Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

@igor0511

U pravu si, meni toliko odgovara polozaj u 500L da se svaki put sokiram kad ulazim u "normalna vozila", recimo suprugin P206: ili me strecne koleno ili ledja javljaju da nesto ne stima...:lol:

Sto se tice sedista u 500L, secam se da su ih svi pljuvali na pocetku proizvodnje, te kratka su, te neudobna su, te se sedi kao u autobusu (mada on i jeste miniautobus :whistle:) ali recimo letos kada smo isli na more, voznja od 700km je prosla potpuno bezazleno, nikakvih signala u ledjima nije bilo. Svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

Zar su mijenjali dobavljača interijera? 500L je radio Johnson Controls. 500X je Faurecia. To je najbolji izbor ako želiš plastiku ugodnu na dodir. Naravno mogu i oni tvrdu napraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Axic said:

Ja posao s njim i sedeo na zadnjoj klupi mada sam to vec pisao da je previse tvrd sa 17, a povijenu glavu da ne spominjem.

Kakvi su amortizeri?

:lol:

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte da mi zamerite, ovo je forum ,ljudi iznose svoja iskustva i mišljenja, meni je budžet bio 13000 e ali kako sam ulazio u ovu priču znao sam da moram da se cigančim za još koji eu.Gledao sam i elantru i astru 1.4 t sa plinom ali cena je bila prevelika, oba automobila su skoro doguravala do 16000, volim i ja tablet , kamere, kožu i ostale džidža bidže ali nisam imao 20000  e, negde je morala da se povuče crta, hteli vi da priznate ili ne tablet i kamere nepokreću auto već obrtni moment.Ja najviše vozim ovaj auto,  ja sam birao motor a žena boju, toliko o razumevanju prioriteta slažem se sa vama, i bela boja je ok.Još nisam primetio da mi nedostaje hrom paket u vožnji i kožna ručica menjača.Stvarno ne znam nikog ko kupuje polovni auto da mu je oprema bitnija od motora.Meni Tipo uopšte nije bio prvi izbor, trudio sam se da budem otvoren za sve , ali daleko od toga da sam bio spreman da ga svoj novac dam na ime i reklamu.Moj kolega je kupio golf 7 u osnovnoj boji za 15500 e sa tri cilindra ,o tome pričam, to me podseća na nadrealiste 1000 konja 100 kubika.Za sada živim bez kamere ali moram da se složim da je stvarno neophodna ali ne po ceni koju morate da doplatite,parkiram kao da idem po jajima, parking senzori su beskorisni.

IMG_20170627_130958.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa većinom teksta, a i o sa onim sa čim se ne slažem, moram da se složim jer je gospoja birala boju!:D

Nego pričaj kakva su ti iskustva? Koliko si prešao, potrošnja, kvalitet, itt :zorro:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari gledam koju opremu ima tipo1,4l  easyi sa cenom od 10.990 evra. Uz ponudjeni paket uzeo bih:

 

- naslon za ruku                                                                                                                                  110 evra,

- automatska klima uredjaj                                                                                                               275 evra,

- aluminijumske felne od 16"                                                                                                            350 evra,

- zadnja parking kamera                                                                                                                    220 evra,

- tempomat                                                                                                                                          110 evra,

- crvena ili bronzana metalik boja                                                                                                    500 evra i     +

- 8MC PAKET SAFETY (58E+7Z6)  ne znam sta ovo znaci                                                   --------------------------------      

                                                                                                                                                              1565 evra

 

Uz cenu od 10.990 evra + pomenuti paket od 1565 evra = 12555 evra, mislim da nije los ovakav paket opreme...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Fiat 128 moram da pitam zašto su ti parking senzori beskorisni?

Imam odlično iskustvo sa fabričkim senzorima na Delti. Izuzetno precizni, reaguju na "travku" što bi se reklo i ni jednom me do sada nisu prevarili u proceni. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, bane1321 said:

Slažem se sa većinom teksta, a i o sa onim sa čim se ne slažem, moram da se složim jer je gospoja birala boju!:D

Nego pričaj kakva su ti iskustva? Koliko si prešao, potrošnja, kvalitet, itt :zorro:

Suma sumarum , zadovoljan sam, motor je stvarno extra ,pisao sam o potrošni ali stvarno bez lovačkih priča, jedinu zamerku imam na prostor za desnu nogu, kolenom udaram u konzolu nema dovoljno mesta i nikako ne mogu da se naviknem na menjač nije da nije precizan ali nekako nije to to.Slusao sam dosta o lošoj plastici međutim nije sve tako crno čak je ok i zgodna za održavanje.Nisam uspeo da porastem preko 180 tako da su sedišta za mene ok , nisu me bolela leđa na dužim relacijama tako da je stvarno ok. Jako je prostran, velki gepek, prvi put se nisam razvodio od žene prilikom pakovanja za letovanje. Као da 1.6 traži otvoreni put po gradu imam utisak da me svi koče.Sedeo sam Rapidu i C-el. Tipo je za dužinu bolji, citroen je unutra sav nekako prost limen prva pomisao mi je bila reno 4, rapid je odvratno plastičan ,tvrd imate neki veštački osećaj i nikako nemožete da nađete položaj ,nekako neleži.Najbolji deo je da 1.6 neoseća put koliko god on bio zahtevan i klimu, ne  slušam dali nesto melje u motoru i menjaču , nemam onu frustraciju da ne mogu da preteknem nekog i poriv da izađem  i poguram auto uz uzbrdicu.Ništa neškripi sve je kao i prvog dana kao da nije fiat.Čitao sam da mu je vešanje pravljeno za loše puteve, istina, stvarno se neosećaju ovi naši fantastični putevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno se piše o nekakvom Tipu Sport za Ženevu. Možda će napokon neki sa ove teme biti zadovoljni. Ja ne znam o čemu se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video, cisto par detalja sminke. Body kit (spojlercici i branik), veci tocak i par detalja u enterijeru. Bez izmena na mehanici i sa standardnim motorima iz ponude (najjaci su 120KS turbaci i u benzinskoj i u dizel varijanti).

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dobri nikola said:

Drugari gledam koju opremu ima tipo1,4l  easyi sa cenom od 10.990 evra. Uz ponudjeni paket uzeo bih:

 

- naslon za ruku                                                                                                                                  110 evra,

- automatska klima uredjaj                                                                                                               275 evra,

- aluminijumske felne od 16"                                                                                                            350 evra,

- zadnja parking kamera                                                                                                                    220 evra,

- tempomat                                                                                                                                          110 evra,

- crvena ili bronzana metalik boja                                                                                                    500 evra i     +

- 8MC PAKET SAFETY (58E+7Z6)  ne znam sta ovo znaci                                                   --------------------------------      

                                                                                                                                                              1565 evra

 

Uz cenu od 10.990 evra + pomenuti paket od 1565 evra = 12555 evra, mislim da nije los ovakav paket opreme...

 

Kad već toliko doplaćuješ,ja bih pre išao u beloj boji Lounge za 12.490E.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/17/2018 at 6:13 PM, dobri nikola said:
Drugari gledam koju opremu ima tipo1,4l  easyi sa cenom od 10.990 evra. Uz ponudjeni paket uzeo bih:
 
- naslon za ruku                                                                                                                                  110 evra,
- automatska klima uredjaj                                                                                                               275 evra,
- aluminijumske felne od 16"                                                                                                            350 evra,
- zadnja parking kamera                                                                                                                    220 evra,
- tempomat                                                                                                                                          110 evra,
- crvena ili bronzana metalik boja                                                                                                    500 evra i     +
- 8MC PAKET SAFETY (58E+7Z6)  ne znam sta ovo znaci                                                   --------------------------------      
                                                                                                                                                              1565 evra
 
Uz cenu od 10.990 evra + pomenuti paket od 1565 evra = 12555 evra, mislim da nije los ovakav paket opreme...
 

Pogledaj "Easy UP" paket u AK Kompresoru, ne znam da li i drugi dileri imaju isti. Pored standardne "Easy" opreme dobiješ ovo što si tražio osim a. klime i kamere. Takođe, mislim da kamera vuče i ekran od 5" pa bi morao i njega da doplatiš. Na slici imaš ceo spisak opreme.

 

59d395946533767d28d346ea2d800c2b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, N.N. said:

 Možda će napokon neki sa ove teme biti zadovoljni.

 

Hvala sto si me se setio, ali ne planiram da menjam Leona u skorije vreme iako ima onu nesrecnu polukrutu :D

Mada bi 1.4t 180ks bio vrlo lep potez Fiata. 2.0 mjet me ne bi nesto previse impresionirao.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dobri nikola uskoro će sajam pa ako ti nije hitna kupovina verujem da će biti dodatnog sajamskog popusta.

7 hours ago, Ivan said:

Kakvi su amortizeri?

:lol:

 

Novi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/17/2018 at 11:37 PM, Dzonima said:

Pogledaj "Easy UP" paket u AK Kompresoru, ne znam da li i drugi dileri imaju isti. Pored standardne "Easy" opreme dobiješ ovo što si tražio osim a. klime i kamere. Takođe, mislim da kamera vuče i ekran od 5" pa bi morao i njega da doplatiš. Na slici imaš ceo spisak opreme.

59d395946533767d28d346ea2d800c2b.jpg

ponuda je jako korektna, mada bih dodao jos koji vazdušni jastuk (ima samo dva?)!

uvek mi je smešno šta sve dileri stavljaju kao "opremu", svi, ne samo FIAT, samo da bi spisak bio što duži! uvek se setim mog prvog kontakta sa Tipom i gospođe /gospođice u FIATu, kada mi je rekla da su ABS i ESP standard, pa ih zato ne navode u spisku opreme! Ali su zato naveli uredno branike u boji auta, podizače napred...:stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj bivsi bmw i alfa su imali vazdusne jastuke u svim vratima, a i b stubovima i cak u krovu. AUTOMOBILI PROIZVEDENI 2003 I 2004. Ovo mi je smesno, dva air bag-a u 2018-oj. Generalno sw tipo u kombinaciji sa 1.6 dizelom bice odlican polovnjak
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi koliki ti je budzet i sta hoces od kola.
Po mom skromnom misljenju Reno ima neki najbolji odnos ulozeno/dobijeno. Sve marke sem vw imaju jako brzi pad vrednosti. Da sam na tvom mestu, lovio bih nesto do 3 godine starosti, kupljeno u Srb a sa malom km. Usteda je poprilicna a izbor mnogo veci. Mislim da taj prvi prdez u sedistu novog auta mnogo kosta.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bane1321 said:

ponuda je jako korektna, mada bih dodao jos koji vazdušni jastuk (ima samo dva?)!

uvek mi je smešno šta sve dileri stavljaju kao "opremu", svi, ne samo FIAT, samo da bi spisak bio što duži! uvek se setim mog prvog kontakta sa Tipom i gospođe /gospođice u FIATu, kada mi je rekla da su ABS i ESP standard, pa ih zato ne navode u spisku opreme! Ali su zato naveli uredno branike u boji auta, podizače napred...:stuart:

Ponekad se procita tekst do kraja,pa se vidi da ima jos air-bagova.Bas oni koji trebaju.JOs samo za kolena fale.

A onda krece pljuvacina,kako je neki krs is 2003 imao xx airbagova.

Bmw nije narodski auto,cak i nova alfa je uvek bila stepenik vise iznad "narodskog" auta kakav je fiat.Poredjenje je suludo.

Inace ovo je ekstra cena,da kupujem verovatno bi usao u uzi izbor do 13000 e.

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...