Jump to content
FAS Goran
Dr N-gin

Fiat Punto mk2b 1.3 MJet / 1.2 8v - prekidač za gorivo

Recommended Posts

Auto je udaren pozadi i ne mogu da ga upalim jer ne znam lokaciju cut/off inercijskog prekidaca koji reaguje prilikom udesa i prekida dovod goriva.Gledao sam al ne mogu da ga lociram puntic je 2005to godiste dvoja vrata italijan ako moze neko da mi odgovori da bih mogao da ga upalim?

 

 

 

Edited by neshaoct
update naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam 100% siguran, ali bi trebalo da bude kao i kod mene na lanciji, kod vozacevog sedista do vrata.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod benzinca je kod nogu suvozača sa desne strane ispod tapacirunga koji se nalazi pod kasetom. Trebalo bi da je i kod dizela.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri na vozačevoj strani, tačnije u ravni gde je graničnik na vratima, ispod pregrade (tako je bar kod mene na Marei)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvori kasetu na suvozackoj strani, desno u uglu imas poklopac, skini ga i tu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istu noc kad sam okacio pitanje sam resio problem .Jeste nalazi se u gornjem desnom uglu jedva sam ga napipao i pritisnuo i srecom sve je ok sto se toga tice!Sada ostaje sredjivanje limarije...Hvala vam ljudi!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa Puntom trojkom, benzinac 1.2 8v da nece da pokrene rad pumpe za gorivo?

Kada ga upalim na gurku posle toga pumpa dobija struju i pali normalno nekoliko puta  i ponovo se isto desi, instalacija od pumpe ide do inercionog prekidaca, u dzeku koji ide u prekidac ne pokazuje nikakve znake struje kada se to desi, kada ga upalim na gurku onda pokazuje normalno.

Jel imao mozda neko slican problem?

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/24/2022 at 5:51 PM, neshaoct said:

@Fiat punto mk3 1.2 8v 2006

 

Šta kaže dijagnostika, zašto neće da pusti struju do pumpe za gorivo?

Pogledaj i ovu temu:

Punto mk.2 1.2 8v - vergla ali nece da upali

 

Bio sam na dijagnostici, kaze da je verovatno do kljuca ili do sistema koji prepoznaje kod od kljuca, ili je neki sistem protiv kradje. Poslao me je kod bravara da to ispita, bravar mi reče da promenim majstora. Inace od kada mi se prvi put desilo da nece da upali i kada sam ga upalio na gurku poceo je da dize obrtaje u leru u voznji kada je zagrejan, kad mu upalim grejanje obrtaji se vrate skoro u normalnu, takodje kada je u mestu obrtaji su na normali. Bio sam danas kod majstora, zamenio mi je senzor radilice, auto se i dalje isto ponasa. 

Edited by Fiat punto mk3 1.2 8v 2006

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/31/2022 at 3:26 PM, Fiat punto mk3 1.2 8v 2006 said:

Bio sam na dijagnostici, kaze da je verovatno do kljuca ili do sistema koji prepoznaje kod od kljuca, ili je neki sistem protiv kradje. Poslao me je kod bravara da to ispita, bravar mi reče da promenim majstora. Inace od kada mi se prvi put desilo da nece da upali i kada sam ga upalio na gurku poceo je da dize obrtaje u leru u voznji kada je zagrejan, kad mu upalim grejanje obrtaji se vrate skoro u normalnu, takodje kada je u mestu obrtaji su na normali. Bio sam danas kod majstora, zamenio mi je senzor radilice, auto se i dalje isto ponasa. 

Uspeo sam da resim problem. Bodi kompjuter je u bio u pitanju, tj kabl od onog dzeka sa leve strane, samo sam pipnuo kabl koji ide u dzek, pupma je pocela da radi. Tako da ako neko ima problem neka proba to da uradi, meni je dosta muka zadalo dok sam dosao do tog kvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...