Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

+još natovaren....

Ma znam, prodaće oni njih, a sačekaće ih na servisu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

poredjenja radi
image.thumb.png.1a4a04bb86f485e3f0dc7504495db907.png

image.thumb.png.b6e90f562201d288fb5169c9fce94825.png

 

I ajd ko bi kupio tipa SW u ceni oktavije kombi? :)

Zato i pucaju, po mom misljenju, ipak oktavija pruza vise iz pogleda potreba ljudi za SW autom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam objasnjenje zasto FCA cenovnici funkcionisu tako kako funkcionisu, ali mogu da kazem pouzdano da niko, nikad, nigde nije platio 21-22 hiljade za Fiat Tipa 1.6 SW...

 

Osim ako ga nije dodatno napucao onim safety paketima, navi, S-design felnama, itd itd., ali to svakako nisu zaokruzeni slucajevi... 

 

Recimo da bi Tipo SW 1.6 Lounge trebao da ide oko 18, a opremljeniji je od Octavie Active, dok kod Skode budu te cene iz cenovnika +/- nesto sitno. Koliko sam cuo, kod njih je prostor za cenkanje bas minimalan... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat Hoces da kazes da ako odem u Stojanov i hocu da uzmem ovaj 1.6 SW u Lounge paketu, oni ce mi isti ponuditi za 18-19k ako se budem cenjkao i rekao ima Octavia za iste pare i vise mi odgovara? 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra je ta Oktavija...I Hyundai Tuscon je tu neđe

Stojanov je !

Probaj kod Fiat dilera u Bgd,bolje je...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće da kaže da su cene u cenovnicima netačne! Više puta sam to pisao, pišu paprene cene, pa kad dođeš, a oni kao akcija! Ja sam im ponudio pre par godina da mi pokažu račun i čoveka koji je platio HB u Lounge opremi 16000 (koliko je pisalo u cenovniku) i daću im iste pare! Naravno nisu se javili!

A to cenkanje zaboravi, to su tek bajke, ne samo kod FIAT nego i kod drugih, naaajviše možeš da dobiješ nešto od opreme za max 200e!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato verovatno i pišu astronomske cene u cenovnicima, da pomisle kupci kako su dobro prošli!

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, neshtry said:

Stojanov je emoji107.png!

Probaj kod Fiat dilera u Bgd,bolje je...

Znam da je krs, gledao sam jednog teget SW pre godinu ipo, 2 kod njih. Skroz su neusluzni.

U BG sam isao na test voznju limuzine i tada sam odustao od novog Tipa. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo kako bilo, meni je prva informacija (online dostupnost) uglavnom presudna. Drugo je ako npr gledam pneumatike pa imaju cenu (koja i jeste) al nema na stanju jer toboze nije baza povezana tj sajt nije azuriran. Ali ovde govorimo o 70-100e a ne o novom autu koji se ne kupuje ko gace kod kineza vec jednom pa ko zna kad. Stoga mislim da je bas obeshrabrujuce ovo sto cujem za netacne cenovnike (ok za akcije da istaknu kao novinu).

Jbg ne zivimo bas u doba fiksnih telefona ali ocito ovi iz Fiata nemaju uopste motiva za prodaju.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bio u salonu dva-tri dana posle sajma, kontam, još važe sajamske cene kad ona meni kaže Tipo Street 18000eur...Molim?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic Pre nego sto sam kupio Alfu, u opciji mi je bio i Tipo HB Tjet na kredit, i bukvalno sam samo okrenuo telefon, pitao prodavca, i odmah mi je rekao cenu proporcionalnu onoj 'akcionoj' za 1.4 95ks, iako tada (kao ni sada) za Tjet nije postojala nikakva akcija, i sve sto je postojalo u cenovniku je ovakva neka slicna nerealno visoka cena. Znaci ako je u cenovniku recimo bez akcije Tjet bio skuplji 2 soma od atmosferca, onda samo dodas 2 soma na akcionu cenu atmosferca. Prakticno ne postoje nikakve akcije - te 'akcione' cene su jedine prave cene... 

 

Ponavljam, stvarno nisam marketing strucnjak, niti imam bilo kakav info zbog cega to funkcionise tako kako funkcionise, ali eto - tako je. 

 

Imam recimo i malo drugaciji primer za AR Giuliettu. Otisao sam u salon, seo sa prodavcem da razgovaramo, i lik mi je pokazao na svom racunaru, neku potpuno drugaciju ponudu od one koja stoji na sajtu! Znaci nije samo cena bila drugacija, nego skroz paket opreme, kako se zove, sta ukljucuje, zatim dostupni motori, a na kraju i cena - sve je bilo potpuno drugacije.... 

 

Isto tako imam info iz prve ruke za Skodu, da su manje vise to te cene, i da gotovo uopste nema cenkanja, eventualno tipa nesto opreme da ubaci za jeftinije, ali vrlo vrlo ograniceno. Tek flotnim kupcima idu popusti ali i to za kolicine preko 10 automobila. Pri tom, sam takodje cuo veoma negativne utiske o dosta Skodinih dilera.

 

edit: sto se cenkanja tice, i moja iskustva/informacije su kao sto su rekle neke kolege iznad, tj da toga nema uopste, osiiiim u izuzetno retkim slucajevima da nesto bas dugo stoji na lageru. Tada to obicnu budu i godinu-dve stari auti! 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat toga sam i svestan. Jedino povoljno sta moze da se uzme je ono sto stoji. Mozda najbolja kupovina je test vozilo jer je malo preslo, u garanciji je a nakrcan bude opremom. 

Ovo za skodu sam napravio samo uporedni prikaz cena. Tipo SW je sa cenom kao oktavija kombi (isti motor 1.6mjet i 1.6tdi, kao i najvisi paketi opreme). 

 

Koliko god da smo svi zagrizeni za fiat i celu grupaciju, koliko ljudi bi u ovoj ponudi (oktavija combi vs tipo SW) uzelo tipa SW? Teoretski, imam toliko para za nov auto i dvoumim se izmedju ova 2, koliko bi ljudi pre uzelo tipa SW? 

 

I slazem se da je tipo SW u najvisem paketu opreme trebao biti oko 18000 eur da bi se prodavao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/12/2019 at 1:28 PM, andreja.micovic said:

Koliko god da smo svi zagrizeni za fiat i celu grupaciju, koliko ljudi bi u ovoj ponudi (oktavija combi vs tipo SW) uzelo tipa SW? Teoretski, imam toliko para za nov auto i dvoumim se izmedju ova 2, koliko bi ljudi pre uzelo tipa SW? 

 

Ja, licno i personalno. Bez razmisljanja i bez toga da odem i pogledam sta uopste nudi to nesto sa sjajnim nazivom - KOMBI!

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, Milutinac said:

Bez razmisljanja i bez toga da odem i pogledam sta uopste nudi to nesto sa sjajnim nazivom - KOMBI!

aj nalepicemo par slova SW, MW, ET... Makar toga ima koliko hoces :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni je Tipo daleko, daleko vizuelno lepsi od Octavie, ali moram da kazem da Andreja ima poentu, jer u sustini tako su mi i prodavci rekli dok sam ih smarao u Stojanovu - Tipo se prodaje sa 1.4 95ks, i tu je best buy ubedljivo. Sve iznad, moze da bude kompetentno ako gledas spec-za-spec, ali nije bas toliko ubedljivo best buy, i ljudi koji kupuju za te pare se cesce odlucuju za francuze, ford ili skodu. 

 

Ono kako ja vidim situaciju, jeste da Fiat ima neke prednosti u odnosu na njih - ipak nesto niza cena (ili vise opreme za istu cenu), malo starija, proverenija i jednostavnija mehanika, te lakse odrzavanje i veca pouzdanost, ali ima i mane, a to su ipak nekako nizi nivo opsteg kvaliteta, odn. kako bi englezi rekli 'refinement' :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic

Ja sam pre godinu dana kupio Toyoti Auris test vozilo, tri meseca star, 1000km prešao, oko 2000 evra jeftinije od novog... Samo je pitanje, da li dileri uopšte imaju Tipo sw test!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad im izvadiš keš taj ide dole lepo, samo je to Stojanov , pa je sve moguće!

Evo potrošnje sa klimom non-stop za svo vreme koje je na ekranu. Vožnja je trajala 18h , ostalo je ler na granicama sa klimom. Čep-čep 115 litara. Skoro 20k km. ima auto. Ove godine idemo 2x na servis izgleda. Nivo ulja isti kao i pre polaska.

 

IMG_20190811_080222.jpg

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

3 hours ago, bane1321 said:

Hoće da kaže da su cene u cenovnicima netačne! Više puta sam to pisao, pišu paprene cene, pa kad dođeš, a oni kao akcija! Ja sam im ponudio pre par godina da mi pokažu račun i čoveka koji je platio HB u Lounge opremi 16000 (koliko je pisalo u cenovniku) i daću im iste pare! Naravno nisu se javili!

A to cenkanje zaboravi, to su tek bajke, ne samo kod FIAT nego i kod drugih, naaajviše možeš da dobiješ nešto od opreme za max 200e!

 

ti cenovnici su samo informativne prirode, prave cene su kad ih nazoves ili odeš tamo.

Po meni je to malo kretenski pristup jel odmah odbijaš kupce koji upravo ovako porede i one koji to citaju

 

Doduše, razumem i njih, žele da eliminišu one koji nisu ozbiljni

 

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam vec negde, kad sam vozio 500l u servis, prosetao sam malo po salonu i trazio da mi daju cenovnik za 500x. Na sajtu je kao bila akcija za 1.6 eTorq. Kad su mi oni odstampali popust si imao za svaki paket i za sve motore u ponudi, negde oko 3-4k eur nize nego na sajtu.  I po meni je to glupo, al takva im je politika. I kako mi rece to su popusti koje odobrava FIAT, sumnjam da dileri imaju nekog lufta za spustanje cene. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...