Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Drugari

Jel kod nas ima šanse kupiti Tipa 1.4 T-Jet,znam da ga nema u cenovniku ali nema ni 1.6 E-torq pa sam ipak imao prilike da probam jedan sa našim tablama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako moj savet ti je da odes do dilera. Ja sam bio skoro na redovnom servisu. I odem da pogledam 500x, i zatrazim cenovnik. I cene u tom njihovom cenovniku sto je online nemaju veze sa onik sto sam ja dobio. Npr na ovom svi modeli imaju popust dok online samo 2 paketa sa 1.6 motorom.  Ili to, ili da ti se javi neko ko je skoro kupovao Tipo pa da kaze. Jos jedan primer od moje prijateljice sto radi u AK drug je kupio 500l cross sa 1.4 T jet motorom, a takav motor opste nema u ponudi na njihovim cenovnicima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u zdravlju i sreci ga vozio i obavezno slike

a Tipa sve cesce i cesce vidjam po gradu,pa ima ga koliko ima i 500l po gradu,i bas bi voleo da Tipo i nas domaci 500l,dotuku skroz škode po prodaji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista Tipa ima sve više, danas sam video jednog dizela, nadam se da je 1.6mjet ;) (rekao bih po zvuku). 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada bar znamo...nece ga voziti baba iz Nemcku, cestitke od srca i da te dobro sluzi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da vas obavestim da smo probali uputstvo za aktiviranje Android Auto i u principu ono radi ali izgleda nemamo adekvatan hardver za to, ima citav niz komponenti u paketu 8EW, car radio, usb port, neki kabl itd. Pitanje sta tu sve treba menjati da bi se omogucio AA. Ovlasceni servis to ne ugradjuje naknadno niti znaju sta sve treba promeniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva nova Tipa u dve nove teme za predstavljanje automobila:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/78902-fiat-novi-tipo-14-95ks/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/78901-fiat-novi-tipo-14-hatchback/

 

@branik @ivanvi

Javite ako hoćete neki drugi naslov svojih tema. :thumbup: 

 

Čekamo i da @Himera predstavi svoj novi Tipo. :thumbsup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što ovako nešto treba firmi tog renomea, pa bio to Fiat ili Autogarant? 

Malopre otkrih da nema  zadnje patosnice. U cenovniku je pisalo patosnice. Senzori, podizači, maglenke... naglašavaju se posebno. Moram kasnije, kad dođem kući da proverim ponudu, profakturu i račun. Fora ili propust? 

Da li neko ima slično iskustvo? 

Na drugoj strani, iznenadili su me hil holderom, kog nije bilo ni u jednom spisku. 

 

 

 

Screenshot_20190417-202256.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, branik said:

Na drugoj strani, iznenadili su me hil holderom, kog nije bilo ni u jednom spisku.

Nemaju sta da te iznenade ;) , Hill holder ide standardno uz ESP modul, kao i na ranijim modelima.

A ABS+ESP (samim tim i Hill) su standardni vec i u POP paketu, koliko se secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa piše, ali... Svakako sam neprijatno iznenađen, pa čak i kad je moj propust. 

Što se hil holdera tiče, o njemu nisam razmišljao, pa me je jednostavno prijatno iznenadio. Znam kako f-še, a nije mi toliko bitan, ali mi je drago da je tu. 

Naglasak mi je na nekim drugim sadržajima vozila. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, branik said:

Što ovako nešto treba firmi tog renomea, pa bio to Fiat ili Autogarant? 

Malopre otkrih da nema  zadnje patosnice. U cenovniku je pisalo patosnice. Senzori, podizači, maglenke... naglašavaju se posebno. Moram kasnije, kad dođem kući da proverim ponudu, profakturu i račun. Fora ili propust? 

Da li neko ima slično iskustvo? 

 

 

 

 

Screenshot_20190417-202256.jpg

I kod mene je kad sam kupovao 500L pisalo patosnice. I dobio sam prednje patosnice. One tekstilne ne gumene. Tako da to nije nikakva prevara nego je prosto tako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, prosto je tako, jer smo u Srbiji podigli prag osetljivost i na takve stvari. A zašto stoji "prednji naslon za ruku", "senzori pozadi", "prednja/zadnja svetla za maglu"...? 

I to nije poklon, već sastavni deo paketa opreme koju sam uredno platio. 

No to nije ni toliko važno. Mnogo je važnije da sam u celini zadovoljan kolima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam auto uzeo u Stojanovu, dobio i zimske gume uz letnje vec na njemu, sto je super sa obzirom na 17".

Al su tolko aljkavi, kad sam preuzimao auto, ok, ne idu patosnice nije problem, onaj koji je isterivao auto na parking pre preuzimanja mi je usrao kola, na srednjem stubu prljavo od ruku, dole ispod papucica prljavo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/13/2019 at 10:58 PM, neshaoct said:

Dva nova Tipa u dve nove teme za predstavljanje automobila:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/78902-fiat-novi-tipo-14-95ks/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/78901-fiat-novi-tipo-14-hatchback/

 

@branik @ivanvi

Javite ako hoćete neki drugi naslov svojih tema. :thumbup: 

 

Čekamo i da @Himera predstavi svoj novi Tipo. :thumbsup: 

Pozdrav dobri ljudi...
Nije me bilo malo... Vozi se novi autić:whistle:
Stiču se novi utisci...
A slike, ovde da se postave ili u prvoj temi (prvi link)?
Za početak, novo je novo...
Prešao par stotina km, prosek 6,9 mada je dosta auto puta...
Po gradu sam resetovao bord, pokazuje 8,1... za mene podnošljivo (toliko mi troši i pasat 1,9tdi/130ks :lol: - po gradu)
Mislim, ulje se još nije isprljalo u motoru pa ne vidim ni da li troškari :lol:
Ali generalno, opustio sam se, ne razmišljam i vozim... uživam u novom autu, nigde ne žurim (a i ovako je ceo grad po kamerama :police:)
Sedišta udobna :thumbup:
Ima prostora za mene 190cm/108kg, čak i pozadi...
Ja dobio komplet patosnice plus i gumene :thumbup:
Auto opran bio, čista ali JEDAN LITAR goriva u njemu :rofl: sipao 44 odmah... dobro nisam stao negde od auto kuće do pumpe :rofl:
Ljudi u AK Kole za svahu pohvalu i preporuku :unworthy::thumbsup:
Za slike, javite gde da postavim i nije problem
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako zelis, otvoris predstavljanje svog auta (tj. novu temu, na dugme "Start new topic") u odgovarajucem podforumu ;) :

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/12-predstavljanje-automobila-članova-foruma/

 

I tu nastavis da pises o svom autu, postavljas slike, komentarisemo, druzimo se, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...