Jump to content
FAS Goran
cika_kole

Reših i ja da predstavim moju bivšu gospođu i naslednicu - Lybra i Delta

Recommended Posts

Lancia lybra 1.9jtd kupljena 2012. Bio sam prvi vlasnik. Druzili smo se do pre sest dana. Sluzila me je samo tako, a i ja sam nju gledao kako dolikuje. Zajedno smo presli 55000km.

Kada sam je kupio na placu na njoj je bilo sve uradjeno i sredjeno, ja sam uradio odmah veliki  i mali servis i stavio nove zimske gume posto je bio oktobar mesec. Od nekih troskova u koje nespada mali servis, imao sam u medjuvremenu oba cilindra kvacila, termostat, senzor radilice, na viljusci silen blok. To je bilo sve od kvarova. Oprostio sam se od nje teska srca, ali srce mi je ukrala druga lancia...evo par slika moje bivse gospodje...

 

1.jpg2.jpg3.jpg

4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg

8.jpg9.jpg910.jpg911.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E od juce sam vlasnik lancia delte 2.0mjt. Kupljena igrom slucaja od komsije.

Inace sam sa @Markobgd pisao u pp o jednom modelu sa oglasa, ali sam se odlucio za komsijinu jer znam kako i gde je odrzavao i koliko je cuvao auto.

 

Kupljena je nova, komsa prvi vlasnik, ja drugi. Redovno odrzavana, poseduje svu dokumentaciju servisnu. On je nju meni "ostavio" u amanet, na njoj je uradio veliki i mali servis, te je meni ostalo do sledeg velikog 60000km do malog (tu mi treba vasa pomoc) 8000km ili 3000km (ne znam na koliko da radim, deset ili petnaesthiljada km) na lybri sam radio na desethiljada km.

Stavljeni novi prednji i zadnji ATE diskovi i plocice. Auto je u odlicnom stanju sto se vidi po slikicama. Ima magic parking, i jos dosta stvari koje moram da provalim. Delta ima stvarnih i pravih 163000km. Koriscen je kao porodicni auto, nije ciman, znam licno na moju veliku srecu.

 

Inace je sused uzeo danas alfa giulia. Naravno nova, ima se moze se...sala mala, neka ga sluzi sa srecom...Nemoj da mi zamerite na mozda skrtim slikama, nisam vican slikanju, ali bice jos slika Delte...

Dobio sam i naravno kod karticu i dva kljuca skakavca...jedan nikada koristen.

 

1.jpg2.jpg

3.jpg4.jpg5.jpg

6.jpg7.jpg8.jpg

 

Po ePER-u ovo ima i mojoj Delti...

 

Quote

 

DISPLACEMENT (COMMER.) 1958 JTD (CC2.0)
POWER 2000 JTD - 165 HP (KW121)
DRIVE LEFT (GSX)
FUEL DIESEL (CMBDS)
TRIM LEVEL GOLD (LL2)
EMISSIONS LEVEL EEC LIM. STAGE 5 (ECOCF5)
GEARBOX DESIGN MECH.GEARBOX (F40) 1.9 JTD / 2.0 JTD (PCC542)
MARKET TRIM LEVEL ITALY/CENTRAL EUROPE (AM00)
3RD REAR HEADREST Yes (511)
ALARM Yes (213)
ALLOY WHEELS EXTRA SERIES 1 Yes (431)
ANTI-WHIPLASH FRONT HEAD RESTRAINTS Yes (42F)
CHILD SEAT UNIVERSAL ATTACHMENT (ISOFIX) Yes (631)
CLIMATE CONTROL 1 Yes (025)
CRUISE CONTROL Yes (416)
DOOR OPENING/CLOSING REMOTE CONTROL Yes (008)
DRIVER SEAT WITH HEIGHT ADJUSTMENT Yes (450)
ELECTRIC POWER STEERING Yes (112)
EURO 5 Yes (5SE)
FOG LIGHT Yes (097)
FOLDING EXTERNAL REARVIEW MIRRORS W. ELEC. CONT. AND DEMISTING Yes (441)
FRONT ELECTRIC WINDOWS Yes (028)
FRONT SEAT ARMREST Yes (132)
FRONT SIDE BAG Yes (505)
GUIDE IN ITALIAN Yes (850)
HEAD BAGS Yes (614)
HEIGHT ADJUSTABLE PASSENGER SEAT Yes (454)
INSTRUMENT PANEL WITH MULTIFUNCTION DISPLAY Yes (710)
LEATHER STEERING WHEEL AND GEAR LEVER KNOB Yes (320)
LUMBAR ADJUSTMENT DRIVER'S SEAT Yes (40Y)
METALLESCENT PAINT Yes (241)
MOLDINGS Yes (4BJ)
OBJECT HOLDING NET Yes (51J)
PAINTED EXTERNAL REARVIEW MIRRORS Yes (976)
PARKING ASSISTANT Yes (4UG)
PASSENGER SIDE AIRBAG DEACTIVATION Yes (4DK)
PLATE IN VARIOUS LANGUAGES ZONE 1 Yes (4XA)
RADIO CD W/MP3 Yes (41A)
REAR ELECTRIC WINDOWS Yes (023)
REAR SEAT ARMREST Yes (275)
REAR POWER OUTLET Yes (4HG)
REAR SLIDING SEAT Yes (469)
SEATBACK POCKETS Yes (339)
SMOKERS' KIT Yes (989)
SPECIFIC IGNITION KEY Yes (4YV)
STEERING WHEEL CONTROLS Yes (245)
TINTED WINDOWS Yes (070)
TIRE INFLATION KIT Yes (499)
VEHICLE DYNAMIC CONTROL (VDC) Yes (392)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično!

Odlična! 

Baaaaaaš mi je drago da si imao vrlo kratku potragu a na kraju našao najbolju moguću opciju a to je auto ovde kupljen od poznatog i prvog vlasnika!

Svaka čast na sreći u celoj priči!

 

Ulje i filtere ja menjam jedanput godišnje ili ti na oko 12~13kkm. Mislim da ti je to neki optimalan period. Ako prelaziš više godišnje neće joj ništa boti i da naguraš na tih 15k uz kvalitetno ulje naravno.

Aj sad nemoj biti lenj pa nakon neke kilometraže daj utiske i uporedi Lancie.

Puno bezbrižnih kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobri automobili, velika je retkost kupiti Deltu od prvog vlasnika u Srbiji, još plus od komšije, tj. gledao si taj auto godinama i znao dosta o njemu... - idealno. :clap::clap::thumbsup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi. Bice i slika, a naravno dacu i neke utiske o lanciama... Inace moje srce je patilo za komsijinom deltom, ali joj je bilo izgleda sudjeno da samo promeni parking mesto u ulici :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je sto ti srce nepati za komšinicom onda bi naebao:lol:

Super auto čestitam i da se dugo vozate ti i komšinica ovaj Delta:rofl: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radovi u toku. Menjanje gumice i komplet mali servis...

 

14916483471851701297111.thumb.jpg.f9b46a81549fee7eebeacc7965382eed.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

post iznad sam pisao sa mobilnog, evo sada sa kompa. zamenjana gumica, sve oprano ocisceno, mada je karter i sito bilo prilicno cisto, bez nekih naslaga...sutra cekamo prvo paljenje da vidimo lampice, ali je i danas posle zamene ugasio lampicu ulja mnogo brze...i bez pokazivanja oil pressure low...

 

1.jpg2.jpg

3.jpg4.jpg5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugar ima ucenika u radionici, mali je skidao i uvdeio gresku pred kraj posla, malo smo se smejali na njegov racun, ali dobro, na greskama se uci...zeznula ga matica na brezonu bloka i onda je vec sve bilo kasno za klinca...no nema veze, bitno da sam sve odradio...

o voznji i poredjenju Lybre i Delte jos ne mogu nista mnogo da kazem, sem da mi je Lybra mozda bila malko preglednija pozadi bocno za razliku od Delte, ali nista strasno...a da poteze na papucici gasa, poteze, inace sam usput ocistio i egr i maf senzor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbup: još jedna Delta kojoj se pruža adekvatna količina pažnje.

Da se navozaš pošteno sa njom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad sam video deltu stavljam je u opciju kupovine kad sledeci auto bude u pitanju. Strava je. Sa srecom vozikao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, andreja.micovic said:

:thumbup: još jedna Delta kojoj se pruža adekvatna količina pažnje.

Da se navozaš pošteno sa njom

 

obzirom kako sam gledao lybru, koliko sam se sa njom navozao,a da nismo imali stete...nadam se da ce tako biti i sa deltom uz redovno odrzavanje, mazenje i pazenje...

 

hvala drugari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e drugari da malo kazem neke moje utiske. od dana kupovine do danas sam presao 7500km. auto nije lenj, u svakoj brzini prima lepo gas. udoban je kako napred, tako i pozadi (tako klinci kazu) ima dosta prostora, sto je vec neko napisao da komotno pozadi mogu da sednu tri kosarkasa od 2m i 15cm :)

jedino sto se nisam navikao na stub od suvozaca kada moram da gledam desno, nekako mi je presirok, ali sta je tu je...mnogo vise mora da se vozi na retrovizore nego lybra. potrosnja mi je oko sedam litara u proseku. vozio sam je do 190km/h klima iako je manualna radi perfeknto, nista bolje, nista losije od automatske.

 

usput sam kupio alu felne za zimske gume...danas dovezao auto od Baneta @yuhica totalna reparacija farova i ugradnja xenona 4300k... kupljena original maska za nov radio koji ce uskoro da legne u nju...i multimedia poput ove sa slike sa navigacijom ce da legne unutra...

izvadio sam set za reparaciju iz gepeka i unutra stavio jednu alu sa zimskom i komplet dizalicu, kupljeno u indjiji na otpadu za 1000 dinara, ako puca guma da je menjamo, nekako nisam siguran u taj set...to bi bilo to, veceras cu da slikam da vidim kako sijaju farovi, mada znam da kod Baneta nema greske, na proslom autu isto lepo odradjeno...

 

ggg.jpgfff.jpghhh.jpg

aaaaa.jpgcccc.jpgmmm.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

misija gotova. android 8" ubacen. radio, cd/dvd. 2x usb, 1x citac kartica, iGO ili bilo koja druga navigacija moze da se namesti, wi-fi, 2g 3g 4g interntet moze, bluetooth (preuzima i imenik iz telefona kada je uparen), obd, cita sve video formate, cita i titlove. memorise 30 radio stanica, pocetni logo moze da se namesti po volji. pozadina ekrana po volji.

dodacu kasnije jos slika...

ako vas nesto interesuje pitajte..

 

1.jpg2.jpg

3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs ne, to je za vw, skodu, seat...ali se uklapa sa lanciom deltom, fiat bravo i slicnim vozilima, samo se moraju imati adekvatne maske, pogledaj post iznad, videces sta sam nabavio da bih ovo ubacio...sa ugradnjom 260 evra. maska i dodaci za ubacivanje u otvor 40 evra, ima u italiji, hrvatskoj ili se poruci preko ebay-a.

 

sve funkcionise kako treba, osim volana, za to mi stize can radio adapter i onda ce funkcionisati volan, ali i jos veliki deo stvari poput: otvorena vrata, gepek, hauba, temperatura motora, klime, potrosnja goriva, koliko je goriva u rezervoaru i slicno...

 

inace sam srebrnu glavnu masku morao da prosecam, ali mi to nije bio problem, drugar ima cnc strug, uzeli mere i isekao mi za 10 minuta...bez greske, lomnjenja i slicno.

italijanski tutorijal sa youtuba sa kojim sam se i ja malo posluzio...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cika_kole

 

Bio je skoro na skupu jedan dečko sa novim Bravom koji ima ovo. Njemu je signal za Net preko kao nekog malog rutera koji drži dole levo, tamo gde se npr. na Stilu nalaze ona vratanca za pristup OBD-u.

Probali YouTube, sve radi extra. Mnogo dobra stvar jer je u potpunosti funkcionalna (korisna), a izgleda kao fabrički. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako to izgleda kad coveku "legne" auto. Kad naletis na to sto zelis, a jos poznat auto.

Onda je merak da ga ovako sredjujes, kad znas da ces ga zadrzati nekoliko godina.

 

Mnogo lepa navigacija, baci fotke da vidimo kako izgleda zavrsen posao.

Sa srecom, da se navozas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Smireni said:

Tako to izgleda kad coveku "legne" auto. Kad naletis na to sto zelis, a jos poznat auto.

Onda je merak da ga ovako sredjujes, kad znas da ces ga zadrzati nekoliko godina.

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct ja sam uzeo ovo. 20GB mts...999din. mesecno. pretpostavljam da i on decko ima isto to...radi mnogo dobro i brzo, otvara lepo stranice, ucitava...a pride cela porodica u kolima ima net, moze da se nakaci do 10 uredjaja na ovaj mini ruter...ukljucim ga i stavim ga u kasetu, lep signal daje...

dddddd.jpg

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...