Jump to content
FAS Goran
kule24

Lancia Nuova Delta - popravka trećeg stop svetla?

Recommended Posts

Crkle su mi dve led diode na trecem STOP svetlu, zna li neko kako mogu da zamenim ili premostim te dve diode ili moram kompletno da kupim.

Model Lancia Delta 2009 godiste

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kule24

 

Nažalost nema otvaranja te treće stop lampe. Skida se kompletna tako što se sa unutrašnje strane petih vrata skine gornja obloga (na čupanje prema dole) pa se odvrnu tri šrafa torex-a a onda sa gornje strane gepeka opet na čupanje skida ceo onaj produžetak krova odnosno rep.

Naposletku se sa njega skida konektor i crevo od prskalice pa se na dva šrafa krstaša skida to treće stop svetlo.

Novo zamensko iz originala košta oko 7500din i može se naručiti kod ovlašćenog.

Muka je što zbog jedne pišljive diodice od 50din mora da se menja cela lampa ali jbg. Ne postoji mogićnost da se otvori.

 

Kod mene je crkla jedna ali i sama lampa je blago porozna tj. vide se sitne pukotine na plastici tog stop svetla pa planiran da je u dogledno vreme zamenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kule24

 

Tema na kojoj smo ima svoj naslov. Tiče se trećeg stop svetla. Nema od nje pravljenje ''kupusare'' u kojoj ćeš pitati sve što te zanima o Delti. :) 

Konkretno, za to dodatno pitanje koja si postavio, najbolje da skineš vlasničko uputstvo za novu Deltu, klik na:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38860-uputstvo-lancia-nuova-delta/

 

:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kule24 pre neki dan sam imao isti problem i pokušao sam da zamenim,medjutim nije išlo pa sam svratio do električara.Moguća je popravka zagrejao je dobro krajeve tj. gde se nalazi taj fabrički lepak i odvojio na dva dela svetlo. Nakon toga nalepljene diode, baš onakve kakve su fabričke 500 din je metar.

Nakon toga dobro zalepljeno i radi kao i pre.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i kod mene isti problem, zato, gde si ga terao da ti srede štopaljku, ja sam stigao do odvrni tri šrafa sa unutrašnje strane gepeka i dalje nisam uspeo, suviše me je bolelo da čupam spoljašnji poklopac branika...

 

u stvari da li negde ima video kako se skida "kačket" sa spoljašnje strane gepeka... posle ona tri šrafa...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 31.3.2019. at 8:08 PM, milaneze said:

@kule24 pre neki dan sam imao isti problem i pokušao sam da zamenim,medjutim nije išlo pa sam svratio do električara.Moguća je popravka zagrejao je dobro krajeve tj. gde se nalazi taj fabrički lepak i odvojio na dva dela svetlo. Nakon toga nalepljene diode, baš onakve kakve su fabričke 500 din je metar.

Nakon toga dobro zalepljeno i radi kao i pre.

 

Pozdrav, mozes li reci gde si kupio led traku istu kao fabricku. Otvorio sam lampu i imam staru neispravnu led traku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo bih se zahvalio svima, koji su mi pomogli da skinem kačket sa trećim stop svetlom.

Prvi korak u skidanju je da skinete samo oblogu koja je nalazi na sredini petih vrata, skroz gore.

Skidate je povlačenjem ka sebi.

 

Zatim odvrnete tri šrafa:

 

20190613_134800[1].jpg

 

Sledeći korak, zatvorite peta vrata.

Spojler se sada drži na žabicama.

Stanete pored kola i krenete jednu stranu spojlera da vučete na gore-ka nebu. Odvojite jednu pa drugu stranu, i na kraju sredinu.

Spojler je sada vezan sa autom konektorom trećeg štop svetla i crevom prskalice.

To raskačite i dobijete ovo.

 

20190609_143608.jpg

 

Da ne buni, na slici se nalaze dve štopaljke.

Sad imate varijantu da otvorite staru štopaljku i kupite diode (MikroPrinc ili Кelko) koje su vam crkle i date nekom elektroničaru da ih prelemi. Jedna dioda košta oko 10din+još ruke za elektroničara. Ne savetujem amaterima elektroničarima da probavaju sami da leme, pošto mogu još više da zeznu stvar i oštete provodnike, lemi se korišćenjem mikroskopa........

Nova štopaljka je oko 63e, pa sračunajte...

 

 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan-Alfa147

 

Koje konkretno diode (oznaka) su u trećem štopu? (ili koje ste vi kupili za zamenu) 

(zlu ne trebalo, isto pitanje za obične stop i migavce) 

 

 

Edited by neshaoct
tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni radi tek svaka druga dioda u trecem svetlu,ima li ko info koje su tacno diode u pitanju da bih ih kupio pre nego rastavim,ne mora oznaka vec samo slika otvorenog svetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...