Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
D360

Lancia Thesis 2.4 JTD - problem nakon vađenja akomulatora

Recommended Posts

Postovanje svim korisnicima foruma

 

Od nedavno sam u posedu jedne Lancie Thesis i imam problem

Vadio sam akomulator i posle vracanja istog desilo se sledece:

Automobil mogu da upalim, mogu da ga vozim, rade svetla i osvetljava tablu normalno...ali ostalo nista drugo ne radi...ne radi bord ne radi muzika ne radi ventilacija,klima...

Verovatno treba neki COD da se ukuca negde ali nemam COD i nema gde da se ukuca posto nista NE RADI...

Molim za pomoc neku...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@D360

 

Ok, realno je da postoji kod za muziku, ali za klimu/ventilaciju...ne znam baš. Jesi li pogledao drugi akumulator koji imaš u autu? Klikni ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64767-lancia-thesis-pomoćni-akumulator/

 

Da možda on ne zeza nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da probaš da otkačiš kleme i vrstie prvo crnu ps onda crvenu. I meni je jednom pobrlhavio zbog obtnutog Redosleda vraćanja klema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima  serviser u Slovačkoj u Bratislavi koji mi je poslao CD sa potrebnim instalacionim softverom, ali sam ga nažalost izgubio. Blam me je da mu ponovo tražim, pa ti pokušaj preko Facebooka na ime  lanciathesis.eu. Čovek se zove Vladimir, a to što ti pošalje treba da narežeš sa sporim rezačem, neka minimalna brzina, kako bi je tvoj  CD čitač na centralnoj konzoli učitao. Nadam se da ti ta prokletinja radi. Ako ne radi, prvo popravka CD čitača... imaš izbor Martini iz Ribara ili da nađeš majstora Velimira Zelena iz Zemuna, jer sam ga neki dan upoznao kad sam kupio automatski menjač od njega, pa sam video brdo Thesisa kod njega, tako da verujem da o njima sve zna i može. Inače. dotični radi konverziju automatik- manuelac.Dobrodošao u klub. Sad ćeš da upoznaš mnogo majstora zahvaljujući tome, što ti se Tezis svideo. 

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  A to što ti je pobrljavilo se zove Connect sistem, ako te neko pita. Mala baterija je za EPB sistem. Nisam siguran da ona održava memoriju, jer je ja nisam ni imao, a kad sam stavio nov  redovan akumulator, meni je sve radilo. Ona služi da u slučaju potrebe, otpustiš ručnu.

A možeš i neku sliku da nam šibneš u rubrici koja je za to namenjena.

Edited by rasko78

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na svemu, resio sam problem, u pitanju je bio samo jedan mali osigurac ..

Ali ima dalje, sve radi ali sada ozvucenje ne radi. Na dijagnostici nigde nema Hi-Fi sistem i ne zna elektricar sta da radi...svi osiguraci promenjeni i radi sve ali zvuka ni...

Ako neko zna nesto...moze pomoc...

Elektricar veruje da je nesto pobrljavilo sa pojacalom i da zbog toga nema zvuka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tako to kreće, nemoj da se čudiš. Pobednik podforuma posvećenog  Thesisu će biti poslednji vlasnik Thesisa. Prepoznajem u oglasima, ko sve prodaje, ko je odustao, a ja tek krećem sa obezbeđivanjem delova za sledeću deceniju. Neki dan nabavih automatik, u zlu da se nađe, verujem i da ću ga naučiti reparisati u potpunosti, za koji dan stižu četiri orginal prelepe felne... Ako ti se limuzina sviđa, nemoj žaliti pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav društvo, vidim na oglasima Thezis iz BGD neko ludilo od kola čuda.uda itd i izmedju ostalog kaže "remontovan menjač" auto ima nekih 190thkm Jel moguće da to tako brzo crkne i koliko košta recimo opravka tog menjača (šta mu uopšte otkazuje)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav društvo, vidim na oglasima Thezis iz BGD neko ludilo od kola čuda.uda itd i izmedju ostalog kaže "remontovan menjač" auto ima nekih 190thkm Jel moguće da to tako brzo crkne i koliko košta recimo opravka tog menjača (šta mu uopšte otkazuje)


U prvoj 80 :D

Sent from my Lenovo A2010-a using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎8‎.‎3‎.‎2017 at 10:16 PM, rasko78 said:

Ima  serviser u Slovačkoj u Bratislavi koji mi je poslao CD sa potrebnim instalacionim softverom, ali sam ga nažalost izgubio. Blam me je da mu ponovo tražim, pa ti pokušaj preko Facebooka na ime  lanciathesis.eu. Čovek se zove Vladimir, a to što ti pošalje treba da narežeš sa sporim rezačem, neka minimalna brzina, kako bi je tvoj  CD čitač na centralnoj konzoli učitao. Nadam se da ti ta prokletinja radi. Ako ne radi, prvo popravka CD čitača... imaš izbor Martini iz Ribara ili da nađeš majstora Velimira Zelena iz Zemuna, jer sam ga neki dan upoznao kad sam kupio automatski menjač od njega, pa sam video brdo Thesisa kod njega, tako da verujem da o njima sve zna i može. Inače. dotični radi konverziju automatik- manuelac.Dobrodošao u klub. Sad ćeš da upoznaš mnogo majstora zahvaljujući tome, što ti se Tezis svideo. 

:lol:

e ala ga ti nacrni Tezisku-a ja se zapalio da je pazarim pa kud puklo da puklo-ali samo 2,0 turbo benzina dolazi u obzir.Zašto Lancia-zato što vozim evo desetu godinu Lanciju K coupe 2,0 turbo-16 ventila 4 cilindra 151 kw motor i osim redovnog održavanja nisam imao neke velike kvarove(kablovi za svećice menjani,bobina,termostat,jedna dizna,i malo veći kvar na glavi crkao 1 ventil-krivac isključivo loš plin(gas)pošto je ugrađen sekv.plinski uređaj.253000 km i još i danas leti po autobanu-180 km/h recimo maltene i ne oseti kad je voziš.Robusan auto.dobar donji postroj-prosto imam osećaj sigurnosti kad je vozim.Nadam se da je takva i Lancia Tezis.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...