Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
angel

Lancia ypsilon 1.2 - nema struje na svećicama

Recommended Posts

Pozdrav imam lanciju ypsilon 1999 godinu 1.2 benzin imam problem ne baca iskru na svjecice 

Sa drugog auta sam skino kompijuter kompled prednju instalaciju motora i bobine i relej i senzor radilice i opet nema iskre a svi djelovi s mog auta na drugom rade i bobine i senzor radilice i relej 

 

Kad dadnem kontakt pumpa u rezervaru ozuji par sekundi i tad dolazi struja na bobinu i kad se ugasi pumpa onda mi se na instrument ploci upali neka crvena lampica izgleda kao dizna 

Spajali smo ga i na kompijuter ne daje nikakvu gresku a auto vergla normalno al ne baca iskru na svjecice 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@angel

 

Koliko znam, kada se menja motorni komp mora sa njim i kontakt brava, inače auto neće da pali. Na drugom autu radi sve jer je jedino različito, tj. jedino što nije preneto sa auta na auto upravo kontakt brava. 

Pošto pumpa radi, kontam da auto nije iz udesa i nije mu se aktivirao onaj inercioni prekidač. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nije  do prekidaca od udesa i njega sam provjerijo nalazi se kod sjedala vozaca 

Nakon davanja kontakta pumpa uredno odradi 10 sekundi i ugasi se cim se pumpa ugasi odma se na instrument ploci upali crvena lampica kao dizna . Danas je majstor zamjenijo novu diznu ,novu bobinu i senhzor radilice i opet isto nakon tog je mjenjo 2 releja u autu na kutiji osiguraca i opet nista ispitivo je kablove od releja do kompiutera i uredu 

skido je remenicu od radilice stavljo drugu i opet nista vise ni on nije pametan sta dalje 

Da naglasim ovo auto je imalo problema sa kodom kljuca pa je elektronicar u kompijuteru mako kod tako da ovaj kompijuter radi bez koda i probao sam ga stavit na drugo auto i radi uredno bez ikakvi problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...