Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Da li neko možda ima neku insajdersku informaciju hoće li biti nekih povoljnosti na sajmu za kupovinu Tipa?  Planiram kupovinu ovih dana pa da vidim da li se isplati čekati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj neki subjektivni utisak (nemam nikakav info o ovome) je da od sajma nema puno benefita na automobilima koji se 'stabilno' prodaju kod nas (Octavia, Tipo, Clio...) - to znaci da uvoznici/dileri mogu dosta predvidivo da uvoze/porucuju neke kolicine i to im daje taj prostor za nisku cenu/zaradu. Kod modela koji inace slabije idu (recimo Alfa?) je mozda malo drugacije, jer se oni inace ne porucuju ovako 'napamet', poruci se po jedan komad ako bas dodje neki kupac i trazi, pa onda mozda odluce sa takvim brendovima da pred sajam uvezu neku kolicinu, daju neku akciju i na taj nacin malo 'poguraju'... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, python said:

Da li neko možda ima neku insajdersku informaciju hoće li biti nekih povoljnosti na sajmu za kupovinu Tipa?  Planiram kupovinu ovih dana pa da vidim da li se isplati čekati.

nece biti spustanja cena samog auta, vec ce osiguravajuce kuce da nude bolje ponude. Tako je vec par godina unazad

Jedina prednost je da u salonu mozes da dobijes neku dodatnu opremu tipa zimske gume ili sta vec ponude. Sve zavisi da li koristis njihov kredit ili si kes kupac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, to sam otprilike i očekivao, nešto više od opreme.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su na sajmu prošle godine dali cenovnik i kao tu vam je sve. Prilično neprofesionalno.  Kada sam otišla u auto kuću i odnela spisak sa svim kolima i opremom koja me zanima čovek je utrošio sat vremena da mi sve pokaže i da mi ponudi nešto više opreme za iste tj malo manje para. Za Fiat Tipo Hb 1.4 95ks  je u salonima bila varijanta da uzmete vozilo za 16" točkovima (alu felne), dobijete kameru za parkiranje, zatamljena zadnja stakla, automatska svetla i metalik boju za istu cenu kao što je vozilo sa 17" bez te dodatne opreme. Tako da od sajma slaba vajda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel pomenuo neko o broju prodanih Tipa u Srbiji 2019.Na trećem je mestu posle Škode Oktavije i Fabije sa nešto više od 1100 kom. Baš kako mi je prodavac rekao.Bili su dosta traženi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Mix74 said:

Jel pomenuo neko o broju prodanih Tipa u Srbiji 2019.

Pise se stalno, na odgovarajucim temama o prodajnim rezultatima. Od prodaje po Srbiji, do prodaje po Evropi i Turskoj (mesecnoj kvartalnoj, godisnjoj, poredjenje sa konkurencijom i sl.).

Cini mi se kod nas tacno 1191 komad u 2019. Iza pomenute trojke idu Sandero, pa opet 3 Fiata (500, Doblo i 500L).

Iz grupacije, mene jedino iznenadjuje dobar rezultat (ako se to moze reci za nase trziste) malog 500. Cca 200 komada manje nego Tipo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, Ivan said:

mene jedino iznenadjuje dobar rezultat (ako se to moze reci za nase trziste) malog 500. Cca 200 komada manje nego Tipo.

 

Ovo stvarno jest iznenadjujuce...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, horvat said:

Ovo stvarno jest iznenadjujuce...

Pretpostavljam da je to zbog razine standarda odredjene grupacije stanovništva. Već sam napisao da je zeni tlaka, a ni meni nije zadovoljstvo provlaciti Tipa kroz gradske guzve i uličice, pa makar to bio i Kragujevac. Radije ga ostavimo u podrumu/garazi i zovemo taxi. No, za minimalnu razliku u cijeni koju za koju sam kupio Tipa benz 1,4 (11400 E s nešto dodatne opreme), nemam standard da kupim 500 ili još bolje Pandu iz salona. Ako bude para, za grad cu odvojiti najvise 4 k Eura za polovnu Pandu zadnje serije (4 vrata). 500 je krasan zeni za pijacu i popodnevnu kavu sa drugaricama...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, zzechner said:

500 je krasan zeni za pijacu i popodnevnu kavu sa drugaricama...

500 je lifestyle auto i poskup gadget. Od "zenskih" izvedbi, do ozbiljnih gradskih zujalica tipa 595 Competizione/Abarth. Zabari su maheri da naprave mali auto i tu su uvek dominirali i po dizajnu, prodaji... Inace, 500 je i generalno najbolje "uboden" model Fiata u zadnje 2 decenije, prilicno unazad uz Pandu njihov najprodavaniji model u Evropi. I sto je jos interesantnije, posle 12 godina cak je i rastao sa prodajom (cca 190.000 komada). I ne manje bitno za Fiat - model sa ubedljivo najboljom prodajom van maticnog trzista (ITA).

Zbog svega toga sam i rekao da me je pomalo iznenadila prodaja 500 kod nas, pozitivno naravno.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u 500 imam isti osećaj kao u Puntu mk2 sa troja vrata... Ali me enterijer uvek ponovo osvoji!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam komletan forum 1890 posta o fiatu tipa 1.4 kao da je sve ok...samo o cemu je rijec o kvacilu kao da je fabricka greska?da li to svima desava ili ?i da li ce se ponoviti kada bude van garancije?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno!
Da se nadovežem na priču o mazivima.
Takođe sam primetio i kod mene na ovom mom 1.4tjet da je razlika 0,5L od min do max.
Inače, takođe mi oko krene u stranu kad vidim nekog HB u blizini.
Bojim se da mi se oči ne posvađaju!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam do sada, na žalost, imao prilike da probam 500L, ali vjerujem da su to slični automobili...

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...