Jump to content
FAS Goran
dobri nikola

Fiat novi Tipo - mišljenje, iskustva, saveti

Recommended Posts

srdjos-e kad covek dozivi u svom zivotu da ima neku novu ozbiljnu stvar, to osecaj koji se nemoze tek tako ispricati. Kolko vidim novi tipo sedan i HB u full opremi imaju skoro sve sto bi danasnjem vlasniku auta trebalo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, samo napominjem i taj deo.

Vidi, nadji najbližeg Fiat zastupnika kod tebe, zakaži probnu vožnju Tipa i provozaj.

Isto tako uradi i sa drugim modelima koji su ti interesantni i sve će ti se samo kazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idite na test voznje, insistirajte na motoru koji zelite I sto pribliznijoj, ako ne I istoj opremi, pa uporedite vise modela. Obavezno trazite I planirano odrzavanje na, recimo, 100 000 km, da biste znali I koliko ce Vas kostati u narednih 5+ godina. Dodajte I cetiri zimska pneumatika u kalkulaciju (a kod Tipa su 17") I odlucite. Ako mene pitate, blagu prednost dajem HB, u lounge opremi I mislim da za 12500, u toj klasi, konkurencija ne nudi nista pametno (Kia Ceed pocinje od 13300 sa isto tako slabim motorom, I30 13500, Astra oko 14, Golf 16...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si za cenu, ali ista ta razlika (ako ne i veca) ostaje na polovnjacima, tj.tom golfu manje pada cena, samo je pitanje da li moze covek da finansira vise u startu. Tipa bih uzeo samo u jakoj opremi, a to i nije bas jefino pa se postavlja pitanje da li ne bolje uzeti opremljenog tipa ili klot golfa. Ako uzimas klot tipa, po meni je bolje uzeti nesto od konkurencije, npr. Duster ili tu astru za jos malo para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma definitivno je Tipo 1.4 najbolji izbor sto se tice konkurencije.

Nisam imao priliku da ga provozam ali verujem da ide sigurno bolje od 500L sa tim motorom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

12500 je TIPO HB u Lounge paketu, najvisi nivo opreme! 16000 je Golf u trendline paketu 1.0 tsi, na akciji sa 4 nove gume i alu felne!

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, dobri nikola said:

srdjos-e kad covek dozivi u svom zivotu da ima neku novu ozbiljnu stvar, to osecaj koji se nemoze tek tako ispricati.

 

'bem mu misa ja se nisam tako osecao :D lep je osecaj voziti kola sa up-to-date tehnologijom i da ne brines o kvarovima, ali starost kola meni nije neki faktor. Cak stavise hvatam sebe da daleko vise pazim gde cu da parkiram kola nego sto sam sa Stilom.

 

A Tipo na papiru deluje vrh. Ali, nazalost, kada se sve proba i provoza ne bude bas toliko bajno. Jeftiniji je i ima i razlog zasto. Potpuno je drugaciji osecaj voziti Tipa 1.6mjet Lounge i Golf 7 1.6tdi iako bi trebali da su tu negde. Nije da vucem na jednu ili drugu stranu, samo kazem.

 

Inace, meni Tipo limo deluje kao dosta bolji auto od konkurencije jer je u cenovnom rangu Rapida, C-Elyssei 301od kojihje ozbiljniji auto + lici na Giuliu s ledja :)

HB mi je daleko ispod Golfa, Astre, Megana i Focusa tako da bih ja radije limo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ti pretjeruješ sa hvaljenje baznih verzija MQB platforme sa polukrutom straga. To nije ništa bolje od Tipa po bilo kojem parametru. Jedino što Golf valjda ima bolju izolaciju, no to za Leon ili Octaviu nije slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, N.N. said:

Opet ti pretjeruješ sa hvaljenje baznih verzija MQB platforme sa polukrutom straga. 

 

Dosadan si vise sa polukrutom :D

 

To sto ne delim tvoje misljenje ne znaci da treba da me uhodis po forumu i podsecan na zadnje vesanje MQB platforme :lol:

 

Lepo ti rekoh da provozas oba automobila i kazes svoje subjektivno misljenje, a ne da prenosis misljenje nekog tamo testa.

Po meni ko sedne u Golf/Leon i Tipa i ne vidi razliku bas ne voli voznju.

 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ponavljam ono sto sam pisao pre, a to je da imam osecaj da FIAT sa ovim modelom odustao, nadam se privremeno, sa trkom sa VW, Opelom I drugim evropskim proizvodjacima, vec da zeli da otkine deo kolaca kupcima KIA I Hyundai vozila (govorim za HB), sto se limuzine tice, mislim da je mnogo bolja od 301, C-elizea I Rapida. Bio sam zestoko razocaran unutrasnjoscu, sve do Sajma prosle godine, ali posle ulazaka u Koreance, Tipo deluje vrlo prihvatljivo, cak I novi I30 mi nije bas...

Megana sam vozio, sa benzincem od 130ks I sta znam, osecanja su mi podeljena. Pricamo o cvrcima u FIATu, a u Meganu od par hiljada km, skripi vozacevo sediste, ona rucna izlazi iz konzole (koja u principu super izgleda) kao da je neko dete tu nabudzilo, sedista koja nikako nisam modao da namestim po sebi (valjda guza navikla na Talijane), preglednost ne nula, nego minus 1 I motor, za kog je moja draga po izlasku iz auta prokomentarisala: "Dobro, nije lose, ipak je slabiji od naseg auta, pa losije ide!" - nas Bravo ima 1.9 mjt 8v sa 120 ks inace. Ono cemu skidam kapu je udobnost I tisina. Tisi auto nikad nisam vozio!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam 500l,novog punta i tipo sedan sa 1.4 motorom,doduše pinto je bio sa motorom od 77ks,najbolji osećaj u vožnji i u kabini mi je u puntu....
Tipo mi unutra kao sam u alfi sa početka dvehiljaditih,500l je prezežak ali lep enterijer,a punto se oseća da je pravljen u italiji...
Moj lični utisak!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, igor0511 said:

 

Dosadan si vise sa polukrutom :D

 

To sto ne delim tvoje misljenje ne znaci da treba da me uhodis po forumu i podsecan na zadnje vesanje MQB platforme :lol:

 

Lepo ti rekoh da provozas oba automobila i kazes svoje subjektivno misljenje, a ne da prenosis misljenje nekog tamo testa.

Po meni ko sedne u Golf/Leon i Tipa i ne vidi razliku bas ne voli voznju.

 

 

Testovi su jako objektivni ako imaju sva potrebna mjerenja. A jedan ih ima.

U suprotnom sve se svodi na ja mislim. A to je kao da čitam copy/paste njemačkih medija. Baš tako pojedinci na ovom forumu nastupaju. I to je kao Biblija. 

 

Znači ja sa jedne strane pokušavam gurati objektivne čimbenike. Dok dio pokušava gurati subjektivne. Pa nek' bude tko što voli.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno u 21. veku niko nije cuo za spinovanu stvarnost, korumpirane medije, stranacke novine i slicno :lol:

 

Tako da sve sto se procita u nekom testu je apsolutno tacno, a sve sto neko vidi svojim ocima je pogreska.

 

Po toj logici sam ja trebao da kupim Tipa jer italijanski casopis kaze da je bolji umesto Leona koji mi se daleko vise dopao? :)

 

Nesto mi se cini da smo pricali vec o ovom. Iskreno me bas briga sta neki casopis kaze. Ja cu da vozim ta kola narednih 5 godina, a ne neki zalizani Italijan koji je zaradio psr desetina hiljada evra mazuci oci kako je domaca industrija bolja od konkurencije :)

 

I nista ja ne mislim. Sva ta kola sam imao privilegiju da ocepim na Autobanu dvestotinjak km koliko god zelim i da ubrzavam, usporavam, probam tempomat, vidim koliko sam se umorio na putu, slusam buku, vidim koliko je bilo mesta u gepeku, pogledam kako se vidi po mraku,...i verujem tome daleko vise nego tamo nekom casopisu za koji koristim Google translate da bih ga razumeo.

 

Evo ti kako je isao na Autobanu Leon Excellence koji ima gore vesanje i manje gume od mog. Lagano je kruzirao 200km/h bez da sam se osecao neprijatno. Tipo 1.6 niti moze tako da ide niti je prijatna voznja 

 

 

I kako onda MQB sa polukrutom ne valja? :D

 

 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs ne vucem ja uooste na stranu Leona, samo hocu da kazem da ima razlog zasto je Tipo HB jeftiniji od konkurencije.

Malo je sektaski pricati kako je isti Tipo i Golf, a Tipo 4000e jeftiniji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/21/2018 at 11:34 AM, igor0511 said:

Naravno u 21. veku niko nije cuo za spinovanu stvarnost, korumpirane medije, stranacke novine i slicno :lol:

 

Tako da sve sto se procita u nekom testu je apsolutno tacno, a sve sto neko vidi svojim ocima je pogreska.

 

Po toj logici sam ja trebao da kupim Tipa jer italijanski casopis kaze da je bolji umesto Leona koji mi se daleko vise dopao? :)

 

Nesto mi se cini da smo pricali vec o ovom. Iskreno me bas briga sta neki casopis kaze. Ja cu da vozim ta kola narednih 5 godina, a ne neki zalizani Italijan koji je zaradio psr desetina hiljada evra mazuci oci kako je domaca industrija bolja od konkurencije :)

 

I nista ja ne mislim. Sva ta kola sam imao privilegiju da ocepim na Autobanu dvestotinjak km koliko god zelim i da ubrzavam, usporavam, probam tempomat, vidim koliko sam se umorio na putu, slusam buku, vidim koliko je bilo mesta u gepeku, pogledam kako se vidi po mraku,...i verujem tome daleko vise nego tamo nekom casopisu za koji koristim Google translate da bih ga razumeo.

 

Na zapadu postoje interesne sfere...

 

I baš jedna od jačih interesnih sfera u Europi je Njemačka autoindustrija. Kroz razna vlasništva, oglašavanje u medijima, marketinške kampanje, vladaju raznim medijima u Europi. Još su najmanje ušli u Francusku i italiji mada i njima lagano klecaju koljena jer najviše reklama je od VAG grupacije.

 

I baš zato u testu postoji dio sa mjerenjima jer u opisima su i dalje hvalospjevi i razna drkanja na Nijemce. Fala Bogu pa to još kod njih nije prešlo na Škodu nego se zadrži u krugu Audia i VW-a.

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni rekao da vuces, eto i sam si rekao taj golf je 4000 skuplji e sad ko misli da doplata od 4000+ vredi on neka doplati. Licno ne bih nikada uzeo golfa. Leona bih uzeo ali samo FR.. Opet tu bi cena igrala ulogu kao i kod vecine tako da bi taj tipo zadovoljio potrebe..

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@N.N. znaci hoces da kazes da nisi probao nijedan od ovih automobila i da se svi tvoji postovi zasnivaju samona prenosenju "znanja" iz casopisa?

 

I rest my case :)

Ja sam mislio da imamo zdravu diskusiju o nasim vidjenjima kola, a mi se takmicimo ko je bolje naucio gradivo QP casopisa :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više puta sam rekao da Gnojf 7 1.6 TDI imam u obitelji. Ne ovaj sa 110 KS što je sada nego sa 105 KS. I moje mišljenje je da je to lijena krava. Recimo 1.9 TDI u 5-ici je bio življi. Zašto? Pa logično je, kraći prijenos.

Tipo 1.6 JTD je življi, prostranija, sa većim prtljažnikom.

 

Ima li Gnojf bolju izolaciju? O da, ima, ali ima i od većine klase. No tu staju sve prednosti Gnojfa 1.6 TDI. Nije to GTD, a kamo li GTI. Ne znam zašto se ovdje toliko glorificira osnovni Gnojf u ponudi. 

Ali to su subjektivna mišljenja. Zato se i daju brojke. Brojke medija sa ISO certifikatom. Valjda to nešto znači. Uostalom osjećaj može varati, brzina na instrumentima da ne govorim gdje baš VAG grupacija najviše odstupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/21/2018 at 11:50 AM, igor0511 said:
znaci hoces da kazes da nisi probao nijedan od ovih automobila i da se svi tvoji postovi zasnivaju samona prenosenju "znanja" iz casopisa?
 


Ma jok, čini ti se

Bane1321 je, čini mi se, u pravu sa namerama... Napraviti konkurentan auto prostorom i prvenstveno cenom - po principu kol'ko para, tol'ko muzike.
Jer gledajući onaj klip sa testa gde se ablenderi klimaju, gde se ništa ne dešava pomeranjem volana po par cm levo i desno itd, ja drugačiji zaključak ne mogu da donesem.
Ok, cilj im je da prodaju što više Tipa, a cilj opravdava sredstva. I to je krajnje legitimno. Ali onda se pojavi neko ko nam probi mozak da je jedina razlika u izolaciji kabine...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/21/2018 at 12:10 PM, totti said:

...gde se ništa ne dešava pomeranjem volana po par cm levo i desno

 

Zar sada nisi opisao Mečku? 

Share this post


Link to post
Share on other sites



U pravu si za cenu, ali ista ta razlika (ako ne i veca) ostaje na polovnjacima, tj.tom golfu manje pada cena, samo je pitanje da li moze covek da finansira vise u startu. .


Klot Golf je dobro parče metala, iznutra materijali su baš dobri, privlačan dizajn, bazna oprema je taman, udobnost odlična. Nisam mislio da ću ovako pričati o Golfu ali je tako, sedmica je pun pogodak, jedino sam više za turbo sa 4 nego sa 3 cilindra. Bio na vožnji.

Više se isprsiš, više i dobijaš na polovnjaku, jedino ga zeza cena kaska...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se da je napolju odvratno vreme, svi smo se raspisali!

Jedan od razloga kupovine mog Bravoa bile su I korisne, postene I tacne informacije sa ovog foruma. Drago mi je da vidim da ljudi ne misle isto, kao na nekim drugim forumima I da nista nije "sveta krava", pa tako ni MJT! Mada bih kolezi NN odao priznanje I ako prate ljudi iz fiata ovaj forum, spomenik bre da mu dignu! Salim se.

 

Bilo, kako bilo, za cenu od 12-13 k evra, mislim da je najbolji izbor, u obe verzije karoserije. Ukoliko imate vise novca, otvaraju se I neki novi vidici, mada ne treba preterivati. Uvek se moze reci, za jos toliko I toliko imas bolji auto I tako sve do Lamba Urusa! Najvise mi smeta slab izbor motora, nedopadljiv dizajn enterijera (ona tekstura na tabli...), recikliranje resenja jos od GP-a... 

 

Uglavnom, ljudi su kudili I 500L, pa se ovde forumasi siti navozase istih, jednostavno svako ima svoj stil. Voleo bih da su na ovoj temi aktivniji vlasnici Tipoa, od nas avanturista koji smo usli par puta u isti i provozali ga par km na testu! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto smo se drugari usaglasili da za 12500 evra nema trenutno boljeg auta od novor tipa, hajmo da vidimo kakve su najbolje opcije uzimanja auto kredita ili nesto drugo. Nadam se da cu do sajma moci odmah da dam kao ucesce 7000 - 7500 evra, 500 evra ostavljam za registraciju i za nepredvidjene troskove auta. Sta predlazete koju vrstu kreditiranja uzeti sa najmanjom kamatom. U mom slucaju kredit bi bio za 5000 - 5500 evra na 60 meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...