Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Klasika kod naših dilera, ali ponuda je OK

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elra

Pa i nije baš... Nekad su tako radili samo KIA I Hyundai, stave jednu cenu, precrtaju je i napišu popust. A nikada, nikada, nikada nisu prodali auto po toj, prvoj, višoj ceni. Naravno, za ovu drugu napišu popust ili akcija. Nažalost i FIAT je počeo isto da radi, pisao sam o tome pre godinu dana kad su napisali popust oko 3000 e za novog Tipa (rekoh 12500-3000=9500 za Tipa u lounge opremi je fantazija), pozovem, a ono cena tipa 12300!

Recimo, takva situacija nije kod nekih drugih marki. Meni lično to mnogo smeta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dobri nikola

 

Ti još nisi uzeo novog Tipa? :P

Probna vožnja (ako do sada nisi već), probaj benzinca 1.4, probaj i dizela, i to je to. Ako ti se dopadne - uzimaš.

Ti motori su isti kao i u masi drugih (ranijih) modela, menjači isto, trap ne može biti posebno osetljiv (kao što nije i na ranijim Fiat modelima u C segmentu), tako da nije sad Tipo neki svemirski brod u odosu na prethodne modele u kojem je eto sve živo novorazvijeno za njega, pa da treba sačekati gomilu iskustava. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana sam okrenuo jedan đir i nije me se nešto dojmio, a vozim deceniju staru zastavu 10. Benzinac je bio, običan. Jeftina plastika i bučan motor. Lep zvuk ima do duše, al' ne znam koliko bi dugo uživao u njemu pre nego što bi počeo da me iritira. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rasta

 

Sedan si isprobao, ili možda onaj sa 5 vrata? Bolja je unutra verzija sa 5 vrata.

Gruba plastika se najviše primeti na vratima kod sedana, takoreći odmah ispod prozora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedan je bio. Jeste, upravo ti paneli pod prozorima najviše bodu oči. Ne znam, očekivao sam ipak malo više. Jeste on prilično jeftin i za svoju klasu poveliki auto, al' ipak sam se razočarao. A kad ga vidiš onako namrštenog, pomisliš ovo grize asfalt ... Do duše, lepo reži :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je njemu prava mera ovaj T-jet od 120ks... Nažalost, u ponudi tek od skora kod nas.

@n1k

Predstavi ljubimca, nemo' se stidiš!

@dobri nikola

Čika Nikola, uđoste li vi u tog Tipa?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sada je Tipo!Meni je karavan jako lep...
Jel taj motor dostupan i na 500L?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos kupio auto i nisam isao na probnu voznju, gledam da spremim dovoljno gotovine da udjem u kredit od 3 beskamatne godine ako ima sanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, neshtry said:

Jel taj motor dostupan i na 500L?

Generalno jeste... Od benzinjara 0.9 TwinAir, 1.4 atmo, 1.4 T-Jet (uz metan i LPG varijante na pojedinim), od dizelasa 1.3 i 1.6 MultiJet u razlicitim varijacijama.

Na 500X su u ponudu ubacili i 1.4 MultiAir i 2.0 MultiJet, tj. jasno se i po motorima vidi koju grupu koji aktuelni model cilja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po aktuelnom cenovniku FCA Srbija, 500L se prodaje samo sa atmo 1.4 95 i dizelima 1.3 i 1.6, nema ništa drugo u ponudi. Ako pričamo za ostala tržišta na 500X idu i novi benzinci 1.0 i 1.3, a na sajtu FCA Srbija nema info o novom 500X.  Da li postoji nešto u ponudi što nije na sajtu, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U 500l je odaaavno u ponudi! Bio je jedan od mojih izbora za kupovinu. Probao sam ga u Giullieti i ide odlično, još uz d.n.a. selektor...

 

Ups izgleda da više nije... 

 

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za cenu ne znam ali da mi treba ja bi tipo mjt uzeo na jedan. Samo da nije limuzina. Dosta sam ih glefao i uporedjivao sa konkurencijom i po meni dosta odskace.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...