Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Pozdrav svima, reših da se i ja priključim.

U istoj sam situaciji kao kolega  Pile Sale. Čekam Tipa (Hečbek 1.4 motor).

Poručio sam auto još 17.juna. Bilo je milion odlaganja....

Danas su mi u NIKOM Kragujevac rekli da je auto proizveden 18. januara , da se još uvek ispred fabrike.

 

Nisu mi jasno rekli kada mogu da očekujem isporuku.  Od :"moguće za 15 -ak dana", do : "1. aprila "(al to je kao malo verovatno).

Sa druge strane prodajem staroga puntića, i imam ozbiljnijih kupaca, i već 3. put dajem oglas ... Plus ističe i registracija, za njega, za 25  dana.

 

Kolega Pile Sale imaš li neku informaciju kada bi mogla biti isporuka? Ili neko drugi?

 

Edited by DedaMraz
Citirao pogresnog kolegu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitajući prethodna iskustva, trebalo bi u roku od mesec dana od dana proizvodnje da stigne. 

Računam da šalju bar jednom mesečno, naročito s obzirom da je ovo kontigent proizveden nakon dužeg vremena. 

I ja sam u Nikomu kaparisao, od 11. juna čekam, niko mi ništa nije javio nego sam danas pitao Fiat pa su mi poslali VIN broj. Nisu naveli datum proizvodnje. 

Ja sam svoj Punto već prodao preko notara, plaćen je i porez, ali me kupac čeka. 

Pre vipe od 2 meseca sam kupio i zimske gume... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DedaMraz

Meni piše 30 dana, ajde da se nadam da će stići u tom periodu... Trebalo bi da stigne po njihovom 28.02.......ili početkom marta, to je i moje mišljenje. Ma bitno je da je proizveden, to me je ubijalo kad im pošaljem upit, a oni mi odgovore da je PLANIRANA proizvodnja tad i tad, i tako iz meseca u mesec. A ja sam moju roomsterku prodao čim sam uplatio verujući da će stići za dva meseca kako su mi rekli.... :D . Evo i slike:

 

 Screenshot_20220131_200153.thumb.jpg.b64f412bea1b2e99a2029eac5033cc9a.jpg

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag, sredjen format i slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, pošaljem putem maila upit o trenutnom stanju vozila mom dileru (u mom slučaju AK. Kompresor), on mi odgovori na pitanje i pošalje mi stanje porudžbine na taj dan. 

Verovatno on udje u sistem fabrike i proveri...... Svaki put sam ovako dobijao,. Tu sve piše...

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipo košta 18500 evara ? To zbog ovog sveopšteg poskupljenija, ili ide neki popust ?

Još nešto, ja se vama divim na strpljenju, više od pola godine čekati da stigne unapred plaćen auto ... ja ne bih mogao. Meni onomad bilo mnogo da čekam tri nedelje za isporuku punta u željenoj boji, pa sam birao između onih koje su imali na lageru... :lol:

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RastaTo mu je navodno redovna cena sa tom opremom.

Zapravo je naručen za 12700, a trenutno košta 14100.

Prosto nemaš izbora, zastoji su ogromni. 

Nije prijatno čekanje... 

Iz Nikoma su mi javili da je rok za dostavu do 45 dana od dana proizvodnje. 

Videćemo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je 13000 izašao, a što se čekanja tiče previše, da nisam uzeo kola od ćaleta (penzionera) poludeo bi. Problem je što je u tom trenutku kada sam shvatio da neće da stigne u datom roku (2 mes) kako mi je rečeno, cene polovnjaka otišle toliko da sam za ove pare mogao da uzmem auto sa više od 1500000km na cajgeru, i da verujem da je tako..... Jbg uhvatilo nas je ovo ludilo na tržištima širom sveta..... Onda sam shvatio da je bolje da čekam jer je i nov otišao gore za 1100 e... 

12 hours ago, pile_sale said:

Ne,, pošaljem putem maila upit o trenutnom stanju vozila mom dileru (u mom slučaju AK. Kompresor), on mi odgovori na pitanje i pošalje mi stanje porudžbine na taj dan. 

Verovatno on udje u sistem fabrike i proveri...... Svaki put sam ovako dobijao,. Tu sve piše... 

 

Evo ovako izgleda u celosti, ja sam samo izbrisao ime i prezime.... 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Rasta said:
Još nešto, ja se vama divim na strpljenju, više od pola godine čekati da stigne unapred plaćen auto ... ja ne bih mogao. Meni onomad bilo mnogo da čekam tri nedelje za isporuku punta u željenoj boji, pa sam birao između onih koje su imali na lageru... 

Ovi što su naručili VW još gore prolaze


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:mellow:

6 hours ago, Novi član said:

Ne vidim zašto je tvoj skuplji 300 evra od mog kad imaju potpuno istu opremu?!

Jedino možda ako imaš i prednje parking senzore? 

Nemam pojma možda točak u punoj veličini?

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se nije 13000 već 12 900 e, ali opet je 200 e skuplji? Stvarno ne znam, moj je hecbek , tvoj? Da nije bilo nekog dodatnog popusta? 

 

Screenshot_20220201_171026_com.google.android.apps.docs.editors.docs.jpg

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma uzeli smo potpuno isti auto, samo se boja razlikuje. 

Interesantno je da ti u onom prvom papiru stoji vrednost 18550 a u drugom 18570.

Meni u ponudi izričito stoji da auto košta 12700 sa popustom. 

Znam da su pojedine kuće uzimale par stotina evra više jer su imale vozila na lageru (iz Subotice i Niša), ne znam o čemu se ovde radi.. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, nemam pojma, ovaj drugi papir je njihova ponuda za auto i po tome plaćam.... Svakako si bolje prošao :D

Mamu im...... Mogao sam da dodam jos nesto za razliku :D

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pile_sale

Molba da se u temama postuje sa "Reply", a ne sa "Quote" opcijom (sem ako se ne citira konkretno neki od ranijih postova ili njegov deo).

Sa "Quote" prethodnog posta samo se nepotrebno citira upis iznad, nepotrebno duplira sadrzaj i teme cine nepreglednijim za buduce citanje.

Hvala unapred, posto prepravljamo sve prethodne postove.

PS: Ako se samo pominje neki clan (bez potrebe citiranja njegovog sadrzaja) - odavno imamo uvedenu i opciju dinamickog tagovanja (otkucati znak "@" i zapoceti nick zeljenog korisnika, nakon cega ce se on dinamicki prikazati). Na taj nacin i tagovani korisnik dobija notifikaciju, sa temom gde je pomenut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad bacih pogled na izveštaj koji je @pile_sale dobio kad je dobio VIN i nešto me je začudilo a to je broj porudžbine (ordera). Ja sam od Nikoma zatražio svoj broj ordera mesec dana nakon poručivanja. Vozilo poručeno 10.06.2021. a mejlom sam dobio broj ordera 7.07.2021. E sad, broj ordera za moj sedan počinje sa 82086****  a @pile_sale order 82083**** a poručio je svoj HB posle mene. Da li se to brojevi ordera razlikuju po verziji vozila? Ako bi se išlo logikom redosleda nikako ne bi bilo moguće da sam  dobio order koji je za red veličine 30000 naručioca veći od nekoga ko je vozilo naručio dve nedelje kasnije ? :huh:

Kakvi su brojevi ordera drugih kolega forumaša koji su naručili sedan?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Malmsteen said:

...mejlom sam dobio broj ordera 7.07.2021. E sad, broj ordera za moj sedan počinje sa 82086****  a @pile_sale order 82083**** a poručio je svoj HB posle mene. Da li se to brojevi ordera razlikuju po verziji vozila? Ako bi se išlo logikom redosleda nikako ne bi bilo moguće da sam  dobio order koji je za red veličine 30000 naručioca veći od nekoga ko je vozilo naručio dve nedelje kasnije ? :huh:

Mislim da zbog ovoga:

 

On 11/5/2021 at 11:53 AM, Malmsteen said:

...Ja konkretno tripujem da je auto koji sam ja u junu naručio već stigao i da ga je diler prodao nekom svom prijatelju koji nije želeo da čeka a da je za mene ponovo poslao porudžbinu i sada ja čekam do februara. Ja imam podatak o fabričkom broju porudžbine iz juna. Kada mi u martu sledeće godine stigne auto i na nalepnici ne bude identičan broj porudžbine - neko će da plati možda i glavom. Da me neko pravi blesavim i da me vara obnavljanjem porudžbine kako neki njegov pajtos ne bi morao da čeka. Pa pašće krv ako je tako.

 

...pokušavaš sad da nađeš potvrdu tog svog ''tripa'' (kako kažeš) sa ovim brojevima porudžbine. Istina je da broj porudžbine nema veze samo sa Tipom, niti samo sa Srbijom.

Npr. moj ''broj ordera'' je 82077**** od 26.04.2021. za potpuno drugi model...ali vidiš da je i taj auto u istom ''nizu''.

 

 

Edited by neshaoct
tehnički edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Novi članJa sam svoj broj ordera iskamčio jer sam kao naveo da sam kontaktirao mejlom direktno Tofas i da mi traže fabrički broj porudžbine.

@neshaoct     U pravu si ti da je u pitanju taj trip - i kapiram da nije ta logika u formiranju broja ordera - već da je logika da početne cifre ordera definišu model vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Malmsteen said:

...već da je logika da početne cifre ordera definišu model vozila.

I tebi, i pile_sale i meni broj porudžbine počinje sa 820...a u pitanju su Tipo sedan, Tipo hatchback i Giulia. Očigledno da prve cifre nemaju veze sa modelom automobila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct Nebitno, možda nisu prve tri cifre nego cifre posle njih koje definišu tip vozila  - a i Giulia se verovatno ne proizvodi u istoj fabrici.  Uglavnom važno je da nije logika po redosledu tj veličini broja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...