Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dexxybor

Fiat Bravo 1.6 16v - skidanje alternatora

Recommended Posts

Trebao bih na mom fiat brava 1.6 16v '97god (benz) , da skinem alternator radi zamene lezajeva ali mi se ne upusta u poduhvat jer ne znam sta i gde moze da zapne pa molim ako je neko imao iskustva sa skidanjem da mi objasni redosled i gde on izlazi, takodje bih trebao da zamenim roler ali mislim da on nije nesto komplikovan. U svakom slucaju molim za savet. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne znas gde se nalazi nije to posao za tebe, uostalom mala je i usteda u finansijskom smislu. Planirao si da nosis alternator kod majstora da menja lagere ili sam?
Ne znam napamet ali otvori haubu i pogledaj gde su srafovi, sa koje strane izlazi, odozdo ili odozgo. Otkaci kleme prvo obavezno, odsrafi kablove sa alternatora. Popusti srafove koji drze alternator, skini pk kais, i vadi alternator gde moze. Ha ne znam kako drugacije da ti pomognem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam na benzincu. Ja sam se uhvatio tog posla na dizelu... Da sam znao koliko je tesko prici i skinuti ne bih se uhvatio tog posla sigurno...  Ako ti je i priblizno kao kod mene na marei teraj majstoru,moj savet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jtd je teze, mora dole da se sputi. Pomera se i auspuh a na benz ne bi trebalo da je tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, citao sam negde da je na dizelasima teze skinuti alternator pa sam zato i potrazio pomoc ovde. Znam ja gde se nalazi, a posto bih sam menjao lezajeve ne bih da dajem pare majstoru za skidanje. Gledao sam i izgleda da moze samo dole da izadje nego me strah da ne naletim kao u onoj " to malo sto fali to devojci srecu kvari' .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Bravi 1.6 sam skidao alternator a "izašao" je na gornju stranu. Malo smo se za#ebavali nas dvojica ali nije teško.
Ako je sličan raspored agregata, a mislim da jeste, to bi bilo to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nedostatku vremena i kanala odvezao sam auto juce kod majstora da on skine i zameni lezajeve i imali smo sta da vidimo. Pre nego je i poceo da skida ustanovio je da je pukla dekla. Eto jos jedne brige. Ja se razmisljam da zamenim lezajeve a sada izgleda da moram ceo alternator. Jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zamenjen alternator. Uputstvo za sve sa benzinskim 1.6 motorom. Osloboditi alternator, otkaciti sa cevi crevo servo pumpe, i alternator izlazi lagano odozgo. Eto nije bio problem oko toga ali smo se zato ubili drugar i ja da naspanujemo kaiseve posto sam menjao i rolere. Pozdrav svima i hvala na savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...