Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Random primeri cena iz Tipovog ranga :D

 

Audi A3

1.4 tfsi 24 429e

1.6 tdi 24 829e

 

308 Active

1.2 pure tech eat6 18 590e

1.6 hdi 18 290e

 

Giulietta super

1.4 multiair 18 890e

1.6 jtdm 19 090e

 

Focus

1.5 gtdi 16280e

1.5 tdci 15380e

 

Tipo

1.6 mjet 16 740e

1.4 multiair ?

 

Nesto mi govori da 2000e fore nece biti dovoljno.

 

Leona i Golf preskacem da ne bih hvalio opet svoja kola navodeci cinjenice :D

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rekao da je 1.0 neophodan. I kao što sam rekao ići će do 120 KS koliko sam ja upoznat.

Da postoji 1.4 turbo MA ne bi bio puno skuplji od 1.4 T-JET. Ali ima razloga zašto T-JET. Manje bitna, manje je osjetljiv što se tiče motornog ulja- A drugo što se može staviti LPG instalacija koja je testirana od strane Fiata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lose, ali moras da vodis racuna o paketu opreme! Focus bih pre poredio 1.0 sa 125 ks, u business paketu. :rtfm:

Seatov Leon style 15 000 1.2 tsi, Toyota Auris 1.2 nudi samo u paketu SPORT, za neverovatnih 20 400, I30 1.0 style je 16 190, Megane limited TCe 100 15 790...

Tako da do najjeftinijeg malolitraznog benzinca u odnosu na atmo 1.4 ima I preko 2000 evropejaca! Mislim da bi sa cenom 14 500 sa tim 1.0 od 120ks bio opet jaako konkurentan u Lounge opremi.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Woodoo said:

Neso, mnogo filozofiras :D

 

Nisam ja pitao Peru, Ziku... nego NN i ne zato da bih mu dokazao da gresi vec iz razloga da cujem misljenje nekoga ko prati desavanja.

Eto onda, čovek nije ništa pogrešio... :D a meni izgledalo da hoćeš da mu osporiš sve napisano sa ''jesi li ti to vozio''. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, bane1321 said:

Nije lose, ali moras da vodis racuna o paketu opreme! Focus bih pre poredio 1.0 sa 125 ks, u business paketu. :rtfm:

 

Nisu svuda iste opreme tako da neki entry model C klase moze da ima vise od najjace opreme drugog proizvodjaca.

 

Posto ne znam za ostale, ajd' da uporedim sa ovima koje znam:

 

Leon Style je kada sam ja gledao kola imao grejace sedista, LED dnevna svetla i 17" felne. Znaci tu negde kao Lounge + grejaci.

 

Focus je svojevremeno imao senzor mrtvog ugla i upozorenje na promenu trake na poklon u, cini mi se, sport opremi.

 

Sa druge strane entry model Golfa ima (tj nema) kriminalno malo opreme i dolazi sa celicarama.

Ja se nadam pocetku proizvodnje Tipa kod nas. Uz neku subvenciju od 1000-1500e bi bila brutalna ponuda i lepo spustila cene konkurenciji.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sajmu sam kupio Fiat tipo 1.6 u pop varijanti,osnovna cena je bila 13500.e,doplatio sam m.boju, bočne zavese ,zadnje el.podizače,el.retrovizore i kupio sam kompletno vozilo za reciklažu, krajnja cena 14500 e.Gledao sam Rapida, C Elysee (isti cenovni rang) ,Kiu i i30 1500 do 2000 više.Prilikom izbora Tipo je ubedljivo pobedio,  kupio sam 1.6 mj po ceni Clia ,Megana ili Pola sa benz.m. Tipo 1.4 je preslab jednostavno odbija da ide,mogu samo da zamislim situaciju sa uključenom klimom i malo zahtevnijim putem, probao sam i 1.3 mj ide malo bolje ali mu treba malo vremena da povuče, na auto putu se vrti na 3000 pri 120 km i po meni je dosta bučan.Potrošnja na auto putu na 2000 o 110-120 km oko 4l, magistrala 4.5 l. grad oko 7 l ,trenutno sad preko zime grad kratke relacije bez postizanja radne temperature pređe i 8 l po bord.k.   1.4 nikako,

1.3 mj može da prođe za grad i letovanje, ipak se vidi nedostatak snage i 6 b.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Za te pare mnogo bolje bi bilo da si kupio novu Elantru. Bar tako ja mislim.Daj neke slike Tipa. HB ili sedan?

 

Ko kupuje novog Tipa HB u Lounge opremi obavezno nek doplati za 550E  Lounge Tech Pack (Uconnect 7” tablet sat nav sa live services + parking kamera pozadi).  To mi je bila jedina greška prilikom kupovine.

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja i pričam sve vreme umesto boje, bolje uplatiti tech paket!

I otvarajte ljudi teme o vašim novim ljubimcima, sigurno ćete pomoći onima koji razmišljaju o kupovini novog auta!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

550e za parking kameru i navi je vrh cena.

Cesto samo parking kamera kosta toliko.

 

A sto se boje tice meni je to pogresno. Nategnes se da kupis novo, cinculiras opreme mesecima, gledas kola, motore, racunas i posle uzmes najgoru boju koju namerno daju bez doplate jer je niko nece pa da uzmu jos 500e :D

 

Ko uzme ili je uzeo baznu boju Astre J svaka mu cast. U kombinaciji sa ratkapnama provereno izaziva stomacne probleme :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno ljudi koji uzimaju Tipa i slicne automobile u nizim paketima opreme imaju vec nategnut budzet ili cak i preko maksimuma pa im je taj trosak od 500+ eura previse.

Nema svako preko 20k za nov auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ulazim koliko ko ima budžet. Samo kažem ako imam 15000€, a auto me izađe 14500, pre ću tih 500€ potrošiti na ovaj tech paket, alu felne ili nešto slično nego na boju!

Ako banije dođeš do para možesć prefarbati auto, a vidiš da se natežu za navi iako bi im čovek platio!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam kolega Fiat128 je jedini izneo utiske za 1.3 mjt. 

znači sad imamo dva 1.6 i jednog 1.4 na forumu!

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, igor0511 said:

550e za parking kameru i navi je vrh cena.

Cesto samo parking kamera kosta toliko.

 

A sto se boje tice meni je to pogresno. Nategnes se da kupis novo, cinculiras opreme mesecima, gledas kola, motore, racunas i posle uzmes najgoru boju koju namerno daju bez doplate jer je niko nece pa da uzmu jos 500e :D

 

Ko uzme ili je uzeo baznu boju Astre J svaka mu cast. U kombinaciji sa ratkapnama provereno izaziva stomacne probleme :D

Uf ta plava je sigurno jedna od najgorih boja ikada. Ako me secanje sluzi dobro mislim da se zvala Imperial ili Royal Blue :lol:

A sto se tice Tipa, ja ni jednog nisam video osim u beloj i tamnosivo metalik.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan.ik je prosle godine zakazao test vožnju tipa 1.6 mjet u sedan verziji. Ja posao s njim i sedeo na zadnjoj klupi mada sam to vec pisao da je udobnost pozadi nikakva i previse tvrd auto sa 17" felnama a povijenu glavu zbog onog isečenog dela da ne spominjem.

 

Nego, spomenuste kameru koju je igrom slučaja testirani model imao. Realno meni izgleda smesno, boje su ravne kameri neke nokie N95. Kod kolege @Zhorz afrermarket kamera na 500L je 100x bolja. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Axic said:

@ivan.ik je prosle godine zakazao test vožnju tipa 1.6 mjet u sedan verziji. Ja posao s njim i sedeo na zadnjoj klupi mada sam to vec pisao da je udobnost pozadi nikakva i previse tvrd auto sa 17" felnama a povijenu glavu zbog onog isečenog dela da ne spominjem.

Stvaraš pogrešno mišljenje ljudima. Jedino ako si 1.95m + visok!!!Ja sam 1.8m i nemam nikakvih problema ni napred ni nazad. Sa čime ga porediš po udobmosti? Sa puntom? Preterujete drugari!

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/17/2018 at 12:51 PM, MS PK said:

Pa i jeste 1.95 visok :D

Ako cemo precizno onda 197. :lol:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glavna mana enterijera u Tipu po meni su sedista!

Nisu toliko neudobna koliko su malecna.

Sirina sedalnog dela je samo 49cm, za razliku od 500L gde je 53 cm, a kod Punta 2 neverovatnih 62cm!

Licno sam merio krojackim metrom u salonu :D

Drugi problem je profilisani deo u naslonu sedista cije udubljenje nije za krupnije tj.vise osobe (visok sam 193 cm).

Mogu samo da zamislim pri duzoj voznji kakav bi bol bio u ledjnom delu...

To je glavni razlog zasto sam odustao od kupovine Tipa HB, i prelomio u korist 500L.

Pored toga je 500L bio 1500 eura jeftiniji u slicnom paketu opreme, dok su sada skoro izjednacene cene

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

L je milina za visoke. Ja nisam nesto visok (oko 190cm), a kad sam poslednji put vozio rent a car L jedva sam dohvatio papucice jer je verovatno neki Axic vozio pre mene :D

 

Ne volim taj tip sedenja, ali ko ima problema sa ledjima ili nece da lezi za volanom L je vrh izbor. Takodje, istim vozacima ce dosta automobila iz C klase biti uzasno neudobna osim francuza.

 

Sirina sedalnog dela dosta naglasi sporstku notu kod kola. Pogotovu ako je sediste profilisano pa lepo "uhvati".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sedišta sam to i napiso prvog dana, mada dosta znači podešavanje lumbalnog dela kod vozača. Ali drže odlično! Čak i zadnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...