Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

29 minutes ago, VladaG9 said:

U principu ako vozis preko 2000 o/min odmah ti indikuje da predjes u visi stepen prenosa, osim ako ubrzavas ili usporavas.  Ja npr vec posle 65km / h vozim 6om. Naravno ,gde je ravno. Kad preticem spustim 2 brzine nize. Ovo je 500L ,ali s obzirom da je isti motor i menjac u pitanju ,ne verujem da ima neke razlike u odnosu na Tipo.

Auto reaguje na pritisak na pedalu gasa. Bez obzira na pređen put.Kad ga zakucaš do daske traži promenu na 3700.

21 minutes ago, N.N. said:

Imaš valjda DRL i projektore. Na osnovnoj opremi nije tako.

Ima dnevna led svetla napred i nazad, ali su sijalice halogene za kratka i duga svetla. Nisam stručan po tom pitanju far sa svim sijalicama izgleda :o Slikaću sutra po danu.

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je već pisano na nekoj temi, da FIAT nije baš ljubitelj svetala u full LED tehnologiji (ili sam to pročitao na nekom drugom forumu :huh:). 500x ima xenone u višem paketu, Giulia ima xenone, pa i ona specijalna serija Tipoa je imala xenone za kratka i duga. DRL LED imaju HB i karavan, limuzina nema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@spaad

 

A kakva je izolacija kabine u voznji po gradu i na vecim brzinama, jel se cuje ogibljenje illi je bolje uradjeno?

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, srdjos said:

@spaad

 

A kakva je izolacija kabine u voznji po gradu i na vecim brzinama, jel se cuje ogibljenje illi je bolje uradjeno?

Dobro su to odradili. Čak i sa ovim 17-kama. Kada vozim po sitnoj kocki (ima jedno parče u blizini) nema baš nikakvih vibracija nigde. Jedino blagi zvuk. Udobniji je od Stila dosta.(kupio sam ga sa 3 god. starosti i 50k km. CH) Čuje se naglo dodavanje gasa, ali ništa preterano.Jako brzo diže obrtaje u 1,2,3-oj.  Vozio sam ga van grada do 110km/h u 6-stoj na oko 3000 O/mini tu nemate motor. Nov je.

 

Od navigacije nema ništa. Može se dograditi , ali košta dosta preko 550E, jer da bi se zaštitili od zloupotreba nema ni instalacija ni prateće opreme koja treba.Tako  mi je  rekao Gospodin Slavoljub kad je zvao da proveri da li je sve u redu i da li sam zadovoljan. To mnogo govori o AK KOLE iz Zemuna. Hvala im još jednom.

 

Evo i farova, kod mene je ovako.

IMG_20180213_143437.jpg

Untitled.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam na Stili  Night Breaker II. To crkava tačno na 6 meseci! Ali svetli za sve pare!

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, spaad said:

Evo i farova, kod mene je ovako.

Projektor na oborenom i klasicni reflektor na dugom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minutes ago, spaad said:

Dobro su to odradili. Čak i sa ovim 17-kama. Kada vozim po sitnoj kocki (ima jedno parče u blizini) nema baš nikakvih vibracija nigde. Jedino blagi zvuk. Udobniji je od Stila dosta.(kupio sam ga sa 3 god. starosti i 50k km. CH) Čuje se naglo dodavanje gasa, ali ništa preterano.Jako brzo diže obrtaje u 1,2,3-oj.  Vozio sam ga van grada do 110km/h u 6-stoj na oko 3000 O/mini tu nemate motor. Nov je.

 

Od navigacije nema ništa. Može se dograditi , ali košta dosta preko 550E, jer da bi se zaštitili od zloupotreba nema ni instalacija ni prateće opreme koja treba.Tako  mi je  rekao Gospodin Slavoljub kad je zvao da proveri da li je sve u redu i da li sam zadovoljan. To mnogo govori o AK KOLE iz Zemuna. Hvala im još jednom.

 

Evo i farova, kod mene je ovako.

IMG_20180213_143437.jpg

Untitled.png

Slikaj amortizere ako budeš mogao. Nije žurba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da je u nekim varijantama opreme Cofap sa Koni FSD... Zato i zagledamo :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, cuore_sportivo said:

E da si se malo raspitao mogao si i ovaj paket opreme da trazis :) hahahaa

2018-02-13-17-42-39.jpg

20180212_201837.jpg

 

 

 

Ako nije problem dali mozes da nam objasnis ili neko drugi kakva je razlika u opremi tipa na slici i Tipo Lounge 1,4 kojeg mozemo da kupimo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

4000 evra vise ali ali poenta je da je covek stavio na nov Tipo natpis sa Audija(S-Line),e sad...da li pati sto ne moze da vozi takav?da li je stavio ne razmisljajuci? Ili ono najgore...da ispadne gotivan, ja ne znam. Meni deluje bezveze ali dobro sta ces,svako ima pravo da radi sa svojim stvarima sta zeli :)

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, bane1321 said:

Čika Nikola, probaste li Vi tog Tipa?

 

 

Ne bane1321 , verujem da cu posle 206 sa 1,1l motorom sigurno biti prezadovoljan. Jedino sebe opterecujem sta da uzmem, dali sedana ili HB. Sedan mi je lepsi kad ga posmatram sa boka ali, HB ima oped svoje prednosti. Sto se tice boje lomim se oko:

 

 

https://i62.servimg.com/u/f62/19/74/18/08/fiat-t11.jpg

 

 

https://i62.servimg.com/u/f62/19/74/18/08/fiat-t10.jpg

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...