Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Inače,jel hoće taj tJet da dobro potegne?To za potrošnju je u redu,bitno mi je da može da izvuče ne baš lagan auto iz preticanja.

Već ima par polovnih 1.6 dizelki na PA,doduše samo jedna laundž i to ne baš jeftina...

 

4dee1b024c2d18f168e5fbdd4c145bbc.jpg

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13708802/fiat-tipo-16-launge

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kakav je taj motor e torq,vidim ih po nemackim oglasima na tipu 1.6

pa i taj 1.4t jet je relativno nov u srbiji,kakvo je nase trziste,bitno da srbi znaju 1.9tdi,pa makar samo i bilo crveno:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1:0 za tebe...

Može čovek da ni ne zna da tvin spark znači da ima po dve svećice po cilindru...

Je si si sretniji ako napišem laundž(lounj)=ležaljka.Imaš i fonetski dodatak kako se izgovara

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry

Ne bre kolega nisam tebi napisao, ti si preveo lounge, na laundž, kako i treba!

Nego vidi printscreen oglasa - tamo piše Launge!

 

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti i kažem,ne zna šta to znači,nama je jasno na šta je mislio...bolje da ne zna nego da je slagao

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, marko.jovanovic said:

Koji su to EU forumi? 

Inače, ja bih isto uzeo tipa sa 1.4tjet od 120ks ako bi kojim slučajem oboleo, pa da mi treba takav ili sličan auto. 

Ipak mislim da Tipo 1.4tjet nije dobar izbor za prosečnog balkanca. Zašto, pa zato što će da kuka na potrošnju kao Damjanov Zelenko. Ne pričam bez osnova, nedavno je neko na forumu kukao na sumanutu potrošnju 500L 1.4tjet 120ks, mislim da je iz Bosne čovek. Evo teme: 500L 1.4tjet prevelika potrošnja

Ispada da je 1.4 16v 95ks zakon, po rečima većine vlasnika 500L i fiat idea/lancia musa, ne prelazi 7-8l po Beogradu i to po centru, na otvorenom ispod 5l, milina. 

IT, FR,DE,PL,H. Sve može da se pogleda i nađe koga interesuje. Nemam nikako nameru da bilo koga ubeđujem ili savetujem u vezi motorizacije bilo kog auta. Nisam nikakav stručnjak u tom segmentu. Vodim se iskustvom i prostom logikom u svemu. Poštujem svačija mišljenje. Verovato vidiš u temi koju si spomenuo da nik poštovanog gospodina, čija je tema,  mnogo govori o njegovim afinitetima. Da ne govorimo o načinu merenja potrošnje, ili o tome da vozi na gas. Po meni je suludo na taj auto staviti gas. Po meni. Kad se uzmu u obzir investicije i razlika u ceni, da ne govorimo o pređenoj kilometraži, totalno neisplativo. Svaki  zaljubljenik u bilo koji turbo dizel agregat,  koji kupi bilo kog slabijeg benzinca plače minimum 3 meseca. Lično video x puta. Sve je samo stvar potrebe i navike. Ako bih bio još realniji, onda bih rekao da oni koji su vozili Golf 2 u dizel varijanti, svakom sledećom promenom automobila kukaju na potrošnju.

 

@srdjos

Inače Fiat Tipo 1.4 95 se prodaje u celoj EU, i kupuje. To nije motorizacija za Srbiju, nego za manje zahtevne korisnike. Samo je kod nas nešto jeftiniji , verovatno zbog nekih subvencija?

 

p.s.

Ovo o čemu pišete u zadnjih 10-ak postova upravo govori u prilog ovom mom postu.

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, spaad said:

Interesantna stvar je da se na EU Fiat forumima ovaj 1.4 95 ne kudi nigde kao što se to radi ovde na ovim balkanskim prostorima.

Ovde su svi trkači. :D 

 

Realno, u tom segmentu Fiat (i ostali), je uvek imao slabiji motor u ponudi kao početni nivo motorizacije. Zna se zašto on postoji kod svih. Kao što si rekao, za vozače koji nisu zahtevni, ili za nove vozače koji imaju određene limite po EU državama vezano za to koju uopšte snagu smeju da voze (valjda je i kod nas uvedeno). Ovde dodaš i one ljude koji gledaju najjeftiniji nov auto u određenom segmentu. Imali smo ranije Stila sa 1.2 16v od 80 konja, posle Stila sa tim istim 1.4 16v. Imali smo novi Bravo sa 1.4 16v, sada i Tipa. Imali smo Grande sa 1.2 8v, Lineu sa 1.4 8v sa 77 konja... Ništa neuobičajeno nije sada kad je Tipo u pitanju, niti je to motor samo za SRB.

 

Bitno je da ljudi imaju realna očekivanja. Tome služi ova tema.

Ako neko hoće brže da vozi, onda će ovaj auto stalno držati u gas patos, a onda ode potrošnja u nebo...al' čekaj, što si onda kupio sa ovim motorom ako hoćeš/voliš/želiš agresivniju vožnju? Od kad je to početna verzija motora namenjena za one koji hoće/vole/žele agresivniju, bržu vožnju? :) 

Dakle, bitno je da ljudi znaju da ova verzija motora u ovom autu nije za takvu vožnju. Ali, još kako može da povuče kad zatreba, može da pretekne, ne meri mu se kalendarom preticanje na magistrali... :D ...i dokle god je to ponekada, neće ni potrošnja otići u nebo. Ali, ako stalno tako voziš (a, ne samo ponekada), onda je očigledno reč o pogrešnom izboru motora za takvu vožnju.

 

Ljudi više treba da kupuju auto koji im treba, a ne po svaku cenu da bude nov nov nov...pa tako završe sa motorom koji ne odgovara njihovom stilu vožnje. I, onda pljuju motor. Nije motor kriv, nego vlasnik koji nije imao/hteo da plati sa jačim motorom (u skladu sa onim kako želi da vozi), a po svaku cenu je robovao tome da mora da bude nov auto. 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre punta ima astru g sa 1.4 16v i 66kw i bila mi

Ali je tek na 3300obrtaja ozivljavala. Mislim da fire sa 95

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj 1.4i sa dgt oznakom su svi ganjali...oko 75ks iz 1.4L,digitalna tabla a golf 75ks iz 1.6L i le dioda sa tranzistora...
Ajd dosta sa tim...mada mislim da je i to Fire bio
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipo 1.4dgt 1989. prvi auto u mom vlasništvu (2005.-2007.), nije bio i već sa karburatorom. Imao opremu kakvu mnogi te 2005. nisu davali u prva dva, tri paketa (klima, podizači, pet brzina i naravno digitalna tabla i to verzija sa obrtomerom, indikatorom otvorenih vrata i ekonomične vožnje) Sećam se drugara kad je iz Golfa 2 seo u Tipa i provozao ga!

Izvinjavam se za off!

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, spaad said:

 

@srdjos

Inače Fiat Tipo 1.4 95 se prodaje u celoj EU, i kupuje. To nije motorizacija za Srbiju, nego za manje zahtevne korisnike. Samo je kod nas nešto jeftiniji , verovatno zbog nekih subvencija?

malo sam zvirnuo po komsiluku, u pravu si

Nasima onda jedino mozemo zameriti kasno uvodjenje u prodaju 1.4 tJet motora i to je sve, to je vec politika Fiata za nase trziste

 

ima na forumu par tema oko tJet motora pa koga ne mrzi, neka procita LINK

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto je sajam automobila od 22. – 31.03.2019. god., kada obično krenu sajamske akcije?

Možda neko ima insajdersku informaciju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i mene zanima. Cena je sad takva da ne verujem da može ići značajnije dole, ali se zato može dobiti boja ili još po nešto od opreme. 

A ako bi bilo kakvo veće sniženje, rado bih svoju ideju o ulaznom 1.4 zamenio 1.6mj. Za sad su akcijske cene samo za 1.4. Planiram easy up. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, branik said:

To i mene zanima. Cena je sad takva da ne verujem da može ići značajnije dole, ali se zato može dobiti boja ili još po nešto od opreme. 

A ako bi bilo kakvo veće sniženje, rado bih svoju ideju o ulaznom 1.4 zamenio 1.6mj. Za sad su akcijske cene samo za 1.4. Planiram easy up. 

 

mozda ce biti neki deo opreme na akciji ali nižih cena ne verujem. Zadnjih godina stavljaju akcenat na akcije od banaka i lizing kuća, one su te koje izlaze sa akcijskiim ponudama

razlika izmedju tJet i običnog atmosferca je 2k eura pa ako mozes da se pruzis toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...