Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Phikret

Fiat Stilo - popravka ploče sa komandama podizača prozora

Recommended Posts

Ne radi mi zakljucavanje auta na vozacevoj konzoli za podizace, retrovizore i sl. Otkljucavanje radi a od skoro i podizac zadnjeg desnog prozora poceo da zeza. Otvorio sam konzolu i video da je prekinuto kolo. Vidi se na slici. Moze li se to resiti npr. lemilicom, tj nalivanjem kalaja?

 

IMG_20170330_214139.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to, ako se vidi prekid u lemovima, valja ih obnoviti i sastaviti, u mnogo slucajeva hladan lem zna praviti mnogo problema

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci kalaj ako prodje ima sanse da proradi? Ne mora neka druga legura, bakar? Ako ne uspem tako nista me ne kosta ds probam nekom ultra tankom zicom bakarnom busenjem plocice rucnom 0.5mm busilicom. Ako neko ima neki savet neka pise a ja cu sad da pokusam nesto. Javicu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto sam sklepao. Videcemo sutra da li sljaka :). Aljkavo ali mislim da sam spojio :)


IMG_20170330_214139.jpgIMG_20170330_231449.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi! :). Evo postupka. 

 

Vidi se na prvoj slici da je kolo prekinuto i da ima korozije na kontaktu za zakljucavanje vrata. 

 

1. Kontakt sam ocistio

2. Posto nisam uspeo da nalijem kalaj i popunim ceo kanal uzeo sam rucnu burgiju 0.5mm i probusio dve rupe

3. Provukao zicu kroz rupe i na kraju uspeo da lemilicom dohvatim zicu i spojim na prekid kanala sa obe strane

 

Prvi put u zivotu koristim lemilicu za ovako sitnu stvar tako da je ispalo prilicno aljkavo ali cvrsto. Sto je najbitnije - RADI.

 

IMG_20170330_230048.jpgIMG_20170330_230059.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, koristio sam pastu ali posto nemam iskustva imao sam problem da 'odlepim' kalaj sa lemilice i nalepim ga na plocu. Mozda sam preterao sa pastom ili nisam uzeo dovoljno :). Zbog toga sam se i odlucio za zicu. 

 

P.S. Sad vidim da nisam naveo pa da ne ispadnem bas balvan. Startni problem je bio sto nisam imao kalaja :D, a posto sam vec sve bio rasklopio pa shvatio da ne mogu da nadjem kalaj, rasurio sam stari punjač za telefon (neispravan) i istopio kalaj odatle. Verujem da to sve objašnjava :)

 

P.P.S. Jedno pitanje vezano za prekidač za zaključavanje vrata. Čemu taj prekidač? Da li je namenjen samo paranoicima koji misle da ako vrata nisu zaključana iznutra, mogu da ispadnu iz auta? Evo zašto to pitam. 

 

Kad zaključam vrata, ja mogu iznutra svakako da ih otvorim ručicom. Nema razlike u odnosu na situaciju kad su otključana. Ista stvar je i sa zadnjim vratima. Zbog sinčića sam fizički onemogućio otvaranje iznutra (šraf na vratima).

 

Na Reno Clio kog vozi kolega, nije moguće otvoriti vrata iznutra dok se ne otključaju. 

Edited by Phikret

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/31/2017 at 3:04 PM, Phikret said:

Jedno pitanje vezano za prekidač za zaključavanje vrata. Čemu taj prekidač? Da li je namenjen samo paranoicima koji misle da ako vrata nisu zaključana iznutra, mogu da ispadnu iz auta?

 

Namenjeno je i "paranoicima" koji bi da se npr. obezbede od otvaranja vrata spolja dok auto stoji (na semaforu, parkingu...) i sl.

Da se vratim na temu, dosta zavisi i od kvaliteta kalaja. Sa nekim djubretom od 100-200 dindzi se tesko moze nesto precizno uraditi. Takodje se podrazumeva i dobra lemilica sa kvalitetnim vrhom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo za kvalitet kalaja je presudno. Skoro mi nestalo kalaja pa sam kupio neki od 100 dinara cisto da mi odmah zavrsi posao. Taj kalaj bez paste je skoro nemoguce lemiti, a i sa pastom situacija nije bajna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to i pricam. Cesto ljudi kupe onaj kineski za 100-200 kinti, sa tim je bilo sta precizno tesko zalemiti.

Zadnju turu sam uzeo u MikroPrincu, odlican. Cena je bila oko hiljadarke za 100g (0.5mm precnik).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...