Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Istina,sve je više erotike u auto dizajnu....
Nije valjda da ti je erotika jedina intima...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se što remetim romantiku :wub:

Juče mi seka na Sajmu ponudi Tipo 1.4 lounge + boja + mirror link za 12890€! U putanju je HB!

Inače Elantra fino izgleda u segmentu sedana! Tabla me malko podseća na SEATovu!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

18770 je dizel odnosno 16300 je benzinac u hajvisem paketu opreme, rata je oko 180 eur na 7 godina sa ucescem 30 %.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino kod Fiata sto nema u ponudi benzinac 1.4 120. Po meni to je motor koji bi mu najvise legao. Ne znam koliko.prelazis godisnje ali da bi ti se dizel isplatio sa tom razlikom od 2 500 eur treba bas puno km da prevalis. Dizel se vise isplati kod velikih i tezih automobila.,u toj C klasi nisam bas siguran. S druge strane sve zavisi i od licnih afiniteta. Mada je po meni turbo benzin prava mera , mislim da ce tipo konacno ove godine dobiti taj 1.4 120 motor kod nas. Sta god odlicis neces pogresiti ,dobri su i jedan i drugi. Ostalo je vise stvar tvog ukusa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam ,ali nema kod nas u ponudi. I da hoces da ga kupis ne mozes. Cini mi se da ce ga biti od ove godine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bane1321 said:

Juče mi seka na Sajmu ponudi Tipo 1.4 lounge + boja + mirror link za 12890€! U putanju je HB!

Da. Plus 2.000 evra na tu cenu ako se želi skroooz isto opremljen auto, ali sa 1.6 MJet motorom.

Inače...meni jaaaaaako dobar Tipo karavan, 1.6 MJet 120KS:

 

IMG_20180326_144227.jpgIMG_20180326_144246.jpg

IMG_20180326_144254.jpgIMG_20180326_144323.jpgIMG_20180326_144343.jpg

 

Motori u Tipu, slika iz zvaničnog kataloga za SRB:

 

IMG_20180326_0002.jpg

 

3 hours ago, VladaG9 said:

Jedino kod Fiata sto nema u ponudi benzinac 1.4 120. Po meni to je motor koji bi mu najvise legao.

Po ovom katalogu ima, ali ne u sedan verziji:

 

IMG_20180326_0001.jpgIMG_20180326_0002.jpg

 

Onda verovatno može da se naruči i čeka, dok ovako dileri po ''defaultu'' uzimaju 1.4 16v, i dizele 1.6 MJet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zunto

 

IMG_20180326_144343.jpg

 

Cena izloženog modela Fiat Tipo stationwagon 1.6 MJTD 120KS Lounge: 18.490 evra

- alu felne 17-ce

- automatsko otvaranje gepeka

- LED svetla

- 7'' displej sa navigacijom

- maglenke

- parking senzori pozadi

- kožni MF volan

- automatska klima

- Android Auto/Smartphone mirroring

.

.

.

 

Početna cena Fiat Tipo SW: 11.990 evra

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, bane1321 said:

@neshaoct

Mislim da dizel nije ispod 16000!

Pitao sam, tako mi rekla. :) 

Ali, s obzirom da je to hostesa rekla, videću sutra od kredibilnijih ljudi koliko je na sajmu Fiat Tipo HB dizel, Lounge paket. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda si je sarmirao bas!:stuart:

Na zvanicnom cenovniku stoji 16740, a tako mi I bata u odelu rece...

Inace, ko kupuje Tipa, mislim da je dobra opcija zatamnjenih stakala jer izadje samo 55e I nema zezanja sa raznim atestima!

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, bane1321 said:

Na zvanicnom cenovniku stoji 16740, a tako mi I bata u odelu rece...

Zvanični cenovnik se obično razlikuje od onih cena na Sajmu...al' videćemo sutra definitivno ima li razlike, il' samo još nije bila naučila cene napamet kako treba :D , što je verovatnije bio slučaj kada ti je već prodavac rekao cenu. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao mi je oko 16, ako se dobro secam!

Mada sam ja Sajam vise iskoristio da proverim, da li sam se zaj..o!

I ponovo nisam dobro prostudirao SEATa! Ne da mi se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane1321 znam da je mislio na Elantru. 

@zunto sad sam gledao cenovnik pise da je 15 990 ,najjaci paket sa 1.4 motorom ,cini mi se 127ks.

@neshaoct po zvanicnom cenovniku nema ga u ponudi. Taj motorom bi mu najvise legao ,kao i npr mom 500l,ali je doplata bila negde oko 2000eur sto je ja mislim malo previsepa ga nisam ni uzeo. Evo npr cenovik hatcha Tipo , ak kole. Kao sto vidis nema 1.4 120. Znam da je bilo price da cd na nasem trzistu da se pojavi ove godine ,koliko me secanje sluzi. Karavan je prelep. 

 

Screenshot_20180326-222912_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, VladaG9 said:

@neshaoct po zvanicnom cenovniku nema ga u ponudi. Taj motorom bi mu najvise legao ,kao i npr mom 500l,ali je doplata bila negde oko 2000eur sto je ja mislim malo previsepa ga nisam ni uzeo. Evo npr cenovik hatcha Tipo , ak kole. Kao sto vidis nema 1.4 120.

To je cenovnik dilera, tj. jedne od autokuća koje prodaju Fiat. Kao što vidiš, stavili su 1.4 16v kao početnu ponudu, i dva dizela, jer misle da će Tipo sa tim motorima najlakše da prodaju na našem tržištu. To je njihova procena.

Oni su očigledno procenili da se Tipo sa 1.4 TJet motorom ne bi baš nešto posebno tražio kod nas, i zato ga nisu ni ''trebovali''. Fora je što za svaki auto koji je u salonu bilo koje autokuće, moraju prvo da se daju pare Fiatu, a autokuće ne žele da ''zarobe'' novac, tj. da naruče sa određenom opremom ili motorom za koju se ispostavi da je niko ne traži. ;) 

 

Ponudu motora koju sam kačio pre par postova (gde ima i 1.6 atmobenzinac sa automatikom, 1.4 TJet, i 1.6 MJet 120 sa DDCT-om, tj. automatikom sa dvostrukim kvačilom), se nalazi u zvaničnom katalogu ''FCA Srbija''. Isto kao i gomila felni, boja, sedišta... Najbolje je da odeš baš u ''FCA Srbija'' salon na početku Bulevara Despota Stefana, i proveriš da li uopšte za tržište SRB može da se poruči Tipo HB ili karavan sa 1.4 TJet motorom. Kod Fiata u SRB je dobro da baš fabrika ima svoj salon. Možda na početku prodaje Tipa u Evropi nije moglo za sva tržišta da se poruči sve, kako bi zadovoljili tražnju na onim za njih važnijim tržištima, a sada može. Evo...pitaću i to sutra da vidimo može li. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno ,ja sam gledao samo to na sajtu dilera. Pa sam pretpostavio da ga nema uopste na trzistu. Mada iskreno , tesko da bi se i prodavao u vecem broju. Kao i kod 500l ,gde najveci udeo u prodaji cini od 95 ks. Prosto ljudi nisu spremni da izdvoje 2000 eur vise za jaci motor,pa i sam sam bio medju njima. 

Pitaj ,ako ti nije tesko. Tako da eto ocekujemo svezu info ;)

@neshaoct e da te zamolim,jel bi mogao da slikas unutrasnjost onog tipa karavan? Ako ti nije problem. 

 

Edited by VladaG9

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, VladaG9 said:

jel bi mogao da slikas unutrasnjost onog tipa karavan? Ako ti nije problem. 

Nije problem naravno - slikaću sutra :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta ponuda koju je Neša kačio je iz brošure Tipo HB, međutim niko od ovlašćenih distributera ne nudi 120ks. Gde god sam bio ponudili su mi samo zri standardna motora. Čak ni u cenovniku na zvaničnom sajtu FCA Srbija nema drugih motora - samo 1.4 fire, 1.3mjt i 1.6 mjt... Pisao sam ranije da mi je na test vožnji cura iz salona govorila o 1.6 etorque u kombinaciji sa auto menjačem, ali izgleda da ga još niko ne nudi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...