Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Uh sto mi totti staje na muku. Slazem se sa tvojom konstatacijom da je za puna 14000 evra premnogo. Doduse kad je bio sajam u Bgd-u mislim da se cena sa fabrickim plinom vrtela oko 10000evra. Imam brosuru sa sajma pa cu sutra pogledati i dati tacnu cifru kostanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mani je super,razrađen u proizvodnji,delovi dostupni,svaki bolji majstor ga razume,dizajnerski bio avangarda u svoje vreme a svež i danas...

U FIAT-u su vazda neki popusti...bivao je on i 12500€ ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, vagenovac said:

Fabia tsi dsg 7 brzina 110ks u najjacoj opremi izadje 13k i to novi model, konkurencija ne spava.

 

 

Isprati kompletnu konfiguraciju auta sa tim motorom, isao sam sa totalno skromnom ponudom i stigao do cifre 14792 evra. Samo isprati ponudjenu konfiguraciju auta i vdesas kakve su cene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih sad je bitnije sta komsiluk misli, od toga da za 13k ima auto B segmenta koji ide ispod 10s do 100kmh, sa 7 brzinskim automatikom, led dnevnim svetlima, automatskom klimom, samozatamnjujucim retrovizorima, senzorom za svetla, keylesom i svacim necim iz  visoke klase. 

 

A za komsiluk jbg, sta god da uzmes nece ti dobro misliti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/20/2018 at 8:02 PM, totti said:
Ih... znaš kako bi mi se ebalo da misle da vozim vladin novi A6 ili Lexus npr

Neće grom u koprive....ili RR
Šalu na stranu,svi prodavci i mrčendajzeri voze te škode,pivare u fijestama, ....ostalo su mali fiati u van verzijama...možda nastane i tipo van

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima za upoređenje motora GP 1.2 i Tipa 1.4.

Pitanje koje je trebalo da postavim je: da li značajan napredak preći iz GP-a u Tipo (B u C segment, motor, prtljažnik itd) za cenu do 13K?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti treba više prostora,više komfora,opravdano je...
Stvar je ukusa.
Čitav život vozim b i a kategoriju i sad u kasnim četrdesetim u puntu,pitam se šta li sam time želeo da kažem,niti sam natprosečno putovao da vozim v6 sa 2.5ccm a vozio sam sam,niti sam imao potrebu za prostorom dok mi se deca nisu rodila...svako ima svoje razloge...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tog novog punta sa tim 1.2 motorom sa 65ks ne bih izabrao sebi jer slab za skoro 1,1tonu težak auto

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ja za kilometražu od 7-8000 godišnje ne bih ni gledao novi auto. Svakako, ako ćeš novi auto, moraćeš negde da se "stisneš" ili na opremi ili na motoru.

 

Škoda Rapid ili Rapid Spaceback je isto dobar izbor sa boljom motorizacijom samo što je zadovoljstvo kad sedneš unutra 0 poena, bar meni.

 

On 1/20/2018 at 7:12 PM, totti said:

Sad gledam ovog Tipa... Malo su razočaravajuće ocene sa Euro NCAP-a  

Safety pack, upozorenje da li ćeš se slupati ili ne sa kočnicama koje same koče, moš misliti... 

 

Kad se nakarikaju ostali sistemi, više neće biti best buy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...