Jump to content
FAS Goran
notalone

Fiat Grande Punto - naknadno ubacivanje ćopavca

Recommended Posts

8 hours ago, Doctor NO said:

i poklopac u koji ide alat za točak

To ti je vise "kontejner" ili "ulozak", koji se ubacuje u unutrasnjost tocka:

 

DRZAC-ALATA-KLJUC-DIZALICA-KUKA-ZA-AUTO-FIAT-STILO_slika_O_114477401.thumb.jpg.909a6bd3880fec904c17d00688bb383e.jpg DRZAC-ALATA-KLJUC-DIZALICA-KUKA-ZA-AUTO-FIAT-STILO_slika_O_114477393.thumb.jpg.20ff6c4bc5eb8701f11db57e2dbbc066.jpg

 

Vodi samo racuna koje je dubine, ako hoces da poravnas (iako ne stavljas u rupu u gepeku), posto postoje verzije za copu i tocak punih dimenzija.

Kod Pedje u Indjiji si imao kompletan alat sa tim "kontejnerom" za 10 EUR, ista cena je bila i za copu (doduse 4x98). Takodje vodi racuna da ti daju sve sto ide u alat, posto znaju da zakinu (dizalica, njena poluga, kuka za slepanje, crveni metalni klin za montazu felne, plasticni nastavak za lakse srafljenje, krstasti/ravni srafciger, itd...).

PS: Upravo i na ovoj slici iznad, fali pola stvari iz kompleta :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li su Grande/ EVO fabrički dolazili u verzijama i sa ćopavcem i sa "normalnim" točkom?
Hoću da izbacim moj set za reparaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uputstvo za EVO, rezervni točak je uvek R15, nevezano za paket felni koji je stigao uz vozilo.


image.thumb.png.eb11793ffef346e3d9661891306695d7.png

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ubacio naknadno točak, doduše ne ćopavac, ali lice felne mi gleda na gore jer drugačije ne može zbog nosača koji je ranije držao set za reparaciju. Kako ste rešili to? isekli nosač?

 

47da18c98220a049ae1d8823e754e2fc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stex_pb, na starom puntu sam imao set za reparaciju i kada je on izbacen i ubacen copavac secam se da je onaj nosac prolazio knap kroz centralnu rupu od tocka. Posto je ista centralna rupa i na alu felni probaj da skines cep sa felne pa probaj hoce li tako.

Ili mogu ti slikati predvece kako je to reseno sa fabrickim rezervnim tockom punih dimenzija, pa ti mozda da neku ideju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stex_pb evo slika kako stoji kod mene:IMG_20211101_230756931.thumb.jpg.c5d634eb12b1432ef3d8a88771370ce4.jpg  IMG_20211101_230856747.thumb.jpg.0c8fa2c535e956679a08fb3059590b05.jpg  IMG_20211101_231004552.thumb.jpg.65ddfcc5d183275797aebafca741953a.jpg

Deluje mi da nosac izgleda isto kao na verziji sa setom za reparaciju, tako da sigurno moze da se napravi i da stoji obicni rezervni tocak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuću ga. Nego kada sam isprobavao prvi put na brzaka učinilo se da će ovaj nosač na autu da udara u samu felnu. Kad stane kiša pokušaću polako ponovo.
Verovatno ću kupiti ćopavac, da ne vadim ovo svake sezone. ili neku čeličaru da tu stoji zauvek.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...