Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Ma bela je zakon! Uvek belu i samo belu na automobilima preferiram!

Stvar je ukusa! Neko voli neko ne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja auto gledam iznutra, te bih pre dao te pare za zatamnjena stakla, kameru, bolja sedista, senzore...

E sad, ima razlike kad kupujes auto od 10000e, pa doplacujes 500e I auto od 40000, pa doplacujes 1000... Ako ti u budzetu ostaje jos samo 500e, bolje ih daj za nesto drugo, ako ti je budzet neogranicen, jos bolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voziti auto sa klot opremom i top opremom, isti model, velika razlika u ugodjaju u kabini...

 

Elem, moj kum pre imao belog Stila karavana, posle njega kupio neki crni.

Eno, pljuje crnu boju naveliko, preko leta mu mnooogo toplije u autu, min 10c vise od istog takvog belog

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2.2.2018. at 8:01 PM, Dzonima said:

Zdravo svima,

 

ovih dana zavrsavam pricu oko novog Tipa (Easy up paket) pa evo informacija iz prve ruke. Uslove Fiat finansiranja iza koga stoji Credit agricole, mozete videti na sledecem linku: http://www.fiatsrbija.rs/servis-i-usluge/finansiranje To vam nude i na licu mesta u salonu. Kamatne stope su po bankama sarene i koliko sam shvatio najpovoljnije izadje Intesa ako ste klijent. Aktuelna im je akcija za kredite indexirane u euru i kamatna stopa je 4,5% (preko 36 meseci) i 4% (do 36 meseci), traje do 15.2.

Easy up paket podrazumeva motor 1.4, easy paket opreme na koji su dodali metalik boju, alu felne 16", tempomat, kozni volan i rucica menjaca, naslon za ruku i patosnice. Valjda nista nisam zaboravio. Cena ovakvog modela iznosi 11790e.

 

 

Kamatna stopa je 5,70% sto na sedmogodisnjem nivo iznosi 1892 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.Pratim ovu temu od septembra , a kupio sam Tipa 1.4 HB  LOUNGE. Trebalo bi da  stigne u subotu ili od nedelje.Kad ga dobijem javljam moje utiske. Nisam neki trkač, pa mi je ovaj benzinac sasvim dovoljan.Vozim Stila 1.6 tako da ce biti interesantno uporediti ih.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec spomenu stilo vs tipo 1.4

Ja sam izasao iz BRAVA 1.4 i nakon sat vremena seo u stila 1.6...pa jao majko mila stilo je svemirska raketa naspram slabasnog 1.4. U redu kazes da nisi trkac, ja samo navodim moje iskustvo pa bas kada ti stigne tipo napravi nam poredjenje, bas me interesuje kako ce se tebi ciniti to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videćemo za koji dan kako ide. Lakši je od Stila skoro 200kg, što ipak nije malo.Hteo sam metalik crven sa zatamnjenim staklima, ali moram da čekam 90 dana, pa sam uzeo tamno sivi metalik.

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto sam kupio telefonom.:D Imao sam sreću da naletim na naj boljeg dilera u Srbiji (verovatno) iz AK KOLE. Pošto još nema uvoza iz 2018-te , auto je 2017- godište. Za keš sam ga dobio za 12.400 E + rezervni točak i patosnice. To sam tražio i dobio.Inače bi išao na varijantu crven za 12.900E + 90 dana.

Edited by spaad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno! Sedan jevtiniji od HB. Razlog je paradoksan. Sedan se proizvodi u Turskoj a ostali modeli tj HB i SW u Italiji!

To bi bilo ko kad bi Jetta bila jevtinija od Golf-a!

Znaci sramota!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene su iste za sedan i hb u vrlo sličnoj opremi. Jedino što hb ima  samo u  LOUNGE  opremi drugačiji kokpit (nisam stručan, pa ne znam kako se to stručno zove), ali je i u toj opremi cena ista. Bar je tako bilo kad sam ja proveravao. Mislim da se svi proizvode u Turskoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da...sve verzije Tipa se prave u Turskoj. :thumbup: 

Razlog jeftinijeg sedana je drugačije pozicioniranje u odnosu na konkurenciju, nego što je to slučaj sa HB/karavanom u odnosu na njihovu konkurenciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu ni paketi opreme isti iako se isto zovu...

Čini mi se i da HB ima diskove na sve 4 strane sa svim motorima. Kod limuzine to nije slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci kad se sve sabere ti si prosao sa oko 650e popusta!?

  • metalik_500
  • tocak_110
  • patosnice_50

Bolje ne bi prosao ni u Noci cuda ni na Sajmu!

Pravi trenutak je vrlo bitan, svaka cast!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je' moguce da Tipo nema u svim verzijama sva 4 diska?

I mi smo pricali ovde o poredjenju sa Golfom :)

 

@spaad Cestitke na kupovini i da te lepo sluzi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Tipo sedan je pravljen da bude jeftina porodična limuzina, da daje više od konkurencije u poređenju uloženo/dobijeno. Da su ga nazvali npr. Marea niko se ne bi zbunjivao :) jer bi tako jasnije istakli razliku između limuzine sa jedne strane, i HB/karavana sa druge.

Kao što Peugeot svoju jeftinu limuzinu u C segmentu ne zove ''308 sedan'', nego Peugeot 301, kao što Škoda ima Rapid, kao što Citroen nema ''C4 sedan'', nego C-Elysee, tako bi bilo dobro da je i Fiat koristio poseban naziv za svog rivala Peugeotu 301 ili Rapidu, ili C-Elysee. Onda se ljudi ne bi toliko zbunjivali zašto je jeftiniji od HB/karavana, ili zašto nema sve od opreme što HB/karavan imaju kao standard, itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...