Jump to content
FAS Goran
Johnatan Archer

Fiat Seicento - CODE signalizacija

Recommended Posts

Znači noćna mora :(

 

Automobil je Fiat Seicento (turbo) 2003. godište. 

 

Juče kada sam pokušao da ga startujem upalio se žuti ključić sa code natpisom ispod njega. (sve vreme sija) 

Auto vergla ali ne moze da se upali. Kada se da kontakt ne cuje se pumpa za gorivo (verovatno je sigurnostni sistem blokira) 

 

Kljuc je plavi (original), nigde nije ostecen, ispao... I nemam rezervni jer ga je slomijo drvoseca pumpadzija dok je sa debelim rukavicama otkljucavao rezervoar....grrrr

 

Sta mi predlazete da probam da uradim :sleeping: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To može da se dogodi ako auto ostane preko noći parkiran pored trafoa... Proveri osigurace...
Fiat Panda ima dva crvena releja ispod haube, jedan je za vent hladnjaka a drugi za pumpu goriva...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemaš kod karticu koju gore pominje @milan-jtd, onda mora neko od ključara (Ristić u Zemunu ili neko drugi), da ti iščita kod. Onda možeš da napraviš drugi ključ sa kojim ćeš moći i da startuješ motor.

Naravno, sve pod uslovom da je problem u samom ključu, a ne u kontakt bravi...ali to ne možemo znati dok ne probaš i sa nekim drugim ključem. Mada, možda mogu da urade neki tekst ti ključari da ti kažu da li je problem do ključa ili brave, da znaš da li uopšte da radiš drugi ključ sada i tako se izlažeš dodatnom trošku (pored troška da središ bravu ako je ona problem). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspelo je!!! 

 

Kao sto rece Mijailović P.  otkacio sam acu na par sati, po licnom nahodjenju sam poprskao kljuc sa kontakt sprejom i par puta ga lagano gurno i izvadio iz brave,  odmah zatim je auto upalio bez problema. 

 

Vozao sam ga ceo dan po gradu, palio, gasio i sve bez problema. 

 

U svakom slucaju cu uraditi jos jedan kljuc po preporuci neshaoct-a

 

Hvala svima, javljam ako se nesto promeni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nisam video temu na vreme, imam najbolje rešenje za taj problem ukoliko se ponovi.... Originalni chip za turbo konverziju koji ujedno gasi f-ju kod ključa. 

Javi se ako hoćeš da probas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...