Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

15 hours ago, bane1321 said:

Stiže u firmu kontingent Tipiša asedana, samo sa onim lošijim, 1.6 mJet motorom! :D

Blago tebi,ja vec 32000 ganjam 1.4, iz tog razloga i ne komentarisem nista jer recnik koji bi koristio u opisu motorizacije( citaj razocarenje) se kosi sa pravilima foruma.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vladac81 said:

jer recnik koji bi koristio u opisu motorizacije( citaj razocarenje) se kosi sa pravilima foruma

Pa kad ne znaš da voziš kako treba! :D:devil:B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sad imam love, otišao bih i samo tražio doplatu za 1,0 turbaka uz taj promo. Garant ne bi odbili, kao ni za bilo koju drugu motorizaciju. Još nafiluješ pričom kako si svakako u ovlašćenom servisu, pa im bude milo što im ideš uz dlaku...

 

Bolja ponuda od ove sada nema. Čak i taj 1,4 atmo, kada pogledaš druge konkurente u segmentu, će proći za ovako napucan auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, knezevic76 said:

Za 13500€ skroz napucan auto

Da li si normalan - imenjak da vidi alu 17'' na svom autu, tacno bi ga srcka strefila.

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, knezevic76 said:

Za 13500€ skroz napucan auto, jedino taj motor koji je nekome dovoljan a nekome nije, jbg.

Ovo je best buy za ljude kojima je hitno, zet je tako kupio Fiat 500 L Cross pre 3 godine, isti motor, auto je stvarno super osim motora.. Razmislja da menja/doplati za Fiat Tipo SW 1.6 mjet, mislim da mu se to ne isplati nikako, motor jeste ogromna prednost u korist Tipa, ali enterijer ne moze ni da pridje..

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, Ivan said:

vidi alu 17'' na svom autu, tacno bi ga srcka strefila

Možda i hoće, mislim srčka, a auto nikako da dočeka :D

Avgust je blizu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Dzimbo said:
Ovo je best buy za ljude kojima je hitno, zet je tako kupio Fiat 500 L Cross pre 3 godine, isti motor, auto je stvarno super osim motora.. Razmislja da menja/doplati za Fiat Tipo SW 1.6 mjet, mislim da mu se to ne isplati nikako, motor jeste ogromna prednost u korist Tipa, ali enterijer ne moze ni da pridje..

I enterijer zavisi od nivoa opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

Garant ne bi odbili

Pa ti probaj iz sporta, ali mislim da su to lagerski popusti dok ne ispucaju taj 1.4 i potpuno pređu na 1.0

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, knezevic76 said:

Za 13500€ skroz napucan auto, jedino taj motor koji je nekome dovoljan a nekome nije, jbg.

 

Za iste pare Dacia Logan 2021, 1.0 Tce Eco-G.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, bane1321 said:

lagerski popusti dok ne ispucaju taj 1.4

Obzirom da se 1.4 16V atmosferac i dalje nudi za slabije razvijena tržišta (čitaj siromašni smo), sumnjam da će biti slučaj "ispucavanja", već pretpostavljam da zbog jednostavnosti izrade svakako više zarade na njemu nego na 1,0 turbaku. A taj 1,4 atmo će svakako ostati za nas, tj treće zemlje i treće ljude....

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Martin said:

Za iste pare Dacia Logan 2021, 1.0 Tce Eco-G.

Dok se iole popuni nešto od paketa iz Logana, skoro pa prelazi 13K. Da ne spominjemo nepostojanje Led glavnih farova i bolje multimedije, max 16" felne i tako...

Jedina tu prednost je 6b, turbak kosilica, plin i veliki gepek sedana (gore pričamo o HB izvedbi koju Logan ni nema i po pravilu je HB skuplji)

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.76f5c01cf31bf74cd93cd1cee90afd67.png

18 minutes ago, ISV_01 said:

(gore pričamo o HB izvedbi koju Logan ni nema i po pravilu je HB skuplji)

Iako je Sandero Stepway zaista simpa i našmikan, ipak je to auto 27cm kraći od Tipa HB... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, knezevic76 said:

I enterijer zavisi od nivoa opreme.

Generalno su zamerke na kvalitet enterijera, kako od vlasnika tako i od posmatraca, ja sam se par puta vozio u Tipo SWu u CarGo-u, imao sam osecaj kao da sam u Daciji (prethodna generacija, nisam se vozio u novoj).

 

Druga zamerka koju sam primetio je menjac, ima na moja garaza sajtu u utiscima vlasnika (ne deluje da je fake), ako su lagali mene, lazem i ja vas..

 

Zaboravio sam da te pitam za enterijer, kako si ti zadovoljan na crossu?

 

@djole81ar nema gepek, 320 litara je smejurija..

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dzimbo said:

Generalno su zamerke na kvalitet enterijera, kako od vlasnika tako i od posmatraca, ja sam se par puta vozio u Tipo SWu u CarGo-u, imao sam osecaj kao da sam u Daciji (prethodna generacija, nisam se vozio u novoj).

Meni ovo ipak ima neku skladnost, (koja je svakako lepša kod viših paketa, mek gornji deo table, svedniji pad instrument table, hrom lajsne...) kod Dačije mi je i dalje to nekako prosto

 

fca01.jpg fca02.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da pokušam iz mog ugla da objasnim šta je meni prevagnulo.da uzmem Cross a ne Stepway.
Tipo mi se svideo čim sam ga video. Sama linija I dizajn me je privukao. Al ajd da pogledam I tu daciu, reno je reno.
I nisam.je puno ni gledao, iskreno. Manji gepek, I manje mesta u kabini, moje neko mišljenje. Spolja I nekako, unutra, pokušaj neki renoa da napravi nešto al neuspelo. Mogao bih sad da opisujem detalje al to bi trajalo, pa ću staviti ispod slike sa neta u najjačoj opremi.
Samo volan I menjač, Sam izgled I osećaj pod rukom su u fiatu tri koplja iznad, da ne spominjem raspored dugmića u daciji. Detalji u tipu kao piano plastika I dugmići u tom stilu, niklovane lajsnice oko ventilacije, lepo uklopljena instrument tabla I tablet u lepo dizajniran kokpit za razliku od dačije gde je sve nekako pod nekim uglovima I ravno. Jednostavno, enterijer u Fiatu deluje masivnije I kvalitetnije.
Motori iste zapremine u Crossu je jači I veći obrtni moment.
I na.kraju servisna mreža I pristupačne cene servisa, kao I fiat care I mnoge druge sitnice koje znače su prevagnule ka Fiatu!
Naravno da ima sitnica koje su mogle biti bolje odrađene u Crossu, ali yoga ima svuda.
Moja topla.preporuka, ko se dvoumi, neka sedne u oba.

Jedino na šta svi drkaju je to što dačija dolazi sa fabričkim plinom I to je to. Ok, poštujem, al da troši I 3l plina na 100km, ja ne mogu da je svarim.

Da odgovorim I na kvalitet enterijera kod fiata. Vrlo se razlikuje od vrste opreme, pa tako u osnovnom paketu sve je tvrda plastika koja zveči a kod mene te plastike ima na par mesta u kabini, na vratima gde je mesto za odlaganje I na konzoli gde je menjač pa sa strane.

Voleo bih da čujem mišljenje još nekiga ko je sedeo I probao dačiju.

 

fca05.jpg fca06.jpg

fca07.jpg fca08.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne drkam na plin, ali je računica u potrošnji goriva jasna. Za nekog ko prelazi preko 2500km mesečno. A i cena je više nego racionalna - doplata samo 700e, za uređaj koji se ugrađuje u samoj fabrici. 

 

Stepway jeste manji. 

I kod Logan i Stepway nedostatak je nepostojanje plastičnih pragova na vratima. Ostalo je sve ergonomski slično, s tim što je kod Tipa sve to lepše. Ali ne i funkcionalne nego kod Dačije. Ne verujem da je i kvalitetnije nego kod Dačije. 

 

O razlici između motora neću govoriti - poredim 1.0 Tce i 1.4. Vozio sam Stepway sa 1.0 Tce, odličan 5. Vozio sam i 1.4 - trom. Može se voziti, navikao bih se, ali neka hvala. 

Kontam da je i 1.0 u Fiatu ok, ali mogli su ostavi bar 6. stepen prenosa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martin

Ta opaska oko plina nije se odnosila na tebe, već to je nešto što većina izdvaja kao najveću prednost. Kapiram da I u Tipa 1.0 može plin, ne vidim zašto ne bi moglo uz doplatu.

 

Kao što rekoh, kvalitet u najvišoj opremi kod oba modela kad se upiredi, fiat je koplje iznad, naveo sam već. Samo volan I menjač plus kvalitet dugmića.....Al.ok, treba to sve videti I doživeti.

Realno, fiat sa novim motorima I u najvišoj opremi je dosta skuplji ,ako nisu akcije u pitanju, odnosu na Dačiju.

Dacia se lepo prodaje, ima ih dosta na ulicama I kapiram da imaju svoju ciljnu grupu jer su tu negde u rangu sa fiatom.što se tiče cene pa čak I jeftiniji, to je meni skroz ok.

 

Fiat u nižim paketima opreme je sličan dačiji.

Ja sam se ogradio u startu, Daciu ne bi mogao da gledam svaki dan, ne prija mi to nešto kod njih I to ne krijem.

 

Evo I nekih statistika

 

fca10.jpg fca11.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predlažem svakom  ko bi da kupi nov automobil za ispod 15000 evra, nek obiđe neki salon Dačije. Lično smatram da je trenutno bestbuy za taj novac. Možda čak bolji i od Tipa.

 

Već u rasponu od 15k do 20k raste ponuda modela koji se mogu kupiti za taj novac. Osim Dustera, tu već nema Dacije.

Edited by Martin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prethodna diskusija me je zaintigirala da proverim kako stvari stoje po pitanju bezbednosti.

Tipo ima 2016 dva testa sa i bez dodatne sigunosne opreme, to znamo od ranije. Dačia ima svež ovogodišnji rezutat.

Tipo klot:

t.thumb.jpg.bae5ad8cf93f05d0a60b72a5f8a2408b.jpg

 

Tipo sa sigurnosnim paketom:

 

tse.thumb.jpg.56fcf2483d36cec062fd7bf3519ee804.jpg

 

Dačia Logan test 2021:

 

ds.thumb.jpg.8fd6f0fb3216541f36efdeaf48c938d9.jpg

 

Sandero Stepvej 2021:

dss.thumb.jpg.79525f3a80513f6aaaf9a72193c6f679.jpg

 

Na sajtu Euro NCAP se mogu pronaći  PDF-ovi sa detajnim rezultatima teestiranja za sva vozila. Što se mene tiče u ovom delu, Don't mix grandmothers and frogs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...