Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Mix74 hvala!

Kad ovo vidim, dođe mi da se roknem, a ja dala 50€ za 2 tepiha. Naivna seljančica, uverena da će biti 4 komada redovnih. Nisam ni pitala!

Pratim ovo za felne, da se ne razbacujem dalje ako ne moram....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš i čelične felne od alfe 147, ima kod Peđe za 1000rsd komad, ja uzeo proletos...
Moraju da se urade pre stavljanja, ali su bar jeftine i nisu krive
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auf brano sad si me unamćorisao. Ma i ja ne podnosim nepravdu. Stvarno obećavati krovne nosače pred sezonu odmora nekome, a recimo da ti zaista trebaju i čekaš da ne bi ušao u nepotreban trošak koji nije mali za to, je van pameti. Je li neko popunjavao anketu FCA o kvalitetu usluga prodaje automobila? Tu je prilika da im se bar malo osvetite. Ja sam im dao 10tke samo iz razloga što je prodavac bio korektan i iskren. Pazi, možda je čovek bio zaista ubeđen da će kupci dobiti poklone. Iz nekog razloga sumnjam da oni imaju kompletne informacije o tome šta će sve stići iz Burse ili Torina. Konkretno kada sam pitao za start-stop sistem momak mi je tada rekao da ide samo za dizel verziju. I on se iznenadio kad je auto stigao i sa tim.

Edited by Mix74

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, branik said:
Vrlo prihvatljivo. Nije problem sređivanje. Gde je to? 

 

d53cc77f8cfe329df3ec1a4ad22859ec.jpg

https://m.kupujemprodajem.com/Automobili-Delovi-i-alati/Auto-Felne/Fiat-Alfa-Romeo-Lancia-celicne-felne-61241432-oglas.htm?filter_id=435865779#mhs0-1562964189342

 

Peđa Inđija
Preporuka otići i sam izabrati, nije nakraj sveta...
Meni je poslao pouzećem, ali je onda šaren kvalitet...

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greh je drug staviti na nov auto polovne čelične, kad ima OK alu 16 po oglasima od 100-150 Evra za 4 kom. Dok plati nekom da se ispeskari i sredi ide na 100 čelične. Inđija je OK, ali umeju svašta da uvale!

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, neshtry said:

 

d53cc77f8cfe329df3ec1a4ad22859ec.jpg

https://m.kupujemprodajem.com/Automobili-Delovi-i-alati/Auto-Felne/Fiat-Alfa-Romeo-Lancia-celicne-felne-61241432-oglas.htm?filter_id=435865779#mhs0-1562964189342

 

Peđa Inđija
Preporuka otići i sam izabrati, nije nakraj sveta...
Meni je poslao pouzećem, ali je onda šaren kvalitet...

Večeras smo bili praktični i dali i dobili prilično korisnih informacija. 

Felne ću da rešavam uskoro, samo da uklopim zalazak u taj kraj. 

Za patosnice ima vremena. 

Što se obećanja tiče, nervira me što je to pričao sam, a još više što i dalje ostaje u toj priči, iako je jasno da to nije istina. 

Anketu nisam još popunio, jer upravo to čekam - da dam ocenu za laganje. Sve mislim da će možda nešto od toga i biti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da će biti tako kako si dogovorio prilikom kupovine, ali šta diler ima da konsultuje proizvođača za njihovu internu akciju??? Popuni anketu i daj dileru 0! Ja sam auto kupio telefonom i uplatio novac elektronski.Kad sam došao da ga preuzmem sve je bilo kako je i dogovoreno. Imao je sitne ogrebotine od 0-og  servisa na onom delu pre haube. Tražio sam da se to ispolira, što je odmah i urađeno. Krajne profesionalno od AK KOLE. Sve je do dilera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, Christabell said:

Mix74 hvala!

Kad ovo vidim, dođe mi da se roknem, a ja dala 50€ za 2 tepiha. Naivna seljančica, uverena da će biti 4 komada redovnih. Nisam ni pitala!

Pratim ovo za felne, da se ne razbacujem dalje ako ne moram....

Na žalost, nisam ni ja od onih koji kupuju auto na svakih 4,5 godina pa da imam iskustva:(. Ako je za neku utehu, gledaj ovog naivnog čobanina. Pošto sam hteo alarm za auto, bio sam prinuđen da ugradim njihov alarm da ne bih kršio uslove garancije. Oni su mi to naplatili skoro 330Eura, dakle 250E alarm i 80E ugradnja. Da ti ne pričam sada kakav alarm bih mogao da dobijem za takav novac. Ovde sam dobio (ono što je vidljivo) 2 senzora sa gornje strane šoferke i to je to. Nema čak ni nlepnica na staklu ni lampica za indikaciju a da ne govorim o tome da ne znam ni kakav je zvuk alarma pa ću morati jedan dan da odem u Košutnjak i da ga dobro izdrmusam.

Elem, svega mi je dosta do zime što se tiče kupovine njega i za njega pa pišem iskustva. Razmišljam o letovanju, moru i pozitivnim talasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, auto bih svakako kupio i bez tih stvarčica i nešto od toga spreman sam da kupim. Ali, kad čovek tako samouverno priča, što da mu ne dam šansu? 

Ako diler traži od Fiata, pretpostavljam da onda to plaća i daje Fiat, jer dileri kukaju da je cena takva da u njoj nema prostora ni za kakav poklon i da maltene žive od servisa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam jutros buraza u Leskovcu, on kaže da je dobio i presvlake i tepihiće...
Auto kupljen na ovogodišnjem sajmu, isporučen u Nišu....

Slučajno sam našao oglas na kome su alu felne od alfe
 

7120701371f72f1c75d39001b4675fb8.jpg

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14449173/fiat-tipo-16-mjtd

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 31.3.2019. at 5:49 AM, n1k said:

Moj 1.4 HB po NS je isao zimus izmedju 8 i 8.5l. Zadnjih mesec dana mi stoji 8.1l. U letnjim uslovoma je bilo izmedju 7.2 i 7.7 po gradu.

 

Inace malo upozorenje ljudima koji parkiraju u okolini limanskog parka. U roku od dve nedelje su mi skinuli cepove sa alu felni i ukrali zadnji brisac. Malo dalje od mene isti dan coveku sa punto grande skinuli zadnji brisac. Parking u Sekspirovoj ulici.

Evo da se i javim sa istim problemom, odose i moji cepovi ispred kuce u Kamenici, 3 su skinuli jedan im ostao, aj cepovi eto im al sto su izgrebali felne...

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, spaad said:

Greh je drug staviti na nov auto polovne čelične, kad ima OK alu 16 po oglasima od 100-150 Evra za 4 kom. Dok plati nekom da se ispeskari i sredi ide na 100 čelične. Inđija je OK, ali umeju svašta da uvale!

Koja je u suštini razlika stavio 15 i 16 zimske?

 

 

Edited by neshaoct
tehnički edit posle splitovanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, zimi ima više korisnih nego negativnih za korišćenje polovnih čeličnih po onim našim udarnim rupama... Sa gumama sa visokim obodom...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko patosnica je sada prebačeno ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41565-tapacirung-presvlake-patosnice/&do=findComment&comment=1505069

 

Oko rešavanja problema sa malo težim ubacivanjem u petu brzinu, sada je ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/79358-fiat-nuova-tipo-problem-sa-ubacivanjem-u-5-brzinu/

 

Oko sigurnosnih šrafova je sada ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/39870-sigurnosni-šrafovi/&do=findComment&comment=1505215


Mora tako jer ne možemo od jedne teme praviti ''svaštaru'', pa u njoj pisati i o patosnicama, o sigurnosnim šrafovima, felnama...

Ne možemo jer sadržaj Foruma treba da pomogne svima, a ne samo pojedincima koji u tom momentu kuckaju. :) Pomaže svima ako u temi o patosnicama budu ti postovi, jer onoga ko gugla oko patosnica Google će tamo dovesti, svako će logično očekivati da je tamo priča o patosnicama (kad se tema već tako zove). :thumbup: 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, branik said:

Ako diler traži od Fiata, pretpostavljam da onda to plaća i daje Fiat, jer dileri kukaju da je cena takva da u njoj nema prostora ni za kakav poklon i da maltene žive od servisa. 

Ne plaća to Fiat, nego je vrlo moguće da postoji Fiatova preporuka (ne bi bilo prvi put) oko davanja sitnih poklona prilikom kupovine novog auta, odnosno da postoji preporuka da to dileri ne rade kako se na taj način (davanjem poklona) ne bi borili za dodatnog kupca, i tako faktički em jedni drugima uništavali posao, em i to malo zarade po autu im ''pojedu'' pokloni. Pojeli bi im jer se priča ne bi završila na jednom poklonu koji daje jedan diler, nego bi jedan diler davao npr. patosnice, drugi bi odmah reagovao i dodao komplet patosnica (tekstilne i gumene), onda bi treći preko kompleta patosnica dodao i npr. komplet za prvu pomoć, onda bi onaj prvi reagovao i pored kompleta patosnica, prve pomoći dodao i npr. pun rezervoar prilikom preuzimanja auta, onda će jedan tokom leta da doda na poklon krovne nosače i sam krovni kofer npr....itd, itd...i onda na kraju nema zarade. Pošto ne samo da nije zaradio, nego je i izgubio pare prilikom prodaje, to mora da Vam naplati na servisu kad dođete...a onda Vam uzme mnogo više nego što je bila vrednost tih poklona. Međutim, onda ljudi kukaju kako je redovno održavanje skupo, pa to negativno utiče da neki ljudi odustanu od kupovine auta jer eto skupo je redovno održavanje. Sve je povezano jedno sa drugim i dugoročno pravi problem na tržištu gde se gleda svaki evro i fizičko lice kao kupac je retka pojava.

 

Zato je realnije dobiti nešto od sitnih poklona u onom mestu gde već ima samo jedan ovlašćeni diler (ili blizu njega nema drugoga), nego npr. u Beogradu gde ih ima nekoliko. Realnije jer će taj jedan ionako dobiti održavanje skoro svakog auta koji je prodao jer nema drugog ovlašćenog gde se može u tom mestu otići. A, naravno da ovlašćeni ne žive, tj. nije im glavni izvor zarade jednokratna zarada pri samoj prodaji auta...

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Marus021 said:
Evo da se i javim sa istim problemom, odose i moji cepovi ispred kuce u Kamenici, 3 su skinuli jedan im ostao, aj cepovi eto im al sto su izgrebali felne...

Saucesce kolega.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaključujem da sam se prešao što nisam ugradio fabrički naslon za ruku za koji je bila doplata 110eur, ali bih ga plaćao iz kredita pa ne bih ni osetio, a ovako vidim da košta  slično, i ne znam kad će doći na red da se iskešira...  Ja lično nešto i nisam navikao da vozim sa naslonom ali verujem da je korisna  stvar po iskustvima drugih, i lepo izgleda, a u upustvu za Tipa sam pročitao da ne valja držati ruku na menjaču, a ja to stalno radim, da li to može stvarno uticati ne neka oštećenja na duže vreme ili ne? 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu rucica menjaca sama po sebi nema neku tezinu (fabricka, drugo je kada stave neku aftermarket budzu od rucice menjaca od kovanog gvozdja zbog izgleda) da bi vrsila presiju ili dodatni otpor na sinhrone u menjacu, ali nije dobro drzati ruku na njoj bas zbog sinhrona i zubaca (citao, a koliko je istina ne bih da proveravam na svom dzepu). Ono sto znam je da na sluzbenoj Nivi ponekad hoce da izbaci iz 3. kad naslonim manje blago ruku na onaj Kamazov menjac...

Ono, drzi je naslonjenu na rucnu (ionako je spustena) ili kod butine.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/8/2019 at 12:31 PM, Ivan said:

:lol: , imaj srca s obzirom da si uz njega odrastao, nemoj samo da bude "menjam Stila za ... " .

 

Ode Stilo za 1.400eur... zadovoljan, ni tamo ni vamo cena, da je srećnije vreme pa da bude više, sve što mu nije valjalo videlo se na prvi pogled, zakačen, ogreban, odlepilo nebo... ali tri majstora nisu mu našla ništa, nije truo, dobar motor, trap... Otišao ''u lokalu'' na oglasima slaba vajda...  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa srećom. I u BiH og prodaje preko oglasa nema neke sreće... Preko oglasa kupuju uglavnom vozila iz uvoza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/19/2019 at 8:54 AM, djole81ar said:

...a u upustvu za Tipa sam pročitao da ne valja držati ruku na menjaču, a ja to stalno radim, da li to može stvarno uticati ne neka oštećenja na duže vreme ili ne? 

Ne drži ruku na ručici menjača.

Pogledaj koliko se ona sitno pomera dok voziš. Kad ti je ruka na njoj od tog pomeranja nema ništa, a tako trpe sinhroni. Neće ništa biti menjaču posle 10k ili 20k killometara, ali što duže tako voziš - hoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 19.7.2019. at 9:01 AM, ISV_01 said:

U principu rucica menjaca sama po sebi nema neku tezinu (fabricka, drugo je kada stave neku aftermarket budzu od rucice menjaca od kovanog gvozdja zbog izgleda) da bi vrsila presiju ili dodatni otpor na sinhrone u menjacu, ali nije dobro drzati ruku na njoj bas zbog sinhrona i zubaca (citao, a koliko je istina ne bih da proveravam na svom dzepu). Ono sto znam je da na sluzbenoj Nivi ponekad hoce da izbaci iz 3. kad naslonim manje blago ruku na onaj Kamazov menjac...

Ono, drzi je naslonjenu na rucnu (ionako je spustena) ili kod butine.
 

To "ponekad" je verovatno kad je menjač rasterećen (motor niti vuče, niti koči), obično kod laganog oduzimanja gasa. Tako se menjaju brzine kad ode sajla za kvačilo.;) Ne znam kako ti je zgodno kod Nive da držiš ruku dok je u trećoj ili tek u petoj brzini. Ručica je u tim brzinama poprilično udaljena od vozača.

A menjač je, ako se ne varam, izvorno Fiatov sa 124-ke.

 

Ja naslanjam ruku, ali se ne naslanjam ceo i nemam problema sa menjačima.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lada 1200,popularni žiguli, samo podseća na 124.Sve je nanovo projektovano, da bude jeftino i izdržljivo



Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...