Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

Ako ti se sviđa, a vidimo da ti se sviđa, odes, probas vidis da li je to to i uzimaj. i taman tih 500€ popusta prebacis na neku boju i mirna Bačka.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu jos malo da ustekam i da prodam svoj auto, pa kad dodje sajam videcu sta se jos nudi i sta se moze naci za 12500 evra. Nadam se da cu dotle moci da skupim 7500 - 8000 evra a, ostatak na kredit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam barem 6 meseci razglabao sa ljudima sta kupiti i na kraju kupim drugu klasu, cenovni rang i motor u odnosu na ono sto sam planirao :)

A i posavetovao sam se sa par drugara oko kola i to nakon kaparisanja, cisto reda radi.

 

Bas zbog toga sto mi treba nesto sto mi nece dosaditi barem narednih 5 godina, a ko to moze bolje da mi kaze nego sto sam znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipo je veliki, prostran, ali ima jaaako slabu ponudu motora. 1.3 mjt, a posebno 1.4 mi ne ulivaju poverenje, a oko 16 500 evra mi je mnogo za 1.6 mjt! slazem se da je za 12 500 evra ponajbolji auto te klase! Kod nas na poslu vozaci su razocarani 1.4 500L-om, trosi do litru ulja od zamene do zamene!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za mene to nije dobro. Vozio sam 1.2 u Grandeu, pa nije trosio ulje kao taj! O nedostatku snage necu da pricam, zato sto je to individualna stvar. Medjutim ni vecina konkurencije ne nudi nesto mnogo jace I agilnije motore u osnovnoj opremi, a svakako ne I za 10 700 koliko kosta POP paket, odnosno 12 500 za LOUNGE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari na savetu, iz vaseg iskustva netreba gledati motor od 1,4l sa 95KS . Nisam nikad imao auto sa dizel motorom pa bi mi trebalo vremena da se naviknem na 1,3Mjt, kakva su iskustva sa http://www.autoportal.rs/novi-automobili/chevrolet/chevrolet-aveo-sedan-1-4-100ks-mt.html ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze Aveo se ne prodaje u Srbiji vec duuugo koliko ke secanje sluzi :D

 

Da zaobidjemo pricu o kolima, ali koliko ja znam Chevy se povlaci sa EU prostora tako da je za zaobici iz tog razloga.

 

Inace, nije taj 1.4 Fiatov atmosferac sad izuzetak. Jednostavno ce svaki 1.4 atmosferski motor u automobilu te tezine i zapremine biti lenj.

Tebi ne previse jer dolazis iz 206 1.0 tako da bolje pusti sta mi pricamo i provozaj auto :)

 

Moja licna iskustva su da ni 1.3mjet u L nije jaci tako da nije sad da jedan ide super, a drugi je mrcina. Stavise, na 130-140km/h ns autoputu je cak 1.4 brzi jer mozes da ubacis u brzinu ili dve nizs i po gasu sto kod dizela nema toliki efekat.

 

Nema tu navikavanja na dizel i benzin. Bas slusam dosta ljudi da kada voze rent a car autk saznajh da li su vozili dizel ili benzin po oznaki na cepu rezeevoara pre dosipanja :D

 

Svuda se svede na pravilo 20/40/60/80 bio 0.9 turbo benzin ili 3.0 tdi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je jako bitno znati i sljedeće stvari. Koliko @dobri nikola kilometara godišnje radi, koliko godina misli posjedovati ovaj automobil. Ako je malo km ne treba mu dizel, ako je jako puno godina možda mu ne treba ni turbo benzinac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam  t-jet nije u ponudi u Srbiji. Samo 1.4 od 95ks!

Nikola, najbolje da zakazes voznju, pre toga se dobro raspitaj ko nudi testni 1.4, obicno je to 1.6 mjt. Prosle godine, za vreme sajma, samo neki uvoznik iz Subotice, ako se ne varam, je imao 1.4 za test I to u sedan verziji... Uglavnom, posto ti se svidja eksterijer I enterijer, ostaje ti jos voznja. Bilo kako bilo, kao neko ko je imao nov auto, moj ti je savet da niposto ne uzimas osnovni motor u osnovnom paketu opreme. Probaj da se uklopis sa boljim motorom, ili bar boljom opremom, da bi ti auto, kako igor lepo napisa par postova iznad bio sto duze zanimljiv! Razlika od par stotina evra na kredit, na period od pet godina, dodje par evra mesecno, a opet doprinosi boljem osecaju u autu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da budem iskren i nesebican kad kazem da ste svi pravi drugari i VELIKO HVALA sto mi pomazete u najbo;jem izboru kola. U proseku godisnje vozim 7 - 8 hiljada kilometara godisnje. Posto sam u solidnim godinama ( imam 60 godina ) i solidnog zdravlja hocu da kupim nov auto. Kako sam vec rekao ljubitelj sam klasicne limuzine kao sto je tipo sedan u full verziji sa 1,4l motorom. ne znam dali neko ima informaciju kako se ovaj motor ( 1,4l 95KS benzinac ) pokazao u gradu kad je ukljucena klima?  Kakva su iskustva sa citroenom NOVI C-ELYSÉE sa Shine ( najvisi nivo opreme ), 1.6 VTi 115 BVM, 85kW 115KS,  manuelni 5-st?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko od toga da mi se Tipo svidja (pogotovo sedan i njegov enterijer), ali po meni je za koplje ispred vozila tipa 301, C Elysee, Rapid i sl... Mislim da nema potrebe porediti.

11 hours ago, igor0511 said:

Nema tu navikavanja na dizel i benzin. Bas slusam dosta ljudi da kada voze rent a car autk saznajh da li su vozili dizel ili benzin po oznaki na cepu rezeevoara pre dosipanja :D

E stvarno skidam kapu takvim majstorima :lol: .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/19/2018 at 9:04 PM, Ivan said:
Daleko od toga da mi se Tipo svidja (pogotovo sedan i njegov enterijer), ali po meni je za koplje ispred vozila tipa 301, C Elysee, Rapid i sl... Mislim da nema potrebe porediti.
E stvarno skidam kapu takvim majstorima default_laugh.png .

Delim isto misljenje sa kolegom :D
Nema sta da te brine kako iole noviji auto podnosi klimu, barem ja koliko sam primetio taj problem je odavno resen. Po tvojoj godisnjoj kilometrazi a i sadasnjem autu mislim da ce ti taj 1.4 odgovarati u potpunosti, uostalom kad budes spreman za kupovinu sedni i probaj svaki od tih koji ti se svidja pa odluci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Ja se, kao i @OP, premišljam oko kupovine Tipa, mada bih ja HB. Budžet mi je sličan, s tim što prelazim do 30.000 godišnje. Trenutno vozim GP-a 1.2 i nemam previše zamerki. Jeste, ume da troši malo ulja, jeste malo lenj, ali je lep :).

Moje pitanje je: da li je Tipo sa 1.4 benzicem tromiji od GP 1.2? Još uvek nisam isprobao Tipa (u planu do sajma), ali interesuju me i vaša mišljenja, jer sam stvarno uživao čitajući ove postove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio oba. Ide mozda i mrvu bolje 1.4 jer je 16v tako da ima nelinearniji obrtnj moment i bolje povuce u visim obrtajima dok je 1.2 iste snage od 3000rpm na dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 14.1.2018. at 9:07 PM, electronizer said:

Ta nova Fiesta je bas skupa, doduse izgleda ozbiljno i na prvi mah sam pomislio da je Fokus.

Ako gledas Focusa sacekaj da se zvanicno pocne prodaja novog modela, tada ce stari fokus biti znatno jeftiniji, kao npr ova fiesta prethodne generacije http://www.ford.rs/Specijalna_Ponuda/Putnička_Vozila/Ford_Fiesta_Titanium_1_0_Ecoboost_125Ks,_5_Vrata

Pre par nedelja sam se vozio i provozao prethodnu generaciju fieste, slicnu kao ova sa ponude u titanium opremi i ovim motorom i potrosnjom po Beogradu 8-9 litara uz agresivniju voznju.  

 

 

 

 

Uh za mene jako preskupo: http://fordsabac.rs/specijalna-ponuda/ford-fiesta-titanium-1-0-ecoboost-125ks-5-vrata/  . Drugo,vise volim umerenu klasiku sa razumnom potrosnjom i novim trendom opreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...