Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Kako stvari postaju sve gore po pitanju isporuke - manje od 5 meseci, jos i odlicno za danasnje standarde. Neka je sa srecom masina!

 

@Dzimbo

Cascavanja kod Intera u najavi - molim te da me odmenis i ispratis ovih par nabavki :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Andrija93 said:

Cisto i ja da dam info kao sto vec znaju neki porucio sam i uplatio depozit 11.06. Auto je konacno prosle nedelje proizveden i rekli su mi da mogu da ocekujem preuzimanje u prvoj nedelji novembra.  Takodje receno mi je iz AK Kole da ocekuju dostavu jedno 60ak vozila u periodu kraj oktobra/ pocetak novembra.

Da li je realno da sam ja poručio mesec dana pre tebe i da su mi rekli da nece sigurno biti na traci u ovoj godini, a za termin u sledecoj godini treba da sacekam, mozda budu znali krajem novembra?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Kako stvari postaju sve gore po pitanju isporuke - manje od 5 meseci, jos i odlicno za danasnje standarde. Neka je sa srecom masina!

 

 

@Ivan pa nek zaokruzimo na 5 , hvala ali da sacekamo da stigne koliko lazu ne sumnjam da ce se i ovaj rok "malo" probiti ! :)

 

@Mister No

 

Da nazalost, @Malmsteen ima identicnu situaciju kao ti. Jedina glavna razlika je sto je moj hatchback, a ako mene pitas da li zbog toga ti treba duplo vise da cekas, mislim da je apsurdno, ali eto ne znam sta drugo da kazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto se dešava sa proizvodnjom sedan verzije - nije u pitanju elektronika već izgleda boja. Diler iz Nikoma mi je dao neku informaciju da su isporučili samo par komada limuzina i to default bele boje. Evo moj slučaj je da imam preliminatnu informaciju da će mi proizvesti auto najkasnije u februaru :whistle: To mu dođe 9 meseci

 

arnold schwarzenegger GIF

 

Još jedna informacija je da će proizvodnju  automobila naručenih za lagere kod dilera obustaviti u korist porudžbina kupaca...

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan moras da me naucis kako da im nasetelujem farove, ovako ja ako ih docekam na skupu za cast, a razumem se automobile ko mara u kriv.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Andrija93 said:

Cisto i ja da dam info kao sto vec znaju neki porucio sam i uplatio depozit 11.06. Auto je konacno prosle nedelje proizveden i rekli su mi da mogu da ocekujem preuzimanje u prvoj nedelji novembra.  Takodje receno mi je iz AK Kole da ocekuju dostavu jedno 60ak vozila u periodu kraj oktobra/ pocetak novembra.

Brate, javi kad stigne, i ja čekam uplatio 29.07. 21 rečeno mi je da je planirana proizvodnja 08.12....... Kako si me obradovao in:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Andrija93 said:

@pile_sale naravno da hocu, jel hatchback? Kad se sabere i oduzme manje vise cekaces kao i ja ~5 meseci

Jeste hatchback, sytilife,ajde javljaj čim stigne ;)

Just now, pile_sale said:

Jeste hatchback, sytilife,ajde javljaj čim stigne ;)

Ja sam kod kompresora, ali valjda je to isto, kad stigne jednima stiže i drugima :smiling:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/20/2021 at 3:00 PM, Malmsteen said:

Nešto se dešava sa proizvodnjom sedan verzije - nije u pitanju elektronika već izgleda boja. Diler iz Nikoma mi je dao neku informaciju da su isporučili samo par komada limuzina i to default bele boje.

 

Moj će biti beli sedan, rekoše mi 5. nedelja januara.  Moguće da rok isporuke zavisi i od verzije. 

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je nelo postavljao nove cenovnike od 1.10.2021, evo ih. 

Cini mi se za nijansu skuplji od prethodnog ili mi se samo cini? 

 

Screenshot_20211021_220803_com.google.android.apps.docs.jpg Screenshot_20211021_220811_com.google.android.apps.docs.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Defakto si dobio metalik boju i tech paket za 100e kod HB u odnosu na cenu sada? 

 

Brt...... Ekonomska veverica... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je ovde pisao da mesečno menjaju, 1 mesec HB, drugi karavani, treći sedani i tako redom. Ne znam da li je to tačno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nesa 169 Meni to ne deluje verodostojno, s obzirom da su @Andrija93auto proizveli u oktobru, meni su najavili u novembru (oba HB), dok su tebi, @pile_sale i @Malmsteen najavili za januar i februar (sedani).

Ako sam dobro propratio... 

Ipak @pile_sale u decembru, isto HB. 

Edited by Novi član

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Novi član meni su to rekli jos davno letos mislim da navodno fabrika 1 mesec samo proizvode hb, jedan mesec samo sedan i jedan karavane, medjutim koliko lazu verovatno su i to slagali samo da kupe koji mesec.

 

a @pile_sale je porucio auto 29.07. koliko sam video zato je i verovatno planiran datum proizvodnje decembar bice manje vise slican period cekanja kao i meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije verodostojno jer već imamo zvanično potvrde za tri HB da se prave jedan napravljen u oktobru, jedan najavljen u novembru  a jedan u decembru. Da je naizmenična proizvodnja jedan mesec bi se preskočio. Ovako imamo informaciju da su sve sedan verzije sledeće godine i to opet dva uzastopna meseca - januar i februar.

Jedino da je rotacija na tri meseca - što je malo verovatno jer su pređašnji rokovi isporuke bili max 90 dana.

Ovo se nešto vanredno dogodilo na linijama za proizvodnju sedan verzija...

Edited by Malmsteen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek se meni nešto vanredno desi što inače nikome ne. Bolje da sam uzeo drugi auto, samo sam vas izbaksuzirao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

VW se čeka godinu dana...tako da ne sekiraj

Sent from my moto g(8) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pominjao sam mog poznanika i njegovu odiseju sa kupovinom Golfa, e sada je i zvanično da će njegov slučaj uzeti u razmatranje tek posle Nove Godine, jbg.

Ovih dana sam imao ozbiljan osećaj da imam Gremlina, i da se ručna klima pali sama od sebe. Pokušavam ga ubijem vlagu sa vetrobana a duva laaadnooo tek kasnije pogledam sija indikator na prekidaču, isključim na pekidaču i sve je O.K. I tako nekoliko puta svaki put kada je jako vlažno ili kiša.  Gremlin mora da je ovo nije digitalna klima, :rant: Nisam još toliko lud da stiskam dugmiće a da o tome nemam pojma. E zaglavim se danas u gužvi debeo i dug zastoj krenem da vrtim komande ventilacije i ventilatora u raznim kombinacijama i rešenje se javi samo. Stavljanjem točkića za regulaciju usmeravanja vazduha u krajnji položaj za odmrzavanje i uključivanjem ventilatora pali se klima i potom mora ručno da se isključi. Probao više puta i to je to, nije Gremlin.

E nuzpojava ove moje igrarije je da je S/S sistem doživeo nervni slom i izbacio poruku da je diskonektovan, uz pojavu dodatne žute lampice upozorenja i kratkotrak+jno ali neprijatno treperenje check engine lampice koja se posle ugasila i nije se više palila. Pobaću da tokom vikenda napravim u cugu veću kilometražu pa da vidim da li će se malo dozvati pameti nakom dopune  akumulatora vožnjom.

Edited by Zakeralo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam Lassa na 2 nova Tipa sedan, fakat
Niža oprema,pošto su im točkovi maleni,jedan je bordo,drugi skroz crn.



Sent from my moto g(8) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda de je juče ipak bio neki Gremlin. Jutros startovao bez ikakvih poruka i viška lampica. Za svaki slučaj odrađen nešto više od sat vremena mešovite vožnje u kontinuitetu sa pogašenim potrošačima, bez problema. Videćemo šta će se nadalje dešavati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...