Jump to content
FAS Goran
dejanhn

HN-BEČ-BLED-OPATIJA-HN

Recommended Posts

Visio sam po netu gledajuci razne arazmane sto avio sto bus ture, sve se na kraju svodi na obilazak destinacije od neka 2-3 dana ostalo prakticno se gubi. Tu dodjoh na ideju da se kolima zaputim za bec, i da stanem gdje me volja i vidim sta ja hocu al jedini crv koji mi je prolazio kroz glavu je 1.2 i 2250km voznje mi bas ne idu zajedno al reko ajd da probamo. Poslije jedno mjesec dana planiranja, trazenja smjestaja, dodje konacno i dan za polazak. 

 

1 DAN HN-BEC 

Krenuli smo u 4:30 ujutro, natankovali gorivo prosli cg granicu i odma na pocetku puta lijepa situacija kod komsija hrvata gdje su samo pogledali pasose i receno mi da se parkiram desno, dodje teta sa stolom na tockice i ajmooo, vadi sve iz auta, otvaraj kofere zadizi tepihe po autu pa se raspravljaj sto mi pragovi imaju cudan zvuk bla bla izgubih preko pola sata tu i nastavljamo dalje, od hn do ploca tj pocetka autoputa ima oko 160km, standardna magistrala sa dosta krivina i sa kisom koja je pljustala sve do splita. Do ploca imaju jos 2 granice, tj kod neuma, al samo formalnost, lupe pecat i pici dalje. Dolazimo na auto put, ravan kao staklo ali i mnogo monoton, nema mnogo sta pored puta da se vidi tako da nema mnogo ni slika. Tempomat je za te stvari sveta stvar, kao sto rekoh do splita je bila ogromna kisa al se drzao tempo od nekih 120-130km/h od splita do granice sa slovenijom sve suvo, putarina kroz Hr je bila 36eura, na slovenackoj granici isto formalnost, pecat i skreni desno po vinjete, na istom mjestu se mogu kupiti vinjete i za slo i za austriju. Slo traje 7(15eura) a aus traje 10 dana (8.90e) nastavljamo kroz sloveniju i opet pljusti kisa, put takodje dobar , dolazimo do austrijske granice koja je formalnost, sa policajcem koji nadgleda i pojedino skloni sa puta, takodje zanimljivo rijesen prelaz (slika2)

 

nakon ulaska u austriju pomisljam da su mi se rasarafile felne jer em trese em valovito al na kraju vidim da je takav put :D sve je fino obiljezeno i u popodnevnim casovima dolazimo u bec (po meni malo zeznut za voznju sa milion jednosmjernih ulica, voznje preko sina itd) nakon 1000km i 11 sati provedenih u putu (2 svracanja na pumpe i 1 duza pauza za jelo) dolazimo ispred apartmana, rezervisan preko bookinga, i iznenadjeni kako nas niko ne ceka, vec mi stize poruka na tel sa tacnom adresom, spratom i brojem stana kao i sifrom kojom otkljucavam kutiju iz koje ispadaju kljucevi od stana. Apartman je bio kao na slikama, sve uredno i cisto sa komplet opremljenom kuhinjom i jedno 15ak minuta setnje od metroa. Raspremili smo stvari i gle cuda nismo u Cg, ni 1 radnja ne radi nedeljom tako da smo isprobali neki online sajt za dostavu hrane i nakon pola sata neki turcin zvoni na vrata i isporucuje picu :D 

 

Untitled.jpg20170305_132739.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kojem si apartmanu bio? Čitao sam da su se mnogi žalili na funkcionisanje takvog tipa smeštaja - problemi sa tehnikom, a gazde nigde

Share this post


Link to post
Share on other sites

2-7 DAN BEC

Na putu od apartmana do metroa vec uvidjam kakav je grad tj koliko je sredjen i koliko se sve postuje, park uredjen tip top sa milion sadrzaja za djecu, poseban dio za pse, po putu sve cisto i uredno sa dosta kanti za smece, milion kucaka ima al od najmanjeg do najveceg svi su korpom na njuski, kada smo dosli do metroa kupljene su karte na 7 dana, oko 16 eura cini mi se, zatim smo otisli do centra gdje se nalazi poslovnica Vienna Pass firme kod koje smo kupili karticu koja kosta 114 eura po osobi i u kojoj je ukljucen obilazak preko 60 atrakcija u Becu kao i besplatan prevoz sa njihovim busevima koji voze od atrakcije do atrakcije.

 

Nakon toga se bacamo na obilazak i posto je bilo oblacno otisli smo na trg marije tereze gdje se nalaze 2 muzeja za koja sam po slikama mislio da treba 2 sata max a ostali smo pola dana i to smo na brzinu obisli, u njima se nalazi sve od svih mogucih vrsta kamenja koja postoje na svijetu preko izumrlih zivotinja itd pa do sarkofaga i kipova iz stare grcke, ono sto me odusevilo je veliki broj interaktivnih stvari koje mozete da koristite i koje pomazu da se bolje razumije neka stvar. na slici broj 7 je dinosaurus koji reaguje na pokret, i kada smo mu prisli pocinje da trepce ocima, da trese repom, na kraju sam se us*o kad je poceo da vristi i unosi mi se u facu sa sve zubima od 5cm :D Nakon toga smo otisli u restoran Centimeter 1, 2 porcije beckih snicli i 2 kole su bile 23e al su porcije ogromne i komotno za neki normaln rucak 1 porcija bi nam bila taman 

 

20170306_104839.jpg20170306_104917.jpg

20170306_104942.jpg20170306_105751.jpg20170306_110314.jpg

20170306_111729.jpg20170306_111931.jpg20170306_152822.jpg

 

@totti u pitanju su Check Vienna apartmani, i na buking kad sam upisao vrijeme kad od prilike dolazim oni su pola sata poslije toga zvali da pitaju dal je sve ok, dal imamo neka pitanja i primjedbe i da imaju liniju koja radi 24h na koju se mozemo obratiti za bilo sta ako nije ok, al primjedbi nemam, naprotiv sve je funkiconisalo ok, sve cisto, kuhinja top, grijanje sami odredjujemo, wi fi brz, parking ispod zgrade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, to je sve top, nego su se neki žalili da nisu mogli da podignu ključeve


A kad već voliš muzeje (kao i ja), preporučio bih ti i Sissi muzej (žena Franca Jozefa prvog) u okviru Hofburga i ako te zanima tehnika obavezno obiđi i tehnicki muzej

https://www.wien.info/en/sightseeing/sights/from-s-to-z/technical-museum

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti na stoku ulaznih vrata ima crna kutija velicine mozda 10x10 sa 4 cifre, na tel sam dobio poruku sa kodom, izvrtio sam one brojeve na toj kutiji na sifru-kod koji mi pise i nakon zadnjeg koji je tacan ta vrata se sama otvore i stoji ti kljuc

Edited by dejanhn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj jos fotki grada, ako imas jos iz muzeja...

Mene je fascinirao broj Tesla taxi automobila na ulicama, zgrade iz proslosti a kola iz buducnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti sad vidjeh poruku za muzeje, obisao sam i to naravno :D u pocetku jos malo slika od drugog dana- sto se tice dvoraca i muzeja strogi su po pitanju slikavanja, tj na dosta mjesta sam morao da odlozim stativ i aparat pa onda idem dalje a negdje je moro bit oko vrata, al uspio sam okinut koju i unutra :D

 

3ci dan smo posvetili Schonbrunn-u i njegovom zoo vrtu, tu mi je bilo drago sto sam imao tu vienna pass karticu jer red za karte je bio ogroman, obisli smo Grand tour kroz dvorac, za moj ukus kic i dokazivanje bogatstva a sa druge strane sam zapanjen nivoom detalja u unutrasnjosti dvorca s obzirom prije koliko godina je napravljen, posle toga idemo u zoo, nakon onog iz beograda kojeg sam smatrao vauu, ovdje ostajem bez teksta samom velicinom i sredjenoscu istog. Obisli smo sve za jedno 4 sata, i posebno sam odusevljen ogromnim staklenikom u kojem vlada tropska klima gdje je oko 30ak stepeni i vlaznost vazduha cini mi se 90% unutra su palme, lijane, tj svo rastinje tipicno za tu klimu, sa tropskim pticama koje slobodno lete svuda po stakleniku, ispod nas je jezerce gdje su sa jedne strane kao neke vidre, desno ogromna anakonda, u akvarijumu pirane, a na drugom spratu ogromni slijepi mis i hraniliste za ptice, nisam nesto mnogo slika tu napravio jer je aprat zamaglio od nagle promjene temperature. Nakon toga nastavljamo sa obilaskom, imali smo tu cast da gledamo polarnog medvjeda kako se kupa i igra sa rekvizitma, poslije toga silazimo u akvarijum koji ima poprilican broj riba. Po zavrsetku obilaska otisli smo u kucu palmi, takodje ogromni staklenik u kojem je 4000 razlicitih vrsta palmi i cvijeca, a nakon toga smo u 3ci staklenik tj imitaciju pustinje. 

IMG_1188.jpg

IMG_1189.jpg

IMG_1195.jpg

IMG_1213.jpg

IMG_1219.jpg

IMG_1241.jpg

IMG_1244.jpg

IMG_1253.jpg

IMG_1262.jpg

IMG_1265.jpg

IMG_1266.jpg

IMG_1279.jpg

IMG_1286.jpg

IMG_1290.jpg

IMG_1293.jpg

IMG_1299.jpg

IMG_1302.jpg

IMG_1307.jpg

IMG_1328.jpg

IMG_1380.jpg

IMG_1391.jpg

IMG_1392.jpg

IMG_1463.jpg

20170307_090423.jpg

20170307_113939.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dejanhn i @totti ako vec niste bili,obavezno posetite i Haus der Muzik (interaktivni muzej posvecen zvuku/muzici).Od setanja po stepenicama koje funkcinisu kao dirke klavira,istorijata Becke filharmonije,komponovanja muzike(malo se igrate,a mozete i da dobijete svoje "remek delo" sa sertifikatom da ste kompozitor),upoznavanja funkcija naseg uveta,slusanja raznih zvukova ,sobama posvecenim poznatim kompozitorima,do interaktivnog dirigovanja Beckom filharmonijom(ja sam uspeo tako" dobro" da dirigujem,da su muzicari ustali i otisli :lol: ).Od 20h je ulaznica upola cene(radi do 22h),ali mislim da je 2 sata malo da se sve vidi i poslusa,proba itd.

 

ps.nalazi se preko puta pivnice 1516(tu sam raspalio po domacem pivu i rebarcima da utopim tugu sto sam los dirigent ;) )

Edited by Loon123

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Loon123 tu nisam bio, al definitivno cu se vratiti tamo jos jednom jer vrt u schonbrunn-u nije bio posadjen, tj sve je to mnogo ljepse negdje npr u maju kad je sve zeleno i kada sve fontane rade, isto vazi i za prater, u ovom periodu vise od pola stvari nije radilo :thumbdown: 

4ti dan smo se vratili do schonbrunn-a tj do glorijete na vrhu brda, nakon toga uskacemo u hop on hop off bus obilazimo vojni muzej i vozimo se do belvedere-a, po meni najljepsi od svih dvoraca, unutra mali milion slika al takodje zabranjeno slikavanje, nakon toga silazimo u donji belvedere, tu sam uspio koju na prepad da slikam :D nakon toga odlazimo na krstarenje dunavom, i nisam bas nesto bio odusevljen jer rijeka je dosta nize od grada i osim zidova sa grafitima i setalista nema mnogo sta da se vidi.

IMG_1502_3_4_tonemapped.jpg

IMG_1518.jpg

IMG_1523.jpg

IMG_1524.jpg

20170308_112013.jpg

20170308_112432.jpg

20170308_112506.jpg

20170308_112540.jpg

20170308_115832.jpg

20170308_143747.jpg

20170308_152712.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

5ti dan odlazimo u muzej tehnike, kao i sa svim ostalim muzejima i sa ovim sam odusevljen, pogotovo sa interaktivnim stvarima, gdje mozes biti voditelj dnevnika, zatvoriti se u sobu i vristati a vani pise broj decibela, mozete uci u voz i kada malo mozgate upalite taj voz sa sve svjetlima, zvucnim efektima itd, na kraju kad zavrsite obilazak mozete te ili da idete stepenicama ili da se spustite toboganom koji mjeri brzinu :D unutra se nalazi sve, od prvih uredjaja i industrijskih masina pa do savremenih stvari. Poslije muzeja idemo u Prater gdje smo obisli Madam Tussauds- muzej vostanih figura, od obame preko pape al nidje niko sa ovih prostora :D poslije toga ulazimo u njihov tocak, razgledamo panoramu grada i nastavljamo dalje kroz park, ali dosta stvari je u ovom periodu zatvoreno

20170309_113438.jpg

20170309_114735.jpg

20170309_123814.jpg

20170309_125907.jpg

20170309_130325.jpg

GOPR0279.JPG

GOPR0284.JPG

IMG_1534.JPG

IMG_1543.JPG

IMG_1551.JPG

IMG_1567.jpg

20170309_144925.jpg

20170309_145216.jpg

GOPR0293.JPG

GOPR0296.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

6ti dan obilazimo Hofburg, nacionalnu biblioteku, Rathaus (ispred kojeg je veliki park koji je citav pretvoren u veliko kllizaliste), parlament, centar grada, i Stephansdom sa obilaskom njihovih odaja, Zimsku palatu od princa Eugena il kako li vec :D i jos par crkvi i parkova kojima sam zaboravio ime i hunderhaus, tj kao neka kopija po meni gaudijevih kuca iz barselone  

GOPR0276.JPG

GOPR0278.JPG

GOPR0298.JPG

IMG_1269.jpg

IMG_1273.jpg

IMG_1402.jpg

IMG_1407.jpg

IMG_1527.jpg

IMG_1635.jpg

IMG_1641.jpg

IMG_1642.jpg

IMG_1685.jpg

IMG_1686.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

7mi dan ustajemo bas rano i krecemo za Bled, ima oko 400km. Na tom putu ima predjela sa bas lijepom prirodom, i tunel koji se palaca 7.5 eura i duzine od skoro 8 km. Oko 9 stizemo u bled, ostavljamo stvari u apartmanu i odma se zapucujemo u Vintgar Groge nekim 10ak km od bleda i ko bude u mogucnosti neka obavezno to obidje, mi opet nismo imali srece jer je bilo neko veliko nevrijeme 20ak dana prije i dobar dio je bio zatvoren radi oborenog drveca al opet i ovim sto sam vidio sam odusevljen, tu smo izgubili poprilicno vremena i popodne se vracamo za bled, gdje obilazimo jezero, iznajmljujemo barku i idemo do ostrva, nakon toga obilazimo dvorac na vrhu brda i to bi bilo to

IMG_1753.jpg

IMG_1756.jpg

IMG_1757_8_9_fused.jpg

IMG_1794_5_6_tonemapped.jpg

IMG_1806_7_8_tonemapped.jpg

IMG_1809.jpg

IMG_1825.jpg

IMG_1828.jpg

IMG_1845.jpg

IMG_1885.jpg

IMG_1888.jpg

IMG_1903.jpg

IMG_1907.jpg

GOPR0340.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo putešestvije!

Odlicne fotke i jos bolji opis istih, bas kako treba, po meri!

Hvala na ovom putopisu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

8mi dan opet ustajanje rano, putovanje od neka 2ipo sata i eto nas u opatiji, grad koji rame uz rame moze da stane sa kanom, nicom itd. Stotine starih vila koje su sredjene, sve pod palmama ili cvijecem, sve u svemu svaka im cast, zaboravio sam da napunim baterije i na aparatu i na kamerici tako da nema mnogo slika :D kasnije popodne krecemo kuci, pravimo pauzu za jelo i odmor uz prelijep zalazak sunca i oko ponoci stizemo kuci. Sve u svemu prezadovoljan sam svime sto sam vidio, i nemam nekih velikih zamjerki pogotovo ne na bec gdje za tih 7 dana koliko sam bio je sve funkcionisalo tip top, od metroa, do atrakcija i hrane. Ima jos mnogo slika i snimaka, al sa nasim netom ti klipovi se nece nikad ucitati na yt, vise je bio umor nego godisnji odmor, prelazilo se dnevno i 20ak km al ne zalim se, vidio sam dosta al sigruno cu se vratiti nekad u nekom drugom periodu da obidjem sto sada nije radilo i jos neke nove stvari i dvorce koje su u okolini beca, sve preporuke za vienna pass karticu i mislim da se sigurno isplati onome ko zeli da obidje sve sto bec nudi. toliko od mene :D 

GOPR0500.JPG

GOPR0501.JPG

GOPR0520.JPG

GOPR0521.JPG

GOPR0525.JPG

IMG_1931.JPG

IMG_1935.JPG

IMG_1937.JPG

GOPR0529.JPG

@lufti @Milutin-NS hvala, opadose mi prsti, dalo bi se ovo jos ljepse odradit da je ko nekad slike sa postimg, pa stavis svaku gdje treba a ne ovako na gomilu sve. Ja sam zadovoljan sta sam sve stigao, mozda se moglo jos al noge nisu dale :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dejanhn Das ist gut!  :thumbup:

 

Predobro si opisao svaki detalj nego me cudi crnogorac a ne mrzi ga da kuca ovako duge postove. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...