Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Jedno pitanje za one koji su već dobili i voze novog Tipa. Kakve gume Turci isporučuju? Ja sam imao sreće da prošle godine u Continetal nagradnoj igri Black Chilli Driving Experience osvojim nagradu. Ova nagrada se umesto putovanja u Francusku i trodnevne vožnje po Provansi u super brzim sportskim automobilima pretvorila u utešnu nagradu set Continentalovih guma. :wallbash: Naručio sam letnje Premium Contact 6 16" -ice.  Realno letnje gume se duže voze u našim uslovima - zime su sve kraće. Ali ako i Turci stavljaju dobre gume u fabričkom paketu onda su mi ove Continentalove čist višak... :wacko:

Edited by Malmsteen

Share this post


Link to post
Share on other sites

OndaK kad mi auto stigne kome trebaju fabričke gume nove nek se javi - cena će biti maksimalno popuštena... :santa:

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema greške onda - turci pakuju kvalitetne gume uz nov auto. Čak se i cenovno slažu - nema neke veće razlike. Ja ću da montiram ove Continentalove iz nagradne igre da me ne prati loša sreća ako njih prodam a fabričke idu u oglase na prodaju...

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Malmsteen said:

Čak se i cenovno slažu - nema neke veće razlike. Ja ću da montiram ove Continentalove iz nagradne igre

Iako ih pravi Continental, tesko da EcoContact mogu u istu recenicu sa njihovim PremiumContact ili SportContact serijama. Pametna odluka.

 

PS: Molba za tebe za ubuduce, da na postove odgovaras sa Reply, a ne sa Quote ;) (sem ako striktno ne odgovaras na neki od ranijih postova ili njegov deo). Odgovaranjem svuda sa Quote, nepotrebno se citiraju postovi iznad, duplira sadrzaj i time cini nepreglednim za citanje. A moderaciji pravi dodatan posao da "ide za korisnicima" po forumu i prepravlja im postove ;) . Hvala unapred.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, Ivan said:

tesko da EcoContact mogu u istu recenicu sa njihovim PremiumContact

Ne znam kakve su premium, ali Eco su po meni 'nako, već sam pominjao da su klizave. Na prošloj manjoj kišici mi je proklizao na kočenju pred ležeći, kao na ledu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eco guma, poprilicno plasticna, jedina "prednost" joj je sto se manje trosi. Ako se to uopste moze nazvati prednoscu, npr. Michelinove Saverke ce pre da ispucaju i da se uplastice za bacanje, nego sto ces da im satres saru.

PremiumContact sam imao jos od dvojke (a stigli su do sestice) - vrhunska guma, odlican grip u svim uslovima, izuzetna na kocenju, udobna i tiha. Sigurno u par najboljih koje sam imao priliku da vozim. Ali takva komponenta ima svoju cenu, u vidu primetno brzeg trosenja. Iznad nje, Conti ima i SportContact seriju.

Za neku prosecnu voznju, kakva je ovde ogromna vecina nas, PremiumContact je odlican izbor.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je npr Matador Hectora 3 po svemu bolja guma od Michelina Saver+ ili Fulde EcoControl. 

Držanje na mokrom, posebno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao dilera ima li novosti kada će stići vozilo - oni mi odgovaraju Fiat je na kolektivnom odmoru u avgustu. Tek u septembru ponovo počinju proizvodnju. Jedino ako im je ponestalo čipova razumem da su ih pustili na kolektivni. Ovako da imaju aktivne porudžbine a da idu na odmor - ne razumem. Ispašće kao što sam pesimistički razmišljao da mi auto stigne tek u oktobru... #FML

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Feragosto znam - ali Tipo se proizvodi u Turskoj - tamo nije Feragosto... Da li to znači kada centrala u Italiji ide na Feragosto staje proizvodnja svuda u svetu u Fiatu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Malmsteen said:

Pitao dilera ima li novosti kada će stići vozilo - oni mi odgovaraju Fiat je na kolektivnom odmoru u avgustu. Tek u septembru ponovo počinju proizvodnju. Jedino ako im je ponestalo čipova razumem da su ih pustili na kolektivni. Ovako da imaju aktivne porudžbine a da idu na odmor - ne razumem. Ispašće kao što sam pesimistički razmišljao da mi auto stigne tek u oktobru... #FML

 

Italijani :)

 

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/30/2021 at 2:28 PM, ISV_01 said:

Obzirom da se 1.4 16V atmosferac i dalje nudi za slabije razvijena tržišta (čitaj siromašni smo), sumnjam da će biti slučaj "ispucavanja", već pretpostavljam da zbog jednostavnosti izrade svakako više zarade na njemu nego na 1,0 turbaku. A taj 1,4 atmo će svakako ostati za nas, tj treće zemlje i treće ljude....

Meni rekoše samo do kraja ove godine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cemo posteno i vreme je da ta zameni 1.0 turbak. Bolje ce da ide, manje da kosta registracija i manje ce da trosi.

 

Samo pretpostavljam da dilere boli prodaja novijeg motora za iste pare.

 

P.S. Isto se desilo i sa 1.6 e-torq u L i Renegade. Ne pamtim da je neki motor toliko kratko prodavan u skorijoj istoriji automobila.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, igor0511 said:

Isto se desilo i sa 1.6 e-torq u L i Renegade. Ne pamtim da je neki motor toliko kratko prodavan u skorijoj istoriji automobila

1.6 dCi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam više se ne prodaje, umesto njega je 1.7 dCi, a zamenio je bio stari 1.9 dCi... Mada ne mogu da nađem nikoga ko bi mi konkretno izneo nedostatke...

Mora da ima nešto baksuzno u toj zapremini 1.6 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao da, sad je 1.7, zaboravih na to :D 

Moguce da su samo zeznuli sa snagom jer je taj bio cirka 130ks sto je realno malo da bude pandan danasnjim 2.0 motorima (tamo gde je i ostao 2.0)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...