Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

1 hour ago, ISV_01 said:
Znaci nista novo, kako kod Fiata, tako i kod drugih... Mozda azijati tu prednjace sa vozilima ali i to ne verujem da je velika razlika u cekanju. 

Izgleda vozilo sa lagera najbolja opcija..

Samo Korejci,oni imaju čipove,sve u roku isporučuju...

Svi ostali su stali sa isporukom,niko ništa ne zna(krhko je znanje )

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Ground clereance kod cross- a?

15+4= 19 cm?

 

2.Znaci,ceka se oko 6 meseci.Najmanje.

Zamislio sam crni sa 10 inca multimedijom.

Jel ima navigacija ugradjena ili samo preko android auta?

Trenutno su nesto ukinuli popust u cenovniku.Ideja je za sajam da se poruci,valjda ce vratiti popust.

 

Hvala ko odgovori...

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshtry said:

Samo Korejci,oni imaju čipove,sve u roku isporučuju...

Je, osim rezevnih delova, limarija posebno. Tu čekaš kao da sa Marsa poručuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

1.Ground clereance kod cross- a?

15+4= 19 cm?

 

2.Znaci,ceka se oko 6 meseci.Najmanje.

Zamislio sam crni sa 10 inca multimedijom.

Jel ima navigacija ugradjena ili samo preko android auta?

Trenutno su nesto ukinuli popust u cenovniku.Ideja je za sajam da se poruci,valjda ce vratiti popust.

 

Hvala ko odgovori...

 

 

 

1.Da, povišen je 40mm, ako misliš na tipo cross, u odnosu na klasičnog tipa, nisam merio koliko je ukupno

2. Tako je

3. Ja imam 7 inča multimediju sa fabričkom Tom Tom navigacijom a može I bilo koja druga koja podržava AA

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 meseci ako imaš ludačku sreću (tipa dobio sam na Loto-u) - 9+ meseci ako si pripadnik običnog plebsa.

Trenutno se na tržištu stvorio paradoks gde proizvođaču uopšte nije u interesu da isporuči naručena vozila jer su podigli cene u međuvremenu. Radije će vam platiti zateznu kamatu na avans i odustati od narudžbine nego da vam proda auto po ceni 3000 evra nižoj. Ali ako će i kupac koji danas naruči auto po novoj većoj ceni morati da čeka 9 meseci čemu onda sve to?

I kako to da Korejci imaju čipove a drugi nemaju - KIA ima na hiljade vozila na lageru a ostali  na lageru imaju minus deset hiljada komada.

Pa još ona priča da će da ukinu proizvodnju automobila koji nisu električni... Ma da - vozićemo svi bicikle...

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Malmsteen said:

I kako to da Korejci imaju čipove a drugi nemaju - KIA ima na hiljade vozila na lageru a ostali  na lageru imaju minus deset hiljada komada.

Očito je da azijski proizvodjači nemaju problem sa čipovima u istoj meri kao i evropski. Meni uvoznik jednog japanskog brenda "garantuje" da, ako izaberem neka njihova kola u željenoj konfiguracji "iz proizvodnje" (tj. ubodem nešto što kao kombinaciju eventuialno nemaju na lageru), da će isporuka biti početkom maja. To je oko 3,5 meseca od dana porudžbine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te "salonske" verzije mislim da ne odgovaraju maltene nikome ili su prenabudžene sa opremom i sa paprenom cenom ili su isuviše klot verzije (primer Dacia Jogger koja u klot verziji dolazi bez klime)

A  iskrenost dilera kad ti kaže početak maja neću uopšte da komentarišem. Ja bih se opkladio sa njim ako sme u jednu lilavu da neće ispuniti izrečeni rok.

Edited by Malmsteen

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Malmsteen said:
Što ih reklamiraš besplatno?

Izvini ako sam te uznemirio.

 

6 hours ago, Malmsteen said:
Te "salonske" verzije mislim da ne odgovaraju maltene nikome ili su prenabudžene sa opremom i sa paprenom cenom ili su isuviše klot verzije (primer Dacia Jogger koja u klot verziji dolazi bez klime)
A  iskrenost dilera kad ti kaže početak maja neću uopšte da komentarišem. Ja bih se opkladio sa njim ako sme u jednu lilavu da neće ispuniti izrečeni rok.

Ne, nego će ti prodati auto sa full opremom po ceni klot varijante.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sasha015

Jedan info za multimedije sa 10 inca dolaze bez navigacije i ne postoji opcija za fabricku ugradnju. Ja koristim preko Android Auta, jedina mana je sto povezivanje preko BT (android auto i carplay) ne radi, mora na kabl, ali radi super sa druge strane...

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, kod mene će biti 7 inča, kao kod Kneževića, pa se nadam da ima navigaciju kao što ima i njegova. Mada u mom slučaju to nema baš mnogo veze jer to svakako imam na tabletu koji je stalno okačen na instrument tablu. 

9 hours ago, ISV_01 said:

Je, osim rezevnih delova, limarija posebno. Tu čekaš kao da sa Marsa poručuju.

Bogami za rezervne delove ni kod nas nije sjajno. Neki su se već i ovde na forumu žalili na dugo čekanje, a i kolega mi je imao udes pred Novu godinu sa Tipom starim 6 meseci. Nije dramatično oštećen, ali zbog garancije naravno mora da popravlja kod ovlašćenog i tu mu rekoše da će čekati bar 2 meseca zbog delova. 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče multimedije uconnect od 7" ima dve varijante, sa I bez navigacije. Ova sa Tom Tom navigacijom ima oznaku NAVI HD. I ako je auto sa digitalnom tablom, onda kad radi Tom Tom fabrička navigacija , pokazivanje rute može da se prati na instrument tabli, ako se koristi bilo koja druga navigacija preko AA, onda samo na multimediji.
Što se tiče povezivanja:
Preko BT rade pozivi može da se pušta muzika preko striming servisa , ja koristim Spotify, al su opcije ograničene, to koristim na kratkim rutama jer ne vadim telefon iz dzepa.
Preko kabla, ja je koristim najviše na malo dužim rutama, tad AA dolazi do izražaja I sve opcije su dostupne, sve se onda kontroliše preko multimedije, tj sve aplikacije sa telefona, npr Google mape , Sygic mape, Spotify, kalendar itd itd I ujedno telefon se puni, ali tada koristi GPS sa telefona ako se ne koristi fabrička navigacija.
U AA modu, ne mogu da se na telefonu čačkaju Google maps, već jedino preko ekrana na multimediji.
 

Untitled.thumb.png.f408bc794390610bfe9bc9aa844bed30.png

 

Edited by Ivan
Sredjena slika i format, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su cene iz jula.

Cenovnik se menjao u oktobru, pa u decembru, naravno navise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ali ima sedan na akciji za 12,5. Jeste da je pre bilo i za manje, ali drugi su poskupeli. Škoda je čak tražila doplatu nekima koji su davno sklopili ugovor i uplatili, i to ne malu, za neke modele i preko 2 hiljade. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...