Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Ja se najiskrenije nadam da cemo dobiti makar jednog Tipa HB Tjet na forumu :)

 

Ili barem da znam nekog da je to uzeto :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, djole81ar said:

Kakav je motor 1,4 benzinac turbo 120 ks koji se ugrađuju u Đulijetu? Kažu da takav može da se naruči za Tipo HB . 

moze i moze da se naruci samo za Tipo HB, ima vec nekoliko postova napisanih oko tog motora. Prelistaj malo temu

 

Skuplji je 2k eura od klasicnog atmosferca za bilo koji paket opreme i nema ga na lageru nego se narucuje i ceka. Nemas nigde ni da ga isprobas kao test vozilo.

matora tehnologija, nije stedisa, racunaj 10L u gradskoj voznji, ali kao sto @horvat zbori, odlican za odrzavanje i podnosi plin za one koji vole šporete

Citajuci do sada, nisam primetio da je neki turbo motor stedisa, u nekim slucajevima su veci potrosaci nego atmosferci sto je razumljivo

Mozda sacekati da se pojave ovi novi turbo motorici u Tipu (ako se pojave)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu @srdjos nisam primetio na temi da se pominjalo, znam da je bilo reči da nema ništa drugo sem običan, ali ok, potvrdili su mi komentari mišljenje, tako da ne zatrpavamo više temu ne treba više odgovora u vezi turbo motora, ako običan benzinac na probi  bude koliko toliko podnošljiv verovatno će se ići na njega, ako ne polovan auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam košta u Lounge opremi oko 14500, da kupujem Tipa, kupio bih ga sa ovim motorom!

Svojevremeno sam gledao 500L sa navedenim motorom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

500L sa tim motorom je za USA tržište i ima automatski menjač

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan amerikanac tu kod mene, sa tjet i 120 ks.
Bivši direktor "zastava prometa", dobio ga preko debele veze...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj, nateraj ga na forum, il bar da ti da malo da pohajcis pa napisi utiske :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deda, "47 godište, kevin školski...
Imao budženog Yuga" 90tih,rađenog za ulicu u Zastava Sportu...
Mogu eventualno da ga slikam
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Kupila sam novi Fiat Tipo Street, 1.4, 95 ks.

Podeliću svoje utiske, možda će značiti nekom ko istražuje da li da ga kupi ili ne.

Tek 3 dana je kod mene, i prešla sam tek 200 km, tako da su moji utisci još uvek vrlo sveži i neiskristalizovani, verovatno ću vremenom imati mnogo toga da dodam i oduzmem.

Auto je jako lep, mnogi ga zagledaju, raspituju se, dakle utisak ostavlja - to je sigurno.

Ima mnogo stvari koje mi se sviđaju kod ovog auta, ali naravno i koje ne.

Ako ste impulsivna osoba i volite brzu vožnju, nemojte uzeti ovaj auto. Auto nije sporać, skroz je jedan prosečan automobil, ali ako želite da budete kao metak, zaboravite to, barem sa ovim motorom.

Auto lepo klizi, tih je, elegantan, zategnut, moderan. Da mi je prvi auto, verovatno bi me oduvao s nogu. Međutim, ako ste vozili nekog jačeg dizelaša, biće vam teže da se naviknete.

Najveća mana su mi sedišta, nisu dovoljno udobna, nekako jako upadnem i tvrda su mi, ako možete uzmite u varijanti paketa gde može da se podešava lumbalni deo. Ja ću to rešiti nekim anatomskim jastučetom.

Ono za jačinu motora me ne uzbuđuje toliko, jer ne planiram da idem na trke sa njim, ali sedište ću morati da rešim s nečim, ako imate predloga javite mi. Možda će vremenom i malo da smekšaju, još miriše na novo, sve tvrdo, zategnuto.

E da, čudno mi je bilo i to, da druge brzine gotovo da nema, ide start, prva, druga, treća, ne znam da li pređem 50m, a već sam u četvrtoj. Kroz grad vozite u četvrtoj, a nekad traži i petu (kod 50 km/h).

Ostalo je sve super, za tu cenu mislim da je best buy.

Ako nekog nešto zanima, nek me pita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ga slikala. Ali ima slika na netu, beli sa crnim felnama, zatamnjena zadnja stakla. Ovaj što mu je sajamska cena bila 10.990.

Uzela sam još pride tempomat, redovan rezervni točak, maglenke i parking senzore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. 

Slikaću ga kad nađem neku lepu pozadinu. ;)

Inače, imam i Puntića 1.9 JTD, 2004.godište, obožavam ga. Prešla sam s njim pola Evrope. Nadam se da će me i Tipo tako služiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 16.6.2019. at 4:27 PM, Christabell said:

Pozdrav svima,

 

Kupila sam novi Fiat Tipo Street, 1.4, 95 ks.

Podeliću svoje utiske, možda će značiti nekom ko istražuje da li da ga kupi ili ne.

Tek 3 dana je kod mene, i prešla sam tek 200 km, tako da su moji utisci još uvek vrlo sveži i neiskristalizovani, verovatno ću vremenom imati mnogo toga da dodam i oduzmem.

Auto je jako lep, mnogi ga zagledaju, raspituju se, dakle utisak ostavlja - to je sigurno.

Ima mnogo stvari koje mi se sviđaju kod ovog auta, ali naravno i koje ne.

Ako ste impulsivna osoba i volite brzu vožnju, nemojte uzeti ovaj auto. Auto nije sporać, skroz je jedan prosečan automobil, ali ako želite da budete kao metak, zaboravite to, barem sa ovim motorom.

Auto lepo klizi, tih je, elegantan, zategnut, moderan. Da mi je prvi auto, verovatno bi me oduvao s nogu. Međutim, ako ste vozili nekog jačeg dizelaša, biće vam teže da se naviknete.

Najveća mana su mi sedišta, nisu dovoljno udobna, nekako jako upadnem i tvrda su mi, ako možete uzmite u varijanti paketa gde može da se podešava lumbalni deo. Ja ću to rešiti nekim anatomskim jastučetom.

Ono za jačinu motora me ne uzbuđuje toliko, jer ne planiram da idem na trke sa njim, ali sedište ću morati da rešim s nečim, ako imate predloga javite mi. Možda će vremenom i malo da smekšaju, još miriše na novo, sve tvrdo, zategnuto.

E da, čudno mi je bilo i to, da druge brzine gotovo da nema, ide start, prva, druga, treća, ne znam da li pređem 50m, a već sam u četvrtoj. Kroz grad vozite u četvrtoj, a nekad traži i petu (kod 50 km/h).

Ostalo je sve super, za tu cenu mislim da je best buy.

Ako nekog nešto zanima, nek me pita.

Sa srećom kupovina! Želim hiljade ugodnih km! 

Sa vremenom i km živnuće malo, a i navići ćeš se. 

Pisao sam o menjaču i kratkim brzinama kojim je kompenzovana manja elastičnost motora i manjak snage na nižim obrtajima. Sada sam na 2500km, i zadovoljan sam. Uvežbao sam se i uz preskanje brzina u oba smera, vožnja je vrlo tečna. Ne preterujem u obrtajima, ali retko se desi da me neko pretekne. Samo ga treba na vreme šaltati, ne dozvoliti da zamrtva. Nekad je i 100 obrtaja velika razlika. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Branik!

Evo posle petog dana druženja, ljubav između mene i Tipa se sve više rasplamsava... Polako počinjem da ga kontam i da mi bude baš prijatno u njemu. Nisam se pokajala što sam ga kupila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/13/2019 at 11:14 AM, neshtry said:

Dobar, ima snage, mali turbo lap.Nije neki visokim obrtajima zbog malecnog turba i male kubikaže. Umeren potrošač

U MiTu sa 155ks je brutalan....Nije mi jasno što su uopšte za Đulijetu koristili taj od 120ks. Mislim, ok, ali ipak...ako ikad budem vozio Tipa, a verujem da hoću, ganjaću taj 1.4T

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...