Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Pod 2) da, srafovi na Fiat vozilima su identicni za celicne i alu naplatke (felne). 

 

Pod 1) ce morati neki drugi da odgovori. Mozes i traziti iz radnje da probas, mozda pase bez problema. 

@Novi član PS ako vec nisi, stavi sigurnosne srafove. Uzmi skini jedan sraf i kazi 'vakav mi set sigurnosnih treba' i resen problem. Mala cena za potencijalnu stetu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo hteo da postavim i to pitanje! :)

To sam i planirao, vidim da je opseg od 20-50e po kompletu.

Ako neko ima preporuku za konkretni komplet bio bih zahvalan. 

 

Edited by Novi član

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki ok prosek je 30-40e i gledaj da imas (mozda) 2 nastavka za skidanje, za svaki slucaj. 

 

Imas ovde temu o sigurnisnim:

 

Klik

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Novi član

Post je prebacen u odgovarajucu temu o iskustvima pri kupovini Tipa ;) . Obrisacu ovaj moj post kada procitas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve liči na svetsku ekonomsku krizu iz 2009.

I tada su cene nepokretnosti odletele u nebo, pa se onda strmoglavile. 

Jedino, tada nije bilo poremećaja na strani ponude, već tražnje. 

A sada je obrnuto. Nema proizvoda! 

Ja sam platio pola i čekam već 4 meseca. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 meseca je ništa ... na žalost. U subotu slučajno čuh razgovor u salonu mazde, kaže prodavac kupcu: "Evo, danas da odlučite, potpišemo i avans uplatite, pa da danas pošaljemo porudžbinu, ovde bi u u idealnim okolnostima vozilo bilo krajem marta. Ali, apsolutno ništa ne možemo da garantujemo, bilo kakav rok. Niko ne može da garantuje. Za bilo koji brend. Ogroman je poremećaj ... Upitajte u bilo kom salonu ... "

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je rečeno pre 20 dana da stiže u oktobru. 

U ponudi je stajalo 30-90 dana, s tim što mi je odmah rečeno do 120 dana. 

Poslednji put mi je rečeno da se čeka 6 meseci. 

Ne ide na dobro, ovo je zabrinjavajuće. 

Inflaciju pokreće nemogućnost proizvodjača da isporuče proizvod, a ne ogromna tražnja. 

Ja se nadam da što pre zagrabim svoj primerak. Da danas kupujem, ne bih to uradio, prevelika je neizvesnost. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stici ce.. Kada Kinezi malo jos pritegnu isporuke da drugi u EU i USA popucaju ili odu u PM (i mi cemo malo sa njima, sto da ne, kud svi i mali Haso je tu) ali ce stici autic to ne brini :)

U principu ne mozes nista da uradis sem da cekas jer ovo su vanredne okolnosti svuda. Jeste, rok se probija, nezadovoljan si, nisi jedini u svemu tome (al sto bas na tebi da se zalomi, majku mu) i...tako. 

 

Isto kao i meni za gume, evo vec 9ti mesec, ko moja zena, valjda cu ih kupim pre porodjaja :D

Strpljiv spasen. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam u istoj situaciji, naručio sam tipa sity life 1.4 95 (kaparisao) još 29.07 I tada mi je rečeno da će biti krajem oktobra, prekjuče sam zvao kolcentar fiat Srbija i postavio upit.,odgovor je bio da je planirana proizvodnja za moje vozilo 08.12.. :rtfm:.. Znači u probijaju 120 dana...... Ako bude i tada stigao, mogli su odmah da kažu da se čeka više od 4 meseca, onda nebi verovatno uplacivao....... Razočaran sam poslovanjem A. K. Kompresor, niti su me zvali da me obaveste o kašnjenju a da nepricam da su me obmanuli u startu za datum isporuke..... Vidim da nisam jedini, time mi je jos gore......:angry:<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pile_sale Niti jedan diler nije obavestio kupce o kašnjenju.

Potpuno su neposlovni. 

Ali opustite se malo, ne paničite. 

Bitno je da nam vozila stignu, poremećaji su zaista veliki u svim oblastima. 

Ja uplatio 11.06. a planirana proizvodnja je 10.11.

Za sada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedno vozilo nije bilo na lageru od fijatovih, ja sam mislio da uzmem i njihovo test vozilo, ali ne mogu da ga prodaju 3 m od preuzimanja, tako su mi rekli :on2long:.  Najgore od svega što sam ja prodao svoj auto misleći da će novi stići najkasnije za 3 meseca što je sad uskoro 29.10. Ali....... Bez auta sam ko grbav :wallbash:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff... znam da nije neka uteha ali sretoh jednog poznanika koji je prvih dana aprila konfigurisao i kaparisao VW Golfa, onako skoro pa ful. Od kola još uvek nema ništa iako je prošlo punih 6 meseci. Najgore je  što se ne zna ni približno kada će mu vozilo stići. Nudili su mu svaki put kada se raspitivao povraćaj kapare ali čovek kaže da mu se nikako ne isplati da iskače iz reda, kada bi probao da pokuca na druga vrata  vratio bi se opet na početak i ponovo beskrajno čekanje. Navodno je kod većine proizvođača ista situacija. Nezvanična verzija je da što je auto opremljeniji duži  je rok čekanja zbog više različitih nedostajućih elektronskih komponenti. Zastupnik jednostavno ne sme ništa da mu obeća, kažu slagaćemo vas, opet nezvanično pominje se period oko nove godine, Srećom stari mu je auto dobrog zdravlja tako da eto može da čeka ali koliko to niko ne zna.

Edited by Zakeralo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realna priča je da Fiat Srbija ne može da zna kada će koje poručeno vozilo biti proizvedeno i da se plaše tužbi za obmanu kupca. To sam zaključio jer su meni odgovorili da ove godine neću dobiti poručeni auto tj nije predviđena proizvodnja. Ja sam među prvima poručio auto 8.06.2021. I pripretio sam im porukom da skupljam podatke za tužbu za obmanu kupca. Dok drugima koji nisu bili tako nepromišljeni kao ja obećavaju da će biti za mesec dana (proizveden). Neki menadžeri komuniciraju da kupce prebacuju za februar sledeće godine (gde je februar možda realan rok kada bi vozila mogla da stignu). Samo ne znam kako mogu da knjiže prodaju sledeće godine po predračunu i ceni iz prošle godine? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Novi član said:

Ne ljuljajte brod dok sedimo u njemu! 

Koji brod? Jel nekome od vas (nas) zivot zavisi od FCA ili drugog proizvodjaca/dilera?

Ne razumem, zasto se ljudi ne bi bunili ako su potpisali predugovore ili druga dokumenta, a nisu dobili robu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane1321 Druže, kad se ukrcaš, onda možeš da ljuljaš.

Imamo mi svoju internu komunikaciju i naravno da se bunimo i borimo. 

Situacija je realno komplikovana.

Naručili smo vozila po svojim željama, nisu sa lagera, i sada smo u toj čorbi koju je zakuvala korona i blokada Sueckog kanala. 

Čekamo. 

Važno je da dočekamo. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u junu ove godine nije bila Korona? Suecki kanal je kao kada se politicari zale na "prethodnike"... Ukoliko se potpise ili obeca nesto, sto diler sigurno zna da ne moze da ostvari, to se zove losa poslovna praksa i kupci imaju sva prava da budu ljuti, a ako su dali novac i da ga traze nazad uz kamatu... Ne najbolje je cutati i govoriti da moze i gore, nek se "upeca" jos koja naivcina da bi na vasem "brodicu" bilo toplije!

Svoj novac, a posebno vreme i trud cenim jako puno, ni ja ne obecavam stvari koje ne mogu da ispunim!

 

Druga stvar, ako je auto kuca napisala da ce rok biti duzi ili neodredjen, tu nema ljutis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane1321Upravo si pomenuo sve ono što smo već napisali ovde ili što smo isticali u mejlovima Fiatu. 

Opcija povraćaja novca postoji odmah po proteku ponudjenog roka isporuke, što je u mom slučaju bilo pre mesec dana. 

Stvar je u tome što mi želimo svoja vozila, a ne pare. 

Što se odlaganja zbog nedostatka sirovina ili komponenti tiče, ako znaš neki iole razuman razlog zašto bi svi proizvodjači sebi natovarili takvu bedu na vrat, kao što je svesno probijanje rokova isporuke, molim te podeli sa nama. Jer ja ne vidim nijedan. Gubitak kupaca, reputacije, novca, to je sve što im ova situacija donosi. 

A nama te pare sada ne mogu da kupe drugi nov auto, niti po ceni, niti u nekom razumnom roku. 

Poenta je - bunimo se tamo gde se računa, i to pametno i koordinisano, a ne dižemo galamu i paniku koja bi dovela do stampeda. 

U stampedu uvek neko strada... 

P. S. Zove se "obmanjujuća poslovna praksa". ;)

Edited by Novi član

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bane1321 said:

Suecki kanal je kao kada se politicari zale na "prethodnike"

Ili kao sto je "zaledjen Dunav" jos uvek za cene goriva :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...