Jump to content
FAS Goran
Kosta Smosta

Fiat 500L - uputstvo za ugradnju rikverc kamere

Recommended Posts

Danima sam tražio uputstvo za ugradnju kamere u 500L pa, pošto ga nisam našao reših da ga ja napišem.

Siguran sam da može i bolje ali će nekom da reši neke nedoumice.

Elem, provedoh i dosta zimskih dana tragajući za odgovarajućom kamerom, moja pogodnost je bila ta što sam već imao kinesku no-name multimediju koja je već imala ulaz i softver namenjen za kameru.

Izbor je pao na 

 

http://www.ebay.at/itm/9-9-Eur-Sony-CCD-Mini-car-camera-Ruckfahrkamera-Farb-Universal-LED-360-170-back-/252382297465?var=&hash=item3ac3283d79:m:m06e6JhHXcbXp0la9idlNcA

 

koja ima sony-jev CCD čip, sa premazom protiv magljenja, LED svetlo, vodonepropusna, širokougaona. Nisam merio dužinu video kabla ali je potrebno 6m.

Mane ove kamer su  izobličenje slike ( cena ako se hoće širokougaona) i boje nisu posebno uverljive ali sve ostalo je pristojno.

Parking senzori su po meni još uvek bolje rešenje od kamere. 

 

20170317_182729.jpg20170317_182908.jpg

 

Ovo je uputstvo (ne znam kada i odakle skinuto) za povezivanje.

Bitno je kako se povezuje da bi se palila kamera čim se ubaci u rikverc.

 

povezivanje kamere.JPG

 

Na mojoj multimediji je na 9 kontakt koji ako je povezan automatski pali displej sa prikazo sa kamere.

 

20170312_194805.jpg

 

Kako se skida unutrašnja oplata 5-ih vrata je dao Sinnerman, dodao bih samo da suptilni majstori kao ja prvo nabave žabice sa slike ili posle skidanja iste drže je na terasi.

 

20170322_221643.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto je moja kamera drugačija od Sinnermanove kabal sam provukao pored kućišta osvtljenja tablice a, sama kamera između istog i tastera za otvaranje gepeka učvršćena sa dva zavrtnja od 2mm.

Jedino mesto gde njena instalacija pravi najmanja trajna oštećenja petih vrata. 

 

20170317_205403.jpg

 

Mene je brinulo kako ću provući video kabal a da ne oštetim enterijer. Na volšebni način sam uspeo.

Kraj kabla koji ulazi u multimediju, prvo sam provukao ka pozadini kasetet, tamo gde je polen filter.

Kaseta se oslobađa skidanjem iz njene unutrašnjosti levog i desnog graničnika (to nisam fotografisao jer postoje o tome uputstva - valjda.  

 

20170325_163113.jpg

 

Kabal se dalje povlači prvo ispod plastike od desnog koša, pa pored suvozača. 

 

20170325_162938.jpg

 

Lagano ide i pored zadnje klupe

 

20170325_162829.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U gepeku se odšrafi plastična oplata koja sakriva bravu (označena belom strelicom), da bi mogla da se nategne desna oplata da se ispod nje provuče kabal (označen slovom K)

 

20170325_162614.jpg

 

Potom se skine zaštitno gumeno crevo koje dođe na 5. vrata i tu je najteži deo provući kroz tunel ka stop svetlu.

 

20170325_163301.jpg

 

Da bi se skinula bež oplata oko prozora, potrebno je skinuti zavrtanj za kanap od zadnje daske.

 

20170325_163316.jpg

 

Plus za kameru i za video kabal sam uzeo sa parking senzora, tu mi je bilo zgodnije jer su oni spojeni na rikverc svetlo.

Više sati posla i to je to ( za amatere kao što sam ja računati bar dva popodneva)

Sa srećom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pokušao da sprovedem kabl od svetla za tablicu do gepeka pa da nastavim dalje provlačenje al nisam mogao nikako

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...