošlici. Emitovao je SAT prilog sa mojom izjavom 27. marta.

 

 

Ali bez nekog konkretnog zaključka u smislu - niko nije kriv i uz naravoučenije - ne uzimajte odmah kredit za nov auto :).

Bilo bi lepo da sam imao strpljena i sačekao novi Tipo ali i sa ovom polovnom Deltom sam poprilično zadovoljan. Biće potrebna ulaganja (veliki servis, kočnice,trap)  ali nemam više rate auto kredita...

I montirao sam odmah  Conti Premium contact 16-ice   ;)

Edited by Malmsteen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo I ja da se ubacim. Rezervisao Tipo 1.4 HB Life paket kod dilera u Subotici. Prosle nedelje mi javljeno da se isporuka pomera za kraj Juna. I kao nešto su prokomentarisali da je moguće I to da bude pomereno, iskreno se nadam da neće do toga doći. Biće mi ovo najduza 2 meseca u životu. Inače prelazim sa Una 1.0 2002 God na Tipa tako da ocekujem veeeeliku razliku u svemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uno 2002.? Nisam znao da ima kod nas, jos u Subotici :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Mislim da je ta generacija pravljena u Poljskoj, još je sa stavarnih 140.000 km na satu, ali sumnjam da će proci tehnicki. Mesto jedno bliže Subotice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, horvat said:

Uno 2002.? Nisam znao da ima kod nas

Ko se seca, imao je nas drugar Bane (radio svojevremeno u AK Vozdovac) Uno sa "preloma" veka :) (tu negde oko 2000. godista). Jos ga je on odrzavao domacinski, bas je lep primerak bio:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44145-alfa-romeo-147-16120hp-ex-fiat-uno-mondo-10ie/&do=findComment&comment=708190

 

9 hours ago, Malmsteen said:

ali i sa ovom polovnom Deltom sam poprilično zadovoljan

Ako je lepo ocuvan primerak u pitanju, nema razloga da ne budes. U dosta stvari kvalitetniji auto, pogotovo enterijer (a tek ako je neka visa verzija opreme).

Sa Deltom je Fiat ipak gadjao Premium Compact klasu (a ne budget Compact), auto je razvijen na pravoj Compact platformi (a ne "napumpanoj" platformi nizeg B segmenta). Samim tim veca nosivost, cvrstina, vece medjuosovinsko rastojanje, pomicna zadnja klupa koja je odlicna stvar za porodicu. Daleko bolji izbor adekvatnih motora za tu tezinu karoserije (model je u ponudi imao iskljucivo turbo motore), dvozonska klima, opciono koza, panorama, ksenonski farovi, navigacija, Bose ozvucenje, prednji senzori+Magic Parking, itd... Da ne pricamo tek o "pravim" Aisin AF-40 sestostepenim automaticima (ne robotizovani menjaci), cetvoroklipnim celjustima na 330 mm diskovima na 1.8 Di T-Jet (1750 TBi), od dizela su u ponudi bili i 1.9 MultiJet TwinTurbo 190 motori...

Ocuvan, sa nekim lepim 18'' felnama i u dobroj boji - i dan danas auto koji pleni originalnim dizajnom i pojavom na putu, razbijajuci monotoniju moderne plasticne konfekcije.

S druge strane uvek stoji ono cuveno - novo je novo :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mom kumu napravili dizelo početkom ovog meseca iako je naručio malo posle mene. Izgleda da je s dizelima bolje, valjda zbog turskog tržišta gde su jako traženi pa ih se puno pravi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si ti narucio? Kod mog dilera nije bila ponuda za dizelasa, mada čisto sumnjam da bih ga uzeo da je bila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Brujo93

Spremi se na duže čekanje, ja sam potpisao ugovor 14. maja 2021. i juce su mi javili da je proizvodnja odlozena za 21 jun. To je bilo bukvalno deseto pomeranje i ko zna kad će da mi isporuče auto. S' obzirom na rast cena vozila, nije im ni u interesu po ceni po kojoj sam ga kupio prosle godine u maju, ali neću da odustanem, ima da čekam jos godinu dana ako treba.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auu druze to je bas dugo što čekaš. Ja sam ga porucio prošli mesec. Tipo HB Life sa full led za 15.600e. Ajde nadamo se da ce biti brže, mada tebi svaka čast na strpljenju. Ne znam da li bih mogao toliko cekati. Još mom trenutnom autu starom 20g istice reg 1 Juna I teško da će proci tehnicki. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto uzeo Life, i jos doplatio za led plus paket, parkin paket (zadnja kamera i prednji parking senzori), metalik boju, sistem za upozerenje prelaska u drugu traku, rezervni točak u punoj veličini, alu felne 17" i jos  ponešto ... i to sve za 14 150 €. Na danasnji dan smesna cena, zato neću da odustanem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O da to je smesna cena. Moj ima sve to samo bez upozorenja za traku. Da def vredi jer je razlika 2000e otp tkd drži to, šta drugo možeš. A gledam I druga auta ugl ista situacija cekanje min 4 meseca. A vidiš meni je diler prokomentarisao da bi moja mogla da dodju pre bas zbog te razlike u ceni npr tvog I mog. Što po meni nije fer

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Brujo93 said:

Kad si ti narucio? Kod mog dilera nije bila ponuda za dizelasa, mada čisto sumnjam da bih ga uzeo da je bila. 

Ja sam naručio krajem jula, a kum početkom septembra. Kolega koji je naručio isto dizelaša krajem decembra kaže da su mu rekli jul. Nije posle pitao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...