Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Nego čika Nikola, znate šta mene muči!?

Evo mi već četrnaest strana razglabamo o svačemu vezanom za Tipa i to na temi gde je Vaš post prvi, od 2. aprila 2017. godine, ljudi se svađaše, umalo pobiše ovde, a Vi još ne odoste na test vožnju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskren da budem Bane1321 ispalili su me dva puta, pisao sam o tome vec ali evo da se podsetite. Uredno dobijem telefonski poziv i dogovorimo se kad bi mi odgovaralo da dodjem na probnu voznju. Stim sto ce me na dan pre jos jednom obavestiti - posetiti, ali cvrc od poziva nista. Vazno je da se jos krpim do 7500 - 8000 evra i da do sajma pronadjem najoptimalniji kredit za 5000 evra na 48 - 60 meseci.  Dobro ste me uputili da sednem u auto koji hocu da kupim i da njega isprobam kako ide .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam kupovao auto ,otisao sam u auto kucu,pogledao ,seo ,porpicao sa prodavcem. I onda sam ga pitao da bih zeleo da obavim test voznju ,on je pozvao ,uverio se da ima slobodno vozilo ,i odmah sam i obavio test voznju. 

Zasto nisi probao tako ? 

Moguce je da dosta ljudi hoce da testira auto a da nisu ozbiljni kupci pa zato odugovlace. 

Nemoguce je da nemaju nijedan Tipo na stanju ,za svoje potrebe. 

Ja sam vozio jedan nekih nedelju dana ,kao zamensko vozilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ču, ti jadni prodavci su smoreni sa našim narodom i željama i nemogućnostima i dok lično ne odeš tamo, ne uzimaju te za ozbiljno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas se godisnje proda oko 28 000 vozila ,od kojih se vecina vodi kao pravna. Npr Hr koja ima 4x manje stanovnika proda duplo vise auta. Poenta je da smo mi ne siromasno ,nego bedno trziste. Moguce je da AK dobijaju mnkgo poziva za probu vozila ,pa na kraju ih neko ne kupi. I to bi u normalnoj zemlji bilo u redu. Seo si u auto ,probao,ne odgovara ti. Ali je isto tako moguce da vecina tih ljudi i nisu kupci. Sa druge strane ,probna voznja traje bas kratko ,da bi ti realno probao auto ,treba da ga vozis malo vise. A pogotovo je nerealno ocekivati da imaju auto sa ponudom svih motora,oni izdvoje motor koji se najvise prodaje i to je to. I da ,kod Koleta stvarno ima dosta vozila na lageru tako da je moguce skoro svako vozilo da se proba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dosao u AK Kole, rekao zanima me Giulietta 1.6mjet i 1.4t, hocu da probam obe i vidim koja mi vise lezi. Dobio sam da probam Giuliu da probam kao utesnu nagradu posto je neko odvezao ta kola.

U Opelu trazim Astru 1.4t, dobijem 3 nedelje kasnije poziv za 1.6cdti.

 

Kada tako postupaju sa kupcem samo sam batalio dalju komunikaciju.

Kapiram ja da gomila ljudi dodje samo da bi provoza kola bez namere o kupovini i da je prodavcima svega preko glave. Ali, sa druge strane, ja kao kupac ne treba da snosim posledice zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se drugari sa vama nego gledam te kredite, neda su bane bezobrazne nego su derikoze. Za 5000 evra na 48 do 60 meseci uzmu ti 1500 evra kamate i ostale gluposti. Neverujem da ce mi AK dati takav popust na nov auto. Maksimalno se trudim da do sajma skupim kes od 8000  - 8500 evra i da vidim opciju da me AK  za ostatak evra da beskamatni kredit. Pa makar se odrekao popusta jer 1500 evra nemogu dobiti popust ni pod tackom razno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvog popusta? :)

Niko ti to ne garantuje i nije zavrsena stvar. Zavisno od modela moze da bude lep popust, ali mozes i nista da ne dobijes.

Nemoj na to racunati kao sigurnu stvar, pogotovu ako vec bude snizena cena vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je vec prihvatljivo. dali ste mozda upoznati kad se auto uzme kako ja nameravam ( dam kes od 3/4 a ostatak na kredit ), dali sam u obavezi da ga kasko osiguram ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čika Nikola, morate da odete lično u AK i raspitate se, sve ovde je rekla kazala. Ustvari, Vi nas treba da upoznate kako je to kupiti novog Tipa. Tako Vam je i sa bankama, odete, kažete koliko para imate, koliko Vam treba i oni će Vam reći opcije. Znači, slobodan dan (ionako je hladno pa se nema šta raditi), naoružajte se dobrom voljom, pa u posetu bankama u kraju. Mogu pomoći i informacije na ovom sajtu: https://www.kamatica.com/, ali licem u lice je najbolje. Onda sledeći slobodan dan, u AK koje prodaju FIAT i insistirajte na test vožnji, kao dokaz da ste ozbiljni ponesite i ponude neke banke.

Igor je u pravu, da neozbiljne kuće treba po kratkom postupku precrtati. Ali, na žalost zbog nedostatka novca, ljudima, često, ostanu samo jedna ili dve opcije za kupovinu... Meni nije jasno, najprodavaniji motor za 500L je 1.4 atmo, za pretpostaviti je da će isti slučaj biti i sa Tipom, a većina AK nudi Tipo 1.6mjet na probu!

Inače, mislim da je za FIAT kupovinu najbolje vreme Sajam i Noć čuda, posebno za ljude koji kupuju više pakete opreme!

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dobri nikola said:

To je vec prihvatljivo. dali ste mozda upoznati kad se auto uzme kako ja nameravam ( dam kes od 3/4 a ostatak na kredit ), dali sam u obavezi da ga kasko osiguram ili ne?

Ako je iznos kreditiranog dela ispod 10.000 evra obicno banke ne zahtevaju kasko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dobri nikola said:

Slazem se sa tobom igor0511, videcu na sajmu kakvu ce ponudu dati. Mislim da me nece tek tako ignoristi kad im dajem 3/4 gotovine odmah.

Znam za primer gde su i vise izignorisali jer je popust vec bio ogroman :)

 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

 

ovih dana zavrsavam pricu oko novog Tipa (Easy up paket) pa evo informacija iz prve ruke. Uslove Fiat finansiranja iza koga stoji Credit agricole, mozete videti na sledecem linku: http://www.fiatsrbija.rs/servis-i-usluge/finansiranje To vam nude i na licu mesta u salonu. Kamatne stope su po bankama sarene i koliko sam shvatio najpovoljnije izadje Intesa ako ste klijent. Aktuelna im je akcija za kredite indexirane u euru i kamatna stopa je 4,5% (preko 36 meseci) i 4% (do 36 meseci), traje do 15.2.

Easy up paket podrazumeva motor 1.4, easy paket opreme na koji su dodali metalik boju, alu felne 16", tempomat, kozni volan i rucica menjaca, naslon za ruku i patosnice. Valjda nista nisam zaboravio. Cena ovakvog modela iznosi 11790e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heč je skuplji?
To objašnjava zašto mi komša uzeo sedan i ti beli....Bela se ne doplaćuje?
Sretna kupovina i zdravlju da ga koristiš!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, bela je osnovna boja!

Lično, nikad (više) ne bih dao pare za boju. Pre bih tih par stotina evra dao za neki drugi deo opreme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mene pitate neka siva ili braon boja na Tipu opasno podsecaju na Giuliu.

 

Ipak treba gledati taj auto jos 10-15god :)

Kada se to uzme u obzir 500e izadje nekako mala cifra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...