Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

1 hour ago, igor0511 said:

@dekirs ne vucem ja uooste na stranu Leona, samo hocu da kazem da ima razlog zasto je Tipo HB jeftiniji od konkurencije.

Malo je sektaski pricati kako je isti Tipo i Golf, a Tipo 4000e jeftiniji :)

 

1 hour ago, igor0511 said:

@N.N. znaci hoces da kazes da nisi probao nijedan od ovih automobila i da se svi tvoji postovi zasnivaju samona prenosenju "znanja" iz casopisa?

 

I rest my case :)

Ja sam mislio da imamo zdravu diskusiju o nasim vidjenjima kola, a mi se takmicimo ko je bolje naucio gradivo QP casopisa :D

 

Siguran sam da nije bolji iako je 4000 skuplji!

Radi se samo o Volkswagen-ovoj politici koju sprovodi preko 30 godina. Vozio sam novog VW G2 posle toga Stila pa sad Bravo i u toj celoj prici bi se ipak odlucio za Tipo 1.6 MJET sa 120 ks. jer nemam nameru da trosim pare za izvikani VW brend.

mislim! Svako ima pravo na svoje misljenje i za svoj novac kupi sta zeli!

Moje pare VW grupacija nikada videti nece iako sam im bio zakleti fan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@STILISTAJa nisam fan nicega niti sam nesto veran nekom proizvodjacu bio to telefon, kompjuter ili auto. Ali kada je nesto bolje to priznam bez da se kunem u Fiat. Godinu dana nakon posedovanja Stila sam bio odusevljen sa Fiatom i nisam ni gledao nista osim FLA grupacije. 6 godina kasnije jedini auto u FLA grupaciji koji moze da me zaintrigira je Giulia.

 

Ja daleko vise cenim subjektivno misljenje od neke tamo vrednosti.

 

Zasto?

Pa zato sto mogu i sam da otvorim Carfolio i vidim zapreminu prtljaznika na svakom od automobila, a ne mogu da vidim kakav je osecaj za volanom, da li su sedista udobba i da li auto odaje osecaj sigurnosti kada se vozi 130km/h.

 

To valjda i jeste poenta foruma,  ne da kopiramo tekst tamo nekog testa i round&round..

 

@dobri nikola treba ti i vise od 500e. Racunaj 300-400e registracija sa novim tablicama, ~300e full kasko i barem 250e za zimske gume uzimao samo gume ili nove felne s obzirom da dolazi sa 17" felnama. To je trosak u prvoj godini.

 

Sto se kredita tice ako ne daje prodavac neke posebne opcije najbolje kes kredit. Ali dosta prodavaca ima svoje nacine finansiranja sto obicno bude daleko bolja ponuda.

 

Lizinge ne preporucujem. Operativni zvuci fenomenalno u teoriji, ali u praksi gomila stvari nije resena pravno kod nas i sve se zasniva na "dzentlmenskom dogovoru" sto je mene plasilo.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što sam već napisao, pored ovih startnih troškova koje je Igor napisao, treba proveriti cenu redovnog održavanja. Moguće da auto kome je niža nabavna cena bude nakon nekoliko godina skuplji, kad se uračunaju servisi. A cena redovnih servisa je u nekoj srazmeri sa cenom zamene drugih delova. Da ne bude da niste platili na mostu, već ćupriji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako nesto da trazite, na primer:

toyota.jpg

 

izvinjavam se za dva posta, ali nije bilo dugmeta edit!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrudicu se kad se prolepsa vreme da odem kod fiatovog dilera i da se raspitam koliko kostaju obavezni servisi dok je autou garanciji pa javljam na forumu. Ako neko ima srece i mogucnosti da ranije ispita cenu redovnih servisnih odrzavanja neka okaci informaciju pa da je svi vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece covek da prelazi 7-8000km godisnje, znaci 2 servisa :) okvirna cena malog servisa je oko 100e.

 

Mada toplo preporucujem produzenje garancije na 5 godina da ne bi bolela glava.

 

Takodje tu racunaj trosak jos nekih ~400e. Moze i kasko da ti trazi izmestanje OBD-a sto je mozda jos ~200e.

 

Zaboravih da napomenem. Cim imas preko 50% sume opcija je iskljucivo kes kredit. U teoretskoj racunici ti i zaradis sa 60% ucesca u operativnom lizingu zbog cega je isto nemoguce :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/21/2018 at 8:07 PM, igor0511 said:
Moze i kasko da ti trazi izmestanje OBD-a sto je mozda jos ~200e.


Misliš 20€?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima takve da osiguravajuća društva traže (kako koje i za kako koja vozila) da imaš izmešten OBD, ugrađen alarm, ugrađenu mehaničku zaštitu (zeder, igla...) da bi pristali da osiguraju vozilo. 

 

 

Količina i vrsta dodatnih zaštita koje traže zavise od "popularnosti" vozila za krađu tako da za Tipo ne moraš mnogo da se sekiraš. Možda ne treba ni jedna.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Markobgd said:

Ima takve da osiguravajuća društva traže (kako koje i za kako koja vozila) da imaš izmešten OBD, ugrađen alarm, ugrađenu mehaničku zaštitu (zeder, igla...) da bi pristali da osiguraju vozilo. 

 

 

Količina i vrsta dodatnih zaštita koje traže zavise od "popularnosti" vozila za krađu tako da za Tipo ne moraš mnogo da se sekiraš. Možda ne treba ni jedna.

 

Pade mi kamen sa srca, kad saznah da tipo nije primamljiv lopurdama...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/21/2018 at 1:28 PM, dobri nikola said:

Posto smo se drugari usaglasili da za 12500 evra nema trenutno boljeg auta od novor tipa, hajmo da vidimo kakve su najbolje opcije uzimanja auto kredita ili nesto drugo. Nadam se da cu do sajma moci odmah da dam kao ucesce 7000 - 7500 evra, 500 evra ostavljam za registraciju i za nepredvidjene troskove auta. Sta predlazete koju vrstu kreditiranja uzeti sa najmanjom kamatom. U mom slucaju kredit bi bio za 5000 - 5500 evra na 60 meseci...

Ides na ciljano kreditiranje auta.Odredjeni proizvodjaci imaju dil sa  odredjenim bankama i auto dobijes bez kamate.Naravno ovo bez kamate je diskutabilno.Uglavnom auto kosta malo vise kroz takav aranzman,nego da ga uzimes za kes.Neki za kes daju nizu cenu.

Postoji i najnepovoljnija varijanta gde uzmes kredit za auto kod XX banke uz kamatu eks 10%,a druga banka ima dil sa tim brendom i daje kamatu Eks 4%.Karikiram....Cisto da razumes.

Kiu sam kupio tako,pola-pola.Cena je bila ista za kes ili kredit preko agrikol banke.Nema skrivenih troskova ,sve transparentno.Pitao sam 3 puta prodavca u ki-i,dal moze sta jeftinije za kes,rekli su ne.Onda dajte kredit bez kamate.

On 1/21/2018 at 8:07 PM, igor0511 said:

Zaboravih da napomenem. Cim imas preko 50% sume opcija je iskljucivo kes kredit. U teoretskoj racunici ti i zaradis sa 60% ucesca u operativnom lizingu zbog cega je isto nemoguce :D

Ne znam otkud ti ideja da coveku predlazes kes kredit,gde su kamate ogromne na takvu sumu na 5-6 godina???

 

4 hours ago, Markobgd said:

Ima takve da osiguravajuća društva traže (kako koje i za kako koja vozila) da imaš izmešten OBD, ugrađen alarm, ugrađenu mehaničku zaštitu (zeder, igla...) da bi pristali da osiguraju vozilo. 

 

Količina i vrsta dodatnih zaštita koje traže zavise od "popularnosti" vozila za krađu tako da za Tipo ne moraš mnogo da se sekiraš. Možda ne treba ni jedna.

Jos jedna neistina,uglavnom. Ne kupujes auto od 50000 evra koji je atraktivan za lopove.I gde se traze dodatne zastite.MOzda je Marko mislio na takva vozila.

Za taj auto do 12000 ti neke  banka nece traziti ni kasko kao osiguranje kredita. Vidi ponudu odredjenih banaka, za odredjene modele.

Naravno kasko, fabricki alarm i mehanicka zastita ce ti resiti sve probleme.

https://www.creditagricole.rs/stanovnistvo/krediti/krediti-za-kupovinu-automobila.104.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Markobgd said:

 

Količina i vrsta dodatnih zaštita koje traže zavise od "popularnosti" vozila za krađu tako da za Tipo ne moraš mnogo da se sekiraš. Možda ne treba ni jedna.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih uzimao lizing ni pod opcijom da nekupim auto. Videcu dali prodavci nude finansiranje auta bez kamate, kad se u startu da 60% gotovine. Obicno prodavci auta - dileri za kes daju odredjeni popust na aktuelnu cenu. Kod beskamatnog kreditiranja koliko sam shvatio gubis taj popust, sto bi se reklo to je u jednom smislu kamata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno najbolje uslove nudi Intesa, birao kredit, birao lizing. I bolja ti je varijanta nego kes kredit kod prodavaca

A i prodavci ce ti vise dati kad cuju da placas na ovaj nacin, odjednom, mozda dobijes jos toga

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...