Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

@dobri nikola Zato i dajes prednost Tipu jer nisi zavirivao u unutrasnjost Leona :D A tek da si ih provozao.. bas sam gledao cenovnik. Trenutna akcija je da uz oko 1000e doplate za Leona Style (osnovna oprema) dobijas full led i jos neke gluposti. Sa tim mislim da nema bas poredjenja sa eksterijerom Tipa.

 

Ima tu i Hyudai Elantra, Pug 301, Citroen C-Elysse, C4 ako su jos u ponudi, Focus,... siroka ponuda, ali nazalost vecina sa entry nivoima opreme. Ovde bih prednost dao Elantri jer vrh izgleda.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, dobri nikola said:

Eh drugari moji na kojim sam mukama, voleo bih nov auto a zacrtao sam da nesmem da se sirim vise od 13000 evra. Odnosno odmah bih dao 7000 evra a ostatak na kredit, gledam sta bih pored novog tipa HB moglo doci u obzir. 

Danas sam video kako izgleda " nov " leon, nisam zavirivao kako izgleda unutrasnjost. Po mom ukusu ipak vise dajem prednost novom tipu.

Dobri gde nadze nov Leon za 13k EUR? Cene za 1.2TSI Style startuju od 15.500EUR...

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Skorpion said:

Dobri gde nadze nov Leon za 13k EUR? Cene za 1.2TSI Style startuju od 15.500EUR...

 

Nisi me razumeo, rekao sam da nesmem da se sirim vise od 13000 evra. A imao sam prilike da uzivo vidim jednog novog belog leona. Moram priznati da mi se vise svidja novi tipo sedan ili tipoHB. 

Videcu dali ce jos vaziti do sajma da ponudis jugica za reciklazu i da tipa u fulu dobijem za 12000 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj bazni Leon je plastikaner. Tipo je tu bolji izbor. E sad motorizacija je kod Leona vjerovatno bolja, 1.2 TSI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja leona,tipa i Hyundai ne razlikujem odpozadi...
Bio sam as drugom jesenas da pokupi 500l,meni tipo iznutra jako liči na alfu sa početka 2000tih...motori ne verujem da loši
Meni je najveću pažnju u salonu,pored alfe,privukao napr. Punto Tng...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Nisi me razumeo, rekao sam da nesmem da se sirim vise od 13000 evra. A imao sam prilike da uzivo vidim jednog novog belog leona. Moram priznati da mi se vise svidja novi tipo sedan ili tipoHB. 

Videcu dali ce jos vaziti do sajma da ponudis jugica za reciklazu i da tipa u fulu dobijem za 12000 evra.

 

Nema vise reciklaze u Fiat-u.

Imas Kia Ceed za te novce.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/13/2018 at 12:53 PM, dobri nikola said:

Ma dace oni i zadnjicu samo da prodaju auto.

nece, nema vise tog programa

 

Sadasnja generacija Fokusa se menja ove godine i tu mozes dobro da prodjes ako hoces da kupis novi

A ima ga za tu cifru koja ti je na raspolaganju

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/13/2018 at 12:53 PM, dobri nikola said:

Ma dace oni i zadnjicu samo da prodaju auto.

 

Moje iskustvo sa Fiat-ovim dilerima je, nazalost, jako lose.

Nisu se potrudili ni da organizuju test voznju u terminu kada meni odgovara, a kamoli da sam video neku mogucnost za razgovor o ceni.

 

Zato smo i brzo zavrsili sa pregovorima :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa: " Nisu se potrudili ni da organizuju test voznju " igor0511 je 100% upravu. Dva puta sam iz FCA dobio poziv da ce organizovati probnu voznju, ali nista od toga. Necu da odustanem ali, svakako cu gledati i izbor drugih brendova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na kraju rekao ko tu kome cini uslugu sto kupuje kola, bio malo neprijatan i dobio da probam Giuliu 2.0.

Ali Giuliettu 1.6mjet koja me je tada zanimala me jos nisu pozvali da probam :lol:

 

Takodje, pitaju me jesam jos nesto gledao i kazem Insigniu 1.4t. Krece ubedjivanje 20min zasto i Insigniu i sta imaju zajednicko. 

Na kraju gledanje vozila zavrsava time da me prodavac ubedjuje da pogledam 500 X i onda ode negde. Totalna neozbiljnost.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta nova Fiesta je bas skupa, doduse izgleda ozbiljno i na prvi mah sam pomislio da je Fokus.

Ako gledas Focusa sacekaj da se zvanicno pocne prodaja novog modela, tada ce stari fokus biti znatno jeftiniji, kao npr ova fiesta prethodne generacije http://www.ford.rs/Specijalna_Ponuda/Putnička_Vozila/Ford_Fiesta_Titanium_1_0_Ecoboost_125Ks,_5_Vrata

Pre par nedelja sam se vozio i provozao prethodnu generaciju fieste, slicnu kao ova sa ponude u titanium opremi i ovim motorom i potrosnjom po Beogradu 8-9 litara uz agresivniju voznju.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dobri nikola said:

zvanicni cenovnici i akcijska ponuda nisu isto

ako hoces primer neke njihove ponude, nazovi ih , pitaj sta imaju, sta ti treba ili idi tamo

slika ispod

 

image.thumb.png.2fc3048400dd00197d23dfc15e7eb6f1.png

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au ljudi, danas mi ispred kuce prodje nov tipo sedan u crvenoj boji. Mislim da za 12000 - 12500 evra nemogu da nadjem bolji nov auto, sta Vi kazete, Molio bih da me razumete ljubitelj sam klasicnog izgleda porodicnog automobila. Trenutno vozim pozoa 206 sa 1,1l motorom od 60KS...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...