Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
spektar

Lancia Kappa 2.0 benz/plin - puce nesto na kontakt kljucem

Recommended Posts

Imao sam danas veoma cudnu situaciju - auto nisam vozio neko vreme, pre mesec dana sam ga zadnji put upalio, radi reda. Akumulator mi je bio u kuci, cuvao sam ga od zime.

 

Naime, danas sam stavio akumulator, ubacio kljuc u bravu i kako sam dao kontakt- znaci samo dao kontakt, nesto je puklo ispod haube,

 

neka dimchina je pocela da kulja sa leve strane - dok sam ja otvorio haubu, dim se razleteo

 

ali moja procena je da je zachadio negde ispod izmedju kaisheva i chantre sa antifrizom, mozda i ispod motora. (opet, ne mogu da kazem tacno gde)

 

Nakon sto sam savladao paniku, ponovo prikachio akumulator - lancia pali sve normalno, na pola kljuca. Radi ok - nista gore nego zadnji put kad sam je palio.

 

Da li neko mozda zna sta bi moglo biti uzrok ovom cudnom dogadjaju?

 

Na boardu prikazuje sve ok, jedinu gresku koju je izbacio je engine oil system level error - ili tako nesto, ali to je izbacivao i pre ovog kurshlusa.

 

Imam plin, ali auto vozim na benzin. Prekidac za prebacivanje plin / benzin sam skinuo.

 

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali moja procena je da je zachadio negde ispod izmedju kaisheva i chantre sa antifrizom, mozda i ispod motora. (opet, ne mogu da kazem tacno gde)

 

posuda sa antifrizom je sa desne strane ako gledaš sa vozačevog  mesta,a zadimilo sa te strane-pogledaj ti što je sa velikim ventilatorom za hlađenje i klimu(nalazi se ispod plastike između požarnog zida i šoferšajbe)

Meni to bilo prošlo ljeto-ja u auto sve ok,vozim parkiram,obavim poslić neki ponovo u auto i da upalim klimu-samo puče zadimi ispod haube preko šoferke i dimi i iz ventilacionih otvora.Ja izleti iz auta(isčupao sam kontakt ključ iz brave)i kad je isto panika prošla dignem haubu-smrdi ali se ništa ne vidi-ali kad sam hteo da uključim klimu ili ventilaciju u kolima-neće samo škripi i smrdi-otklonim plastiku i vidim stator(bakarni namotaji)sve crno.izgoreno-kupim polovan ali je pravi sex to zameniti i vratiti nazad kako treba.(bez da otkačiš cevi od klime-ako otkačiš onda je čas posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, siki said:

ali moja procena je da je zachadio negde ispod izmedju kaisheva i chantre sa antifrizom, mozda i ispod motora. (opet, ne mogu da kazem tacno gde)

 

posuda sa antifrizom je sa desne strane ako gledaš sa vozačevog  mesta,a zadimilo sa te strane-pogledaj ti što je sa velikim ventilatorom za hlađenje i klimu(nalazi se ispod plastike između požarnog zida i šoferšajbe)

Meni to bilo prošlo ljeto-ja u auto sve ok,vozim parkiram,obavim poslić neki ponovo u auto i da upalim klimu-samo puče zadimi ispod haube preko šoferke i dimi i iz ventilacionih otvora.Ja izleti iz auta(isčupao sam kontakt ključ iz brave)i kad je isto panika prošla dignem haubu-smrdi ali se ništa ne vidi-ali kad sam hteo da uključim klimu ili ventilaciju u kolima-neće samo škripi i smrdi-otklonim plastiku i vidim stator(bakarni namotaji)sve crno.izgoreno-kupim polovan ali je pravi sex to zameniti i vratiti nazad kako treba.(bez da otkačiš cevi od klime-ako otkačiš onda je čas posla.

 

Bravo kralju, kraljino :):):) 

 

Svaka ti čast, sad kad ukljucim klimu ono samo zuji.

 

Svaki put nakon skidanja akumulatora, kad se vrate kleme na akumulator, i stavi kljuc na kontakt, on pali klimu, pa verovatno je to uzrok kvara.

 

Pao mi je kamen sa srca.   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...