Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

On 2/18/2018 at 8:39 AM, bane1321 said:
ponuda je jako korektna, mada bih dodao jos koji vazdušni jastuk (ima samo dva?)!
uvek mi je smešno šta sve dileri stavljaju kao "opremu", svi, ne samo FIAT, samo da bi spisak bio što duži! uvek se setim mog prvog kontakta sa Tipom i gospođe /gospođice u FIATu, kada mi je rekla da su ABS i ESP standard, pa ih zato ne navode u spisku opreme! Ali su zato naveli uredno branike u boji auta, podizače napred...dark_stuart.gif

Ima 6 jastuka po spisku. Prednji, bočni i bočni za glavu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/18/2018 at 8:53 AM, zunto said:

Moj bivsi bmw i alfa su imali vazdusne jastuke u svim vratima, a i b stubovima i cak u krovu. AUTOMOBILI PROIZVEDENI 2003 I 2004. Ovo mi je smesno, dva air bag-a u 2018-oj. Generalno sw tipo u kombinaciji sa 1.6 dizelom bice odlican polovnjak

Prvi put čujem. Pa adut najjeftinijeg Tipa je bio što ima radio, klimu, sva 4 električna podizača i 6 air nagovarao u seriji.

 

Dok si na Hyundai Kiu dodao neke stvari bude skuplji 1500-2000 eura od Tipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednost Italijana u odnosu na Koreanc je ta sto je limarija daleko kvalitetnija tj.cela je cinkovana. Dizeli su posebna prica. E sada Koreanci love na garanciju i taj neki germanizovani osecaj i dizajn.
Tipo kao Tipo je stvarno pogodjen auto. Mislim da mu je cena malo jaca ali to je vec neka druga prica.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se, nisam video, pošto mi je pažnju skrenuo podebljan tekst, zato sam stavio u zagradi: Ima samo dva? A znak ? označava pitanje, ne konstataciju!

Ne može se porediti polovan auto i nov po pitanju opreme. 2007. sam kupio nov GP koji je tada jedini nudio ABS i dva jastuka za 10000€. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imala je i Astra G ABS i 2 vazdusna u osnovnoj opremi za 9900e pred kraj proizvodnje. O izgledu da ne pricamo, ali bila je ozbiljan best buy u odnosnu ulozeno/dobijeno.

 

Sto se jastuka tice ja nisam ni obracao paznju na to. Imam neka cuda za kolena, zavese, dodatne jastuke za pozadi,...ali pojma nemam koliko i kako rasporedjene. Za oko 300 000km vozackog staza, hvala Bogu, nisam video na svojim kolima vazdusne da izlaze tako da se nadam da necu nikad ni imati priliku da vidim.

 

Nesto mi mnogo suicidno deluje gledati prvo crash test i broj jastuka :D just my 2 cents

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/18/2018 at 11:26 AM, igor0511 said:

Nesto mi mnogo "suicidno" deluje

Nemoj tako da se izražavaš i da zbunjuješ @MS PK "saće“ da ti napiše "taj reć ne postoji". :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćemo baš tačno sta piše ima dva VAZDUŠNA jastuka i  4 AIR BAG-A :)

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da napisem!?
Ja reko ti ces da kazes da je suicidno da covek od 2m vozi punta sa 3vr kad ono.. :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/18/2018 at 8:58 AM, zunto said:
Mislim da taj prvi prdez u sedistu novog auta mnogo kosta.

 

K'o da piše neki dilera automobila, da nije Dule?
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/18/2018 at 2:14 PM, MS PK said:

Ja da napisem!?
Ja reko ti ces da kazes da je suicidno da covek od 2m vozi punta sa 3vr kad ono.. :D

Sve je ok, samo pomerim sedište skroz do kraja a iza mene može sesti samo Nik Vujičić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/18/2018 at 3:54 PM, zunto said:

Nije...

 

ima tu sta vise volis, neko svoj prdez voli vise od drugog pa je spreman i ima da plati za njega

neko ne voli pa seda gde su prdili neki Evropljani ali svi se slazemo da su oni fini ljudi i da ne smrde mnogo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravite me ako gresim, na bocnim ivicama prednjih i zadnjih sedista vidim cetiri crne trakice sa nadpisom AIRBAG. Kontam da u predelu crne trake ( prednja sedista ) nalazi se po jedan airbeg. A sto se tice zadnjih sedista objasnite mi gde bi trebao biti druga dva, dali su u istoj visini kao kod prednjih sedista? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Dzonima said:

Ja koliko kontam, pozadi nemaš jastuke. Imaš dva bočna za glave vozača i suvozača.

Vazdušne zavese služe da šite glavu putnika pozadi, ali samo kada je bočni udar u pitanju.

Pojedini skupi automobili kao i dosta skupih SUV modela, imaju bočne zavese koje štite i telo putnika na zadnjim sedištima, ali opet samo od bočnih udara.

Zadnje jastuke, koji bi iskakali kao što iskaču prednji za vozača i suvozača, još nisam video da neko ima u serijskom automobilu. Imaju neka ispitivanja na tu temu i to je to. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12.2.2018. at 3:56 PM, spaad said:

Registrovan danas.B) Primetio sam jednu interesantnu svar.Čini mi se da automobil prepoznaje način vožnje. Kad polako dodajete gas indikator promene brzine u veći stepen daje signal za promenu na 2500 o/min. Kad nagazim papuču na 3700 O/min. Zaboravih, nema led farove, ali jako lepo izgledaju.

 

 

Dali si koristio klimu i kako su se pokazale vozne osobine auta u naselju, kad je motor dodatno opterecen kompresorom klime?

Edited by dobri nikola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam koristio, mada kad sam ga doterivao iz BG-a bila je na auto, pa je AC  svetleo.To se ne računa pošto sam gledao sve i svašta tad, a i bilo je hladno napolju. Nisam ga vozio zbog ovog snega koji je bio. Išao sam za NS pre nego je zabelelo, pun gepek i 5-oro nas u kolima. Tu je isto kao i dvoje. Udobniji je kad je opterećen. Bila je dobra kiša pa su me ovi "žuti" farovi malo nervirali, odlično bacaju, ali me boja nervira. Sutra stavljam NB  Unlimited pa ću staviti slike. Uzimam ponude za kasko da i to odradim. Auto ima izuzetno kratke prve 3 brzine, bukvalno ih pri ubrzavanju izmenjaš za 5--8 sekundi. Nisam vozio auto sa takvim menjačem, a vozim 30 godina. Ako imaš problema sa probnom vožnjom, dođi kod mene u ZR pa vidi sve i probaj. Meni auto odgovara sasvim.

 

p.s.

Da li je neko ko je kupio novog Tipa dobio u dokumentaciji kod za radio u autu?

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/7/2018 at 10:47 PM, spaad said:

Bila je dobra kiša pa su me ovi "žuti" farovi malo nervirali, odlično bacaju, ali me boja nervira.

Izmena 

 

Cek, na par strana unazad, video sam da imas reflektore
Dakle, svetle za sve pare?

 

1980-img_0543-b3e8bdb45750c63c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio za oba svetla danas. Sutra ću slikati razliku u sijalicama.Pljušti kiša danas kod mene.

 

DSC_0001.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje su cool blue od 4000K.

Edited by Woodoo
radi peglednosti nije potrebno citirati upis napisan neposredno pre tvog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...