Jump to content
FAS Goran
putinac

Renault Megan GT line 1.5 dizel

Recommended Posts

Evo da ne menjam forum kad vec promenih auto.

Juče stigao megan. Koliko god volim fiata moram priznati da je ovo svemirski brod naspram maree. Sportska sedišta kratak hod volana i menjača malo konja a lepi leđa za sedišta kad ubrzava...  Od opreme ima i viška ne znam ni čemu služi. Važno da leti a prosek potrošnje dizela zadnjih 100 km 5,3 lit. Evo i koja slika na brzinu sa mobilnog. Inače beli karavan sa placa. Proveren u sekuliću. Očuvan miriše na novo. Nigde traga sedanja ni vožnje ni noktom zagreban. A ima 181000 km

 

IMG_20170301_230234.jpg

IMG_20170301_225904.jpgIMG_20170301_230011.jpgIMG_20170301_230110.jpgIMG_20170301_230000.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Svi saveti su dobrodošli jer se nesnalazim. Više žena vozi a ja mareu. Ako nekome ubuduće treba savet i mišljenje zbog kupovine sličnog pitajte. Ja nisam imao koga nezgodno je bilo odlučiti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tajna nema čega da se bojim sve sam potrošio na njega. A i ne stidim se sve sam zaradio ja i žena.

Uglavnom 2012 god. Cena 6850 evra. Dosta jeftinije od ostalih uoglasima ali čekao sam 3 meseca da se pojavi nešto što nije obična serijska verzija. Gledso sam i sa bose nivo opreme ali skupo. Neki su bili daleko od mene pa dok ja u subotu nazovem da se najavim oni ptodati. Ostali još stoje na oglasima i slikani su po jakoj vrućini_ vidi se žuta trava i na odrazu stakla fotogrsf u šorcu. Ako stoji od jula a sad februar...? 

Regidtrscija sa novim papirima 27480 din. Ima 110 ks. Prrpručujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna cena, ako je auto u dobrom stanju, a verujem da jeste.

Mislim da nisi pogresio sto se tice izbora, posto je po mnei gt line lepsi od bose verzije.

U zdravlju da se navozas. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam momci. ne znam šta vozite ali vam od srca želim da se i vi podmladite. Lep je osecaj 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo utisaka posle par dana. Imao sam frku. Krene žena ujutro  na posao ja u kadi kad ona lupa na vrata. Nece megan da upali. Ma okrenula kontra karticu. Kaže nije. Ja onako mokar istrčim a lampice blinkuju. Akumulator. Fabrička ugradnja 4,5 god stajao zimus nije vožen. Kupim novi za dva dana prazan i on. Tada sam skontao da sam držao svetla na parking poziciji. Danju nisam primecivao od sunca nocu sav svetli jer parkiram pod banderu sa rasvetom. Stavljene su  gume mišelin 205 55 16 sve 4 kom. Da se nelažemo dobio sam ih na placu jer su njegove bile istrošene ispod graničnika. Da sam ja kupovao bile bi trayal. Tako je to kad srbin kupi gt na kredit pa seče uši i krpi.... 

U vožnji opasno tih motor pa mi se gasio na semaforu 2 puta kad se krece na zeleno. Joj blama kao auto škola kad blokira saobraćaj. Tako oprezno i parkiram vozim u rikvrc. Kao baka. Vožnja u rikverc obično izgleda ovako:glava okrenuta nazad a auto krece napred. Tu gde je meganu prva marei je rikverc. Zadnje staklo je lepo ali maleno. Zadnja bočna stakla su sve uža pri kraju. Slaba vidljivost. Srecom retrovizori su mašala. Volan i menjač su kratkog hoda i brzog odziva na pokret. Kačnica ima neki turbo. Pri kočenju svi letimo napred i nastaje vika i dreka. Deca odmah resguju a žena sa odloženim dejstvom. Kad ugasim motor. Da se nesvsđamo u vožnji. Parking senzori služe svrsi ali im za sada neverujem dok se neupoznamo. Izađem da vidim koliko ima mesta i kako pište na toj razdaljini. Smejte se. Ako. Ali ja sam iskren. Neglumim fanđa. Vozim sitnu decu. 22 god. Sam vozač a platio sam 3 kazne. Trudim se da i ostane tako

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma biće to bane sve u redu za koju godinu. Na marei mi saobracajc pokazao gde se gase prednje maglenke kaže da je kažnjiva vožnja u gradu po dobrom dnevnom svetlu. A meni tad moćno izgledala pa nisam ni tražio gde se gase. Niskoprofilne gume stigla na njima alu felne 15. Bila lepa i mlada. A zadnji brisač sam posle 5 god provalio. Još mi ostaje da skontam prskalice zadnjeg svetla i podešavanje sata na radiju. Posle mogu da se opet ženim

Pardonišem. Prskalice zadnjeg stakla ne svetla 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da se pohvalim sedištima. Strašno su udobna. Eeee. Pokipi mi supa zbog foruma. Ubiće me ona moja. Šta me briga spavacu u meganu ako meni prekipi. Ima mesta. Nego sedišta. Jesu sportska u obliku kadice ali drže bulju. Kad vozim do n. sada pri izlasku iz kola i ispravljanju nemoram da radim tjelovježbe. Ništa nebole krsta. Volan mi je bio neobičan. U max podignutom položaju stoji nisko. U vožnji ruke držim na butkicama_ mislim na svoje ne stoperkine_ i volan je uvek pri ruci. Možda i to odmara kičmu. Provalio sam štelovanje zvuka. Radio sad hvata stanice za koje nisam ni znao da postoje. Zvuk odličan. Šeta sam po kabini valjda zavisi od pesme ili opreme radio sćanice. Vsljda se to zove saraund.  Možda negde ima vufer i pojačalo. Izgleda pozadi jer deca plaču kad pojačam. Potrošnja ekstra. Tempomat na 82 u 6 oj brzini po ravnici a brojke šetaju od 3,3 do 4.nek je u proseku po sredini ja sam zadovoljan. Vožnja u nazad užas. Iz maree se vidi sve kao sa terase. Ovde ništa. Moracu neko malo crnče da usvojim i hranim u gepeku da živi pak nek viče. Senzori su preosetljivi. Pište i na grančicu od breze ili višlju bankinu. Biće i koja slika još samo da ulovim dan i ženu. Mislim da se vrati sposla po danu. Privatne zapadne KOMPANIJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti ustani ujutru - sviće već oko 15 do 6. :lol:

Znači, dosta ozbiljniji auto od Maree? Što je i za očekivati. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 pa ja da ustanem toliko pre polaska na posao škljocao bi nešto drugo a ne daslikam kola. A zsvidnim komšijamaa bi dao dodatni povod za priče. Kao da sam od njih pozajmio pare kupio kola a njima nisam vratio pare.

Na moju žalost pošto volim mareu ipak je megan jeste ozbiljniji auto. 10 god. Mlađi. I kod žena je to velika razlika. Ove u 40im se polako babaju a u 30im prate trendove. Pirding na nezgodnom mestu tetovaže... Vido ja na internetu. Ima svega. Sam ide i nečuje se. Ali nema onaj dizzelsški zvuk i nepišti mu turbina ujutro kad je hladan. Znaš ono kao mlaznjak da polece. Meni se to tik tak plus fiju sviđa. Megan bre dosadan. Još samo stjuardesa fali. I stalno tresem patosnice. U marelici migu i da pušim i sedim i ja i moji msjstori prljavi alat po gepeku. Opušteno. Mogu na semoforu da čsčkam nos ili cedim bubuljice u retrovizor. Šta me briga. Da od rnem krajišnike i dpustim stakla. A sa meganom kso u uniformi. Je.. Eš taki auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, putinac said:

 pa ja da ustanem toliko pre polaska na posao škljocao bi nešto drugo a ne da slikam kola. A zavidnim komšijamaa bi dao dodatni povod za priče. Kao da sam od njih pozajmio pare kupio kola a njima nisam vratio pare.

Na moju žalost pošto volim mareu ipak je megan jeste ozbiljniji auto. 10 god. Mlađi. I kod žena je to velika razlika. Ove u 40im se polako babaju a u 30im prate trendove. Pirsing na nezgodnom mestu tetovaže... Vido ja na internetu. Ima svega. Sam ide i nečuje se. Ali nema onaj dizzelsški zvuk i nepišti mu turbina ujutro kad je hladan. Znaš ono kao mlaznjak da polece. Meni se to tik tak plus fiju sviđa. Megan bre dosadan. Još samo stjuardesa fali. I stalno tresem patosnice. U marelici mogu i da pušim i sedim i ja i moji majstori prljavi. alat po gepeku. Opušteno. Mogu na semoforu da čačkam nos ili cedim bubuljice u retrovizor. Šta me briga. Da odvrnem krajišnike i dpustim stakla. A sa meganom kao u uniformi. Je.. Eš taki auto. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma evo slika tih sedišta. Tražio sam seme hortenzije kao hranislav iz prvog sevisa pa sam fotodukemtovao za svaki slučaj. Da joj mogu reci ovakva su bila juče. A ovo nije jogurt jer nema hrskavih korica i mrvica od bureka oko menjača. 

ca683f7eb834-800x600.jpg

ff3a374b8e1f-800x600.jpg

images (1).jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ono zs crnče u gepeku se šalim. Panisam ja rasista.. Kad bi gs vec ekuusvojio dao bih mu topli dom i postelju meku. Hranio zdravo. Voće vitamini švargle. Suplementi. Secka mu noktiće i učio ga kaže dosta. Što da živi u gepeku ko rezervna guma. Pa ljudi smo. Bolje kad krenem u gradsku vožnju da se vozi na braniku. Pa kad je blizu nek viče dosta. Ako omaknemo može i da vrisne jao. Verovatno svuda u svetu jao znači isto. Ako dođe do nerazumevanja i jezučke barijere.... Će da si kupim novog parking crnca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na marei mi se stalno čuje vešanje. I stalno nešto menjam. Prošle godine za par meseci iz par puta sam sve zamenio. I amortizere. Nisu baš kajebo ili monro nego optimal. I bilo mi lepo. 3 meseca samo. Sad se opet nešto čuje. Na pregledu sve utegnuta nema lufta. Dižem ruke od toga. Nego i francuz se slično čuje. Naravno ne uvek. Na pregledu megana majstor darko gleda i smeška se. Kaže pa ovo novo. Retko kad viđam takav auto. Naravno i ovde nema lufta. Amoftizeri tvrdi sportski gasni. Nemože nas dvojica da ga pošteno zaljuljamo. Kaže ako menjamo silen kupićemo neke šlb. A ovi su fabrička ugradnja. I za par meseci ista stvar. Nisu skupi oko 2700 komad. Osuđen san da mi vešanje pravi zabavu. Izgleda da cu čekati dok de persija neuključi u auto industriju. Zamisli leteći persijski tepih. Nema letnjih zimskih guma. Nema čukanja na parkingu. Sletiš na parking urolaš ga ubaciš u ranaci šetnja. Nema parking kazni. Samo ponekad u tepih servis na dubinsko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi je žena dala. Megana. Ds vozim sam. Šta ste mislili drugo. I zapalim cigaru kad nema pepeljaru. Možda jer ma ne znam ni zašto. Odškrinem malo staklo moram da tresem negde nesmem na pod nismo na svadbi. I umesto u rupu u prozoru ubodem stub. Malo više nagnut nego u mare.a ja negledajuci po navici. I pazi sad rupa. Oivičena crno. Progorelo. Na prvu. Pa to fiat ni breneru nebi dozvolio. Materijal na stubu kao i nebo. Nešto ko najlon čarape. Samo gusto i sivo. Pa da si  najavim opravdane izostanke sa foruma ako me nebude bilo. Znate šta cemi se desiti kad osvane jutro. A sličicu da zalepim nema šanse. Ni deca nasmeju ukrivo u album. A ne ja po kolima. To ti je cena evropske integracije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...