Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Lepsi mi je Sedan , nekako bas zadovoljava moj mozak da ako vec dajemo 20k onda kupujemo kola na metar ( znam da sam seljak ali sta cu :) )  ono sto me brine je da je tih 520l upotrebljivo ili je sve nekako u dubinu ... 
mislim mi smo krenuli od Kie Sportage ili Hyundai Tuscon ali mogu da ga uparkiram u garazu i izlazim kroz gepek , a onda gledamo da kad smo vec resili da udjemo u kredit udjemo za nesto sto ce da nam bude na duze vreme zadovoljstvo , takoje bilo i kad sam kupovao Punta , da nije mali gepek bukvalno bi kupio onu navigaciju jer samo to nema i bio prezadovoljan . Jedino sto me dusa boli kad vidim razliku u ceni izmedju 1.6 i 1.4 a ja naravno hocu 1.6 i plus reciklaza 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kockica

Ako te slučajno zanima ima kod Stojanova u Novom Sadu još par neprodatih 500L LIving, onaj produženi, mislim da mi rekoše negde oko 13500 da košta. 600 litara gepek. Jedino ako ti ne smeta što je 1,4 benzinac. 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mos Pezo 308 mk2 1.5 hdi 130 ks po te pare, ima 400+L gepek, a dosta kompaktan auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garaza je uz ogradu i kucu , od pomeranja nema nista na zalost . 500l je gospodja izbacila iz jednacine tako da od te rabote nema nista . JTD i Mjet vozim godinama i stvarno ne bi isao na benzinca . Mi smo se najvise primili na Tuscon starije generacije i otrcali u salon ali nema samo onaj novi koji je lep spolja ali unutra mi je nekako ... Kia je bila best buy jer smo ako smo resili da se pocastimo sa novim onda da ide automatic malo bolja oprema itd 
Polovno ne bi jer hocemo da resimo pitanje na duzi vremenski period , a pogotovu ne polovnog Tipa jer , sad mozda gresim ali sem velicine nemam nista novo  Multimedija je stariji tip , blok za el podizace i svetla ono sa strane je isti kao u Evo i onda ispadne da sam platio vise za malo vece  a opet ko da sam seo u Evo ... 
Znam da skacem sa klase na klasu ali ono to je uslo u uzi izbor je Insignia Grand sport 2.0 ( 27k ) Sportage 1.6 aut ( 26k) eventualno C5 Aircross  i naravno ostanak u dobro poznatom jatu Fiat Tipo sve diesel jer mozda sam staromodan ali niko ne moze da me ubedi da benz moze da povuce bolje i da potrosi manje pogotovu ne za SUV 
Nemojte da me pogresno shvatite ko da se frljam sa ciframa, nego rezonski gledamo za ucesce nam treba 30% i kola nam nisu hica tako da je realno mala razlika skupiti za ucesce do lupam sajma a onda i rata manje vise dodje na isto a opet hocemo da resimo na duze staze 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Renagade ti je veličine ko 500l/500x,na istoj su platformi,a može da se opremi lepo,ne znam jel još ima mjet verzija,ono što sam video u salonu su sve ovi novi GSE benzinci sa 120ks i 150ks

034B294D-1ECC-4E18-9C83-D474657AACC9.jpeg

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da pocnem da ga reklamiram kod gospodje , mozda upali :) 
ali mi deluje da je gepek jajusan u odnosu na Tipo , to ko sto sam se primio da gledam Vitaru , izlaze reklame pa kao 21k full jeste benz ali i hibrid i pogledam a gepek ko Puntu 

. primao sam se na Skodu ali to je bezobrazno skupo 

 

Ali da tema ne bi otisla u off ja cu da razbijam glavu do sajma, a ako neko proba novu 10.25 multimediju zamolio bi da ovde ili u nekoj temi napise o njoj 
Tj da li vredi doplate 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, kockica said:

mislim mi smo krenuli od Kie Sportage ili Hyundai Tuscon ali mogu da ga uparkiram u garazu i izlazim kroz gepek

Pa cekaj, Sportage/Tucson su ti velicinom takodje maltene Compact klasa, tj. C-SUV? Poredeci sa Tipom, skoro isto medjuosovinsko, 6-7 cm KRACI od Tipa sedana, a ono sto jeste razlika kod parkiranja je sto je taj C-SUV nekih cca 5 cm siri. Koliko je to problem za mesto koje imas? Mada, meni da se nesto svidja, za toliko malu razliku bih se izvlacio naglavacke ako treba :D .

Bas pre neki dan sam preparkiravao kolegin Qashqai, na istim mestima u garazi - sem visine (koja i zavara ljude da je to nesto veliko), proporcije i manevar kao sa klasicnim Compactom koji vozim.

1 hour ago, kockica said:

500l je gospodja izbacila iz jednacine tako da od te rabote nema nista

Nadam se da niko nece pogresno protumaciti ;) , ali ubedjen sam da moja stara teorija sve vise pije vodu :D . Ne moze MPV, ali SUV ili Crossover moze itekako:

On 9/4/2021 at 4:50 PM, Ivan said:

Cak sam ubedjen da upravo zene imaju prilican udeo u ovakvoj trenutnoj popularnosti Crossovera generalno.

Nase trziste je statisticka greska za nova vozila. Ali gledam i po situaciji ovde. Npr. kolega je na kraju "morao" :D da kupi Qashqai jer mu je zena zapela, covek gledao Bembaru trojcicu sedana (F30) ili Touring (F31). Na kraju uzeo J11 Qashqai, 1.6 dCi 130, a znam gomilu slicnih primera. MPV su izuzetno prakticni i zahvalni za porodicu, ali "pomrese" jer jbg, nije moderno.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

max sto sam mogao da ubacim je kad sam imao AR 156 , skroz si u pravu za zene , njoj se svidja a ja ubedjume da je potrosnja , odrzavanje , gume sve na strani normalnih kola . Duzina nije bitna sirina me zeza ( uf ovo zvuci pogresno skroz ) 
 

viber_image_2021-09-10_12-12-09-292.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno i jeste tako za sve sto pominjes, ali su SUV/Crossoveri moderni.

Je li ti ovo prolaz i za pesake? Ako jeste, bogami tesno. Ako nije, sklopis desni retrovizor i skroz do zida bi trebalo da staje (bez obzira na sirinu :D) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo za kola ,  probao sam tj kum je pokusao da ubaci C5 Aircross , ali vrata se otvore tipa 10cm , ruku na srce nije bas vican da ulazi na ovaj parking i nije sklopio retrovizore pre nego sto je usao 
Vidim ja da ce test drive biti tipa a jel moze samo do kuce da se dodje da probam da uparkiram a zence me vec bacilo na dijetu . sto je sigurno sigurno 

 

@djomla

Tako cu izgleda i ja.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio pre neki dan u Mazdinom salonu, Cx5 krece od 22 ili 24000e bese , izlozbeni primerak je kostao 33500e

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mazda je lepa ali su samo benzinci 2.0 sto je mnogo i za reg i za potrosnju 
a 33500 mi je malo mnogo 
Ja bi da spojim da mi se svidja i da ima sto bolju opremu , i Punta kad sam uzimao platio sam malo vise ali za uzvrat dobio mnogo , ima tema gde sam ga predstavio 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Tuson je ono što ti hoćeš da platiš i što ti treba. Dizel, benzin, automatik, manualni, oprema, moraš naći kompromis. To što si vozio dizel,... Možda je došlo drugo vreme, a po svemu sudeći , došlo je. Nije to više vreme Golfa 2 , pa da se tako gleda. Navika i predrasude, ko ih ne ostvi iza sebe ,... Parkiraj ga na ulici i osiguraj kasko. Šta da živiš u nekoj zgradi i da nemaš dvorište ili garažu?  Tipo je konforan auto, motorizacija mora da se plati, ali Tuson je totalno druga priča. Gledana i Mazda CX5, nema za isti novac to što ima ovaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, spaad said:

Novi Tuson je ono što ti hoćeš da platiš i što ti treba. Dizel, benzin, automatik, manualni, oprema, moraš naći kompromis. To što si vozio dizel,... Možda je došlo drugo vreme, a po svemu sudeći , došlo je. Nije to više vreme Golfa 2 , pa da se tako gleda. Navika i predrasude, ko ih ne ostvi iza sebe ,... Parkiraj ga na ulici i osiguraj kasko. Šta da živiš u nekoj zgradi i da nemaš dvorište ili garažu?  Tipo je konforan auto, motorizacija mora da se plati, ali Tuson je totalno druga priča. Gledana i Mazda CX5, nema za isti novac to što ima ovaj.

pomislices da zajebavam ali parkiranje ispred kuce nije dovoljeno , skoro sam platio kaznu a kako  sve kuce oko mene (ulica iznad i ispod ) gde je dovoljeno svi trotoar ispred kuce shvataju ko dedovinu , sa punta kog sam imao pre sam skidao farbu jer mi je tako jedan bacio , nervni napad sam dobio kad sam video . Spasio ga samo prvi komsija moj skolski sto mi je rekao da je covek teski srcani bolesnik i da ne idem da mu ... jer moze na rukama da mi mre pa da odg ko za coveka 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mazda je lepa ali su samo benzinci 2.0 sto je mnogo i za reg i za potrosnju 
a 33500 mi je malo mnogo 
Ja bi da spojim da mi se svidja i da ima sto bolju opremu , i Punta kad sam uzimao platio sam malo vise ali za uzvrat dobio mnogo , ima tema gde sam ga predstavio 
Pisao sam onako, cisto da prosiris vidike, a 33500e je bio izlozeni primerak inace pise da startuje od 22 ili 24000e :) Ima valjda i Cx3, nemam pojma, ovo sam slucajno nesto bio u Mazdi

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, kockica said:

pomislices da zajebavam ali parkiranje ispred kuce nije dovoljeno , skoro sam platio kaznu a kako  sve kuce oko mene (ulica iznad i ispod ) gde je dovoljeno svi trotoar ispred kuce shvataju ko dedovinu , sa punta kog sam imao pre sam skidao farbu jer mi je tako jedan bacio , nervni napad sam dobio kad sam video . Spasio ga samo prvi komsija moj skolski sto mi je rekao da je covek teski srcani bolesnik i da ne idem da mu ... jer moze na rukama da mi mre pa da odg ko za coveka 
 

Pa, Tuson je samo 7cm širi od Tipa. Valjda nije toliko usko??? CX3 je minijatura naspram Tipa, a kamo li Tusona ili CX5!

 

Uskoro... Ja ništa ne pričam napamet.:D  Srećna Ti kupovina novog auta.

1.jpg

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono.. Tuscon, Sportage (isto, samo drugo pakovanje)...premda licno ne volim azijska vozila zbog dugog cekanja delova (kad zatrebaju, posebno limarija) i sto su im servisi u ovlascenom solidno skupi (komsa ima novu picanto, kaze nem pojma sta kosta 20iljada za mali servis na malom benzincu atmosu) ili koleginici sa SX4s-cross sto je cekala 2 meseca vrata da joj srede.... ali to je moje misljenje.

 

Od tih azijata kad bi gledao.. Mozda Toyota? HB hibrid je sad na akciji u Sol/Luna opremi i to Dynamic Force koji je sa 184ks i 2.0 motorom. Ili C-HR. Nekako bih pre to birao od Kije i Hyndaia. Eventualno nissan ali ne znam mnogo o njima i da li uopste volos enterijer njih. 

 

Ovako jedino Tipo da bi ti mogao biti komotan u garazi. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kia /Hyundai ista kuca manje vise sve isto , nova Kia koja treba da izadje je bomba lepa ali plasim se da ce i cena da bude bombasticna 
Slatke muke , na kraju ce da bude sajam , para sto smo skupili skupili pa ko da bolju ponudu a ako se Fiat kojim slucajem zezne pa da reciklazu na sva vozila onda je Tipo bez razmisljanja sa napucanom opremom , i ovako Punta ostavljam caletu a Mareu na reciklazu i nema glava da boli 
Hvala svima 
Nadam se da cu imati malo vremena u nedelju da svrnem na okupljanje i posteno izmasiram prvog vlasnika Tipa kojeg vidim 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01

Poštujem.

Za sve zamene koje si naveo za Tipa ( kao i ja)  Tipo je najisplativija kupovina sa najboljom motorizacijom i opremom.( ovo je velika tačka) Kia i Hyndai se ne mogu porediti. Sportage i Tuson su nebo i zemlja. ELX , automatik , dizel, jaka oprema i Tuson premium, direktno... Završna obrada , kvalitet materijala, iste motorizacije(ista kompanija) , malo više para,ali... Hyndai. Mazda, perfekcija, skuplja, održavanje dranje. Koreanci su duplo jeftiniji po ovom pitanju. Delovi za nov auto? Hibridi, to je daleko za nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, spaad said:

Pa, Tuson je samo 7cm širi od Tipa. Valjda nije toliko usko??? CX3 je minijatura naspram Tipa, a kamo li Tusona ili CX5!

Kao sto covek lepo kaze... Kakva crna CX-3, samo su imenom asocirali na "trojku" i C segment. Auto je B-SUV, koliko mi se dizajn svideo na prvu, toliko sam se razocarao prostorom i koliko je to mali auto, kada sam prvi put seo pre par godina. Mislim da je izasla otprilike kada i Aegea/Tipo. A kolega trazi prostor, pre svega.

I isto to rekoh i za Tucson/Sportage, a prethodne verzije koje su pominjane su na 5-6 cm razlike u sirini u odnosu na Tipo, koliko se secam...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...