Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Dule 021

P: Nissan Qashqai 1,5 Dci 2009

Recommended Posts

Stigao je i ovaj Qashqai u veoma lepom stanju.
1,5 Dci motor ima 110ks i otkriva da nema 4x4 pogon jer fabricki ne postoji sa tim pogonom.
U voznji je dobar i fino se ponasa.
Presao je pravih 200k km i ima servisne nalepnice na stubu i haubi kao i servisnu knjizicu.
Lepo nosi tu karoseriju i na prvi utisak nije mnogo daleko od jaceg motora 2.0 Dci kog sam takodje imao nedavno.
Od opreme ima automatsku klimu,centralnu bravu,tempomat,el.podizace stakala x4,el.sklopive retrovizore,ABS,ESP,bord kompjuter,maglenke,alufelne 17"....
Uz auto se dobijaju dva kljuca daljinca.
Ide na ime kupca sa placenim porezom i homologacijom.
Kontakt telefon je 063-10-20-110.
Sto se tice cene ona je 8000€ dok je na !Polovnim automobilima" cena 8350.
Evo i slika.

 

1.JPG2.JPG3.JPG

4.JPG5.JPG6.JPG

7.JPG8.JPG9.JPG

10.JPG11.JPG12.JPG

13.JPG14.JPG15.JPG

16.JPG17.JPG18.JPG

19.JPG20.JPG

 

 

 

Edited by neshaoct
sredio tekst by Dale :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako opet?

Procesljaj mallo oglase ovde na forumu  i videces da sam pre mesec dana imao sivi.

Ovo mi je prvi crni Qashqai i mogu slobodno da kazem da mu odlicno stoji ta boja s tim sto se zrtva placa kroz cesce pranje ali da je lep lep je u toj boji. ;)

Cak sam u pregovorima za jos jedan "opet" u crnoj boji ali restajling  2011 samo sto ce biti dosta skuplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas prodah dva auta pa resih da spustim cenu na pojedinim  primercima tako da ovaj Qashqai moze da ide nesto ispod 8000 a koliko  to zavisi od vas i vase ponude.:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa krenulo je za neke  ali neki zahtevaju spustanje da bi i oni krenuli.

Posto mi nije cilja da zadrzavam dugo kola onda  se moram prilagoditi.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! :happy:

Zaista se trudim da proberem kola i da  budu u sto je moguce boljem stanju a sto se tice kilometara kod mene moze samo posteno.

Ne zelim ikoga da varam pa sam tako juce prodao RAV4  sa 270k km i Golf V sa 154k km i ljudi su zadovoljni jer su dobili upravo ono koliko su platili kola a zna se sta i koliko vredi. 

3.JPG

1.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf je otisao za 4950 a RAV za 5550.

Jos jutros gledam lika na autopijaci u NS kako ceni Golf 6300 a on mladji godinu dana i nosi 1,4 benzinski motor.

I ja posto ga znam kazem mu da sam prodao godinu dana stariji sa boljim 1,6 motorom za 4950 i vidim on sizi i vice kako taksisti placu za tim motorom.

Ja mu samo rekao da mozda placu ali kad su taksisti hteli da plate dobar auto?

Oni su najgori kupci koji su se dokazali kroz ovih 14 godina  tako sto su extra kola spoustali za po 1000€ i imali obraza da daju takve ponude.

Secam se pre dve godine kad sam prodavao Auris u top stanju i trazio najnizih 6850 dodje mi taksista i daje 6000 a nema na sta da mi obara cenu jer je sve bilo savrseno.

Samo sam mu pokazao u kom je pravcu kapija. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta ako je tražio 6k €, njegovo je pravo a možda je toliko i bolji koliko je i skuplji... nego, kako ti možeš da garantujes za neki auto za kilometrazu? Kako si 100% siguran u km kad ti stigne auto?


Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu vam reci da svaki prinerak koji sam otisao da pogledam je bio u super stanju u odnosu na 99% krseva iz oglasa sa sve naslovima Novo Novo i slicne gluposti. Korektan prodavac i automobili eto nismo trgovali jer tog trenutka nije ima sta da ponudi sta ja trazim, sem one altee dsg od pre godinu dana. Svaka preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, voodoons said:

Pa šta ako je tražio 6k €, njegovo je pravo a možda je toliko i bolji koliko je i skuplji... nego, kako ti možeš da garantujes za neki auto za kilometrazu? Kako si 100% siguran u km kad ti stigne auto?


Sent from mighty voodoo magic ;)

Naravno da je njegovo pravo da ponudi cifru  ali isto tako je i moje pravo da mu pokazem kapiju jel tako? ;)

Ako nemas iole svesti da ja prodajem dobar auto po odlicnoj ceni a ti me ubijas za 850€ onda mozes samo da napustis moje dvoriste a ja da ti pokazem gde je kapija jer nemam ponekad zivaca za gluposti i ne zelim da ulazim u objasnjavanja zasto nesto vredi toliko i toliko i zasto treba da  dobijem vise para.

Sto se tice mojih kola i kilometraza  ja u velikoj vecini  znam tacne kilometraze jer vidim ta kola pre nego sto im se spuste kilometri koje veliki uvoznici smanjuju a od kojih ja vecinom kupujem kola jer mi je to najbolja varijanta s obzirom da kola vidim,opipam,omirisem i procenim dali su za moju kuću.

Iako na satu stoji manja kilometraza ja postenbo kazem koliko ima pravih kilometara a kupci nek se posle hvale  kako su kupili auto sa 180k km komsijama i prijateljima.:rolleyes:

Ima cak i kola za koja ja nisam siguran koliko su presla i kad nemam servisnu knjizicu od automobila  ali ja vec po iskustvu znam sta tzreba da gledam i kako to nesto treba da izgleda a prvenstveno gledam da automobil bude sacuvan i da je ispravan a kad ga prodajem  kazem lepo i kulturno da ne znam kilometre i da to ne mogu da garantujem a s obzirom da i ovako niko nista ne veruje  onda to nije problem.Takva kola su zaista retka  ali imam ih ponekad i mozda zaista imaju malo km ali ja nemam dokaz za to.

Srecom pa je integralac izbunario onaj sajt preko kog moze da se proveri kilometraza preko broja tablica pa sam preko njega proveravao kola i od 18 automobila samo je jedan imao nesto vise km nego sto sam mislio ali taj auto je bio prilicno jeftin tako da je kupac dobio upravo ono koliko ga je i platio.

@bumblebee

Hvala,Bar si t bio i video i znas da su kola korektna i da te nisam slagao nijednog trena za stanje i kilometre.

@DjoleBGD

Nemam stranicu a imam razloga za to i ako te nesto zanima ti slobodno reci na pp pa cu ti ja dati korektnu ponudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna pohvala za Duleta. Takodje nismo trgovali ali smo vise puta razgovarali o razlicitim modelima, i uvek je ponudio svoju pomoc oko odabira. Ono sto najvise cenim kad sam ga pitao za neki model uvek me je pitao: Da li te zanima Stanje ili Kilometraza? Naravno uvek me je zanimalo sve i uvek mi je rekao pravu kilometrazu, a i 2 cene za auto ( ako hocu ja da ga lickam, ili ako hocu da ga uzmem full sredjenog ) znaci ne krije sta prodaje, nudio mi je cak i kola koja samo sto su sisla sa kamiona ( znaci nema lazi, nema prevare ) dok u 99 posto slucajeva kad odes na plac i pitas za KM oni kazu Auuu druze pa ne znamo mi to, mi nismo nista dirali. Na pitanje u kakvom je stanju limarija uvek kazu eeee pa povedite vi vaseg limara pa vidite, mi nismo nista primetili..... tako da je DULE uvek preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pitao kako neko može da garantuje za nešto sto se ne može utvrditi. Dobio sam "politički" odgovor gde je svašta rečeno a nije odgovoreno. Nisam ja ni u jednoj reci rekao da to nisu dobri automobili. Moj auto je u Nemačkoj prešao u garanciji za 3god 65k km. Isti vlasnik ga je prodao koji ga je kupio novog. Pretpostavka je da je za 7.5 godina prešao srazmerno ~25k godišnje. I opet ja ne mogu da garantujem da moj auto ima 190k na satu. Mogu biti poprilično siguran ali garantovati ne mogu. Šta ako je posle 4 god dobio posao koji je dalji 40km od starog mesta posla? Ima tu mnogo faktora. Spoljašnjost, unutrašnjost, stanje motora, mehanike govore da se radi o 190k ali kako garantovati za to?


Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stanje uopste ne mora da govori o kilometrazi. Imao sam alfu 156 koja je bila kao nova, prava km je bila kad sam je ja uzeo 470.000, na placu uzeta sa 124.000. Evo je ta alfa i sada na polovnim automobilima covek se slatko izvozao 4 godine sa njom. Lancia Libra takodje kao nova, na satu 190.000 kad sam uzeo. Examiner pokazao 350.000. Kada sam sa Duletom pricao samo Stilo 1.6 je imao ispod 200.000 koliko se secam. Ostala kola o kojima smo pricali u tom momentu su imala preko 300.000 pravu km sto je i relano za 10god star auto. Ako prodavac hoce da ti znas pravu km znaces u 99% slucajeva. Svi je oni vracaju, odes na polovne automobile i tamo pasat iz 2014 ima 250.000, a iz 2004 ima 150.000 :) Mi svakako kupujemo uglavnom kola sa 300h+ kilometara, samo je pitanje gde i kako je presao te kilometre. Imam i pasata u familiji sa pravih 320h km, sve komponente su u savrsenom stanju, motor sapuce, jedino sto je enterijer malo popustio, nebo, tapaciri itd...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je kad priključiš nešto na nešto pa dobiješ pravu informaciju ali to ne može svaki auto... kako garantovati za takve automobile?


Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad imam servisnu  ja je imam a posto ne pravim fals niti dopisujem servise sa laznim pecatima onda znam da je ta kilometraza prava.

Dobijem ja kola i bez servisne knjizice  ali tad se ogradjujem od kilometraze ali tad gledam da su kola u stanju kakvo treba da bude.

Takodje kod mene dobijate i katalizator na autu  za razliku od vecine koji ga skidaju jer dobiju za njega neki novac.

Isto tako novosadjani imaju  i tu povoljnost da im pomazem u nekim ebventualnim popravkama pa tako mi sutra dolazi  kupac  koji je u medjuvremenu postao drugar  da mu ocistim EGR ventil iako je kupio auto pre dve godine i rekao sam mu da ga to nista ne kosta na sta se on pobunio ali  ja mu sigurno necu uzeti pare a on moze da pocasti sa pivom.

Takodje i nabavljam delove za veliki servis po VP cenama gde takodje moze fino da se ustedi ali to su moji kupci zasluzili.

Verujem da  mojim kupcima to znaci i zato  sam tu i desavalo se x puta da odlazim da im upalim akumulator jer je crkao pa nosim buster i kablove i odlazim na drugi deo grada  a ne uzmem im nista za to iako je proslo godinu dana ili vise  kako su kupili auto od mene.

Ali to sam ja i ne okrenem ledja kad izbrojim pare jer to je moja kuca i iz mog dvorista su izasla ta kola.

I da zakljucimo posto je voodoons i dalje nepoverljiv-kad bude jednom dosao uverice se  kakva je situacija s obzirom da sam pre dva sta  prodao Lagunu  coveku koji je sreo svog kolegu u firmi koji kupuje  vec 4 auta od mene i prezadovoljan je i nije hteo ni da je provoza  koliko poverenje ima kad je dosao iako je vec cuo sve pohvale ali neko ga je zeznuo pa se bojao ali kad cuje sa vise strana pozitivne ocene  onda je prelomio a ja sam ga nazvao kasnije da ga pitam jel zadovoljan i on je prezadovoljan.

Sutra mu i delove za veliki servis obezbedjujem a i majstora koji to zna da radi.

Mislim da je fin osecaj kad ne moras  ni o cemu da razmisljas.

I ne,nisu ovo neki samohvalospevi  nego zasluzena reputacija jer ja postojim punih 14 godina i imam izuzetno mali broj reklamacija koje su se svele na prste jedne ruke od kojih sam vecinu ispostovao a neke i nisam  jer  kad neko dodje pa ubija maksimalno cenu i ja dam auto za tu smejuriju od zarade onda lepo  kupac ima lufta da ga sam napravi jer zato je i obarao cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali kako ti originalna servisna knjižica garantuje tačnu kilometražu? Šta ako je svaku drugu zamenu ulja radio u ovlaštenom servisu, i skidao razliku kilometraže?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja nepoverljiv nego mi to "garantujem za svaki moj auto da su km pravi" ne uliva neku nadu da to može biti istina. Verujem ja da ti ispostujes svoje kupce bar onoliko koliko oni tebe...
samo mi ono "garantujem" kao neki trn u oku..
Ja sam kupio sebi auto ali ako ti natrci Passat B6 1.4TSI EcoFuel u Highline izvedbi, možda bih i pazario... mislim, ono realno, mene ne zanima toliko priča koju mi prodavac plasira, slušam ja ali i u isto vreme i ne :) sve zavisi od priče... no, da ne ubijamo temu i dalje, Passat B6 1.4TSI EcoFuel 2010.god highline...


Sent from mighty voodoo magic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ja to u zivotu necu uzeti jer ta klasa se prakticno podrazueva da bude dizelas.

Evo nudi mi se Oktavia 1,8TSI kupljena ovde sa original 110k km i ja ne smem da je uzmem jer  kome to prodati.

Meni licno ne smeta benzinjara ali ajde ti objasni ovom narodu sto  svasta pretpostavlja i sto misli da se preko zanimaju sa vracanjem kilometara na raznorazne nacine pa cak i da su u dogovoru sa servisima da im upisuju lazne kilometre. 

Frapantno i razocaravajuce je koliko  se vidi da smo takvi a pritom nece ni da se pogleda automobil i da se ustanovi da je  vanserijski.

To kad ja garantujem je prava kilometraza i ne brini se ti za moje kilometraze i kao sto rekoh  proveravao sam preko Revisione sajta i sve se poklapa  a imam u dosta slucajeva servisne  koje su veoma proverljive  a ne pisane  i pecatirane u Srbiji jer ja sam Dule 021 a ne tamo neki ficfiric koji se bavi prevarama.

Kad nesto ne znam onda ne znam ali kad znam,a znam u 95% slucajeva, onda garantujem.

Uostalom zar se za ovih 14 godina i x automobila nije nasao nijedan dosad  da je prevaren? Dali je moguce da za sve ove godine  niko nije utvrdio u ovlascenom servisu da su kilometri lazni? O tome bi verovatno napisao negde  i ocenio me lose kao prodavca?

Jel to nesto govori? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moze lock! :roc 
Qashqai ostaje u Novom Sadu a kupac doveo majstora i prosao je pregled bez problema.
Idemo dalje! :appl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...