Jump to content
FAS Goran
notalone

Fiat Grande Punto - naknadno ubacivanje ćopavca

Recommended Posts

Kupi copavca a taj set za reparaciju prodaj/pokloni. Ja sam u Bravu imao njega, i uzeo sam 15" copavca i iskreno drago mi je sto sam ga uzeo jer mi je zatrebao..

I da, ne znam da li znas ali sa AMSS imas 7 dana luft od koriscenja.. Vidi ako znas nekoga ko ima taj promer da ti pozajmi copavca, zlu ne trebalo..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedini problem sto GP nema nesto velik gepek. Putuje nas troje. Za felnu od 17" nema mesta a iskreno ne daje mi se nesto lova za copavu. 
U svakom slucaju, obnovio sam sad clanarinu u AMC za svaki slucaj. 
Hvala drugari.
Istina, ali bi radije umesto copavca uzeo neki fabricki tocak za Grandea (tipa R15) i ubacio u mesto za tocak u gepek, a u njega sa vrha stavio onu plastiku sa celom opremom za njega (kljuc, dizalica, srafcigeri sta jos vec) i resio se muka. Istina copavac je jeftiniji ali isto tako i nestabilniji, pa sam licno vise za pravi tocak nego pomocnu igracku.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/28/2019 at 12:44 PM, shomispc said:

Kupi copavca a taj set za reparaciju prodaj/pokloni. Ja sam u Bravu imao njega, i uzeo sam 15" copavca i iskreno drago mi je sto sam ga uzeo jer mi je zatrebao..

I da, ne znam da li znas ali sa AMSS imas 7 dana luft od koriscenja.. Vidi ako znas nekoga ko ima taj promer da ti pozajmi copavca, zlu ne trebalo..

E, nije AMSS. Nego neki AMC. Privatnici iz Novog Sada. Vec sam bio clan i samo produzio clanstvo i preveo na ovaj auto, tako da sam pokriven. Ipak planiram da kupim copavca kad se vratim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

GP nosi 4x100, umesto ćopavca imaš i VW i opel čelične točkove od 15" i iz devedesetih... 1000 točak i malko ručnog rada i ko nov
Turiš alat koji isto 1000rsd kod Peđe I cepaš..
Neko dan sam baš komšinici sređivao točak za put na more....

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze na GP copavac 4x98 r15? Nije isti promer rupa ni rupa osovine ali me lik sa otpada ubedjuje da prodao 10kom i da su montirali uspešno. U sustini ja se ne bih zezao sa time ali copavci 4x100 su retki i cena im je 50e + dok ovih 4x98 ima koliko hoces za 1500 rsd. 

Ps. Rezervini tocak punih dimenzija otpada jer mi ne staje u gepek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiatovska CB je 58.1 mm, uz PCD 4x98 koji si pomenuo. GP je Opelovac, CB je manji za 1.5 mm (56.6 mm), uz PCD 4x100. Ako se vec ne ide na OEM, da bi sve bilo po PS, centralnu rupu bi trebalo razbusiti i staviti plivajuce srafove. 

Kod nekih sve moze, licno se sa tockovima/gumama/kocnicama/sistemom za upravljanje nikada ne igram, za sitnu ustedu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, virke said:

 

Ps. Rezervini tocak punih dimenzija otpada jer mi ne staje u gepek. 

Kako ne staje? 

Izvadio kit za kupljene i stavio čeličnu  felnu  sa normalnom gumom.  Na to plastiku sa dizalice i alatom i sve OK. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2.1.2020. at 10:31 AM, virke said:

Da li moze na GP copavac 4x98 r15? Nije isti promer rupa ni rupa osovine ali me lik sa otpada ubedjuje da prodao 10kom i da su montirali uspešno. U sustini ja se ne bih zezao sa time ali copavci 4x100 su retki i cena im je 50e + dok ovih 4x98 ima koliko hoces za 1500 rsd. 

Ps. Rezervini tocak punih dimenzija otpada jer mi ne staje u gepek. 

Ja sam letos kupio GP i imao je set za krpljenje. Izbacio sam celu onu plastiku iz gepeka (ispod tapacira), stavio normalnu felnu sa pneumatikom 175x65 R 15, a sitnice sa te plastike natrpao u unutrašnjost felne. Koliko da ne brinem. Mislim da bi stala i 185x65 R 15, nego sam menjao stare gume, te sam jednu zadržao. Kod Plavog mosta ima neki vulkanizer (na izlazu ka autoputu) i prodao mi je felnu za 2.000,00 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.
Da li neko mozda prodaje ili zna gde moze da se nabavi rezervna guma sa setom alata za menjanje? Za Fiat GP EVO.
Ili mozda celicnu felnu odgovarajucu( 185x65 R 15 ) posto sam nailazio samo na oglase koji ne zele da prodaju pojedinacno vec iskljucivo 4 felne u setu.
U gepeku ima ono misticno sredstvo za krpljenje guma koje radije ne bih koristio jer ima mesta za rezervni tocak.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

@A1eksandar

 

Naleti po oglasima felna na komad ponekad. Komplet alata uzmi od Stila, pazi samo na ključ. Tih alata ima koliko hoces. 

Imas par velikih otpada za Fiate pa mozes i tamo. 

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@A1eksandar

 

Takve stvari najbrže nađeš u Inđiji, kod Peđe i Neše. Imali su svoju temu ovde na forumu nekad. Komplet alata bude oko 1000 dinara, ćopavac zavisi.

I naravno Šabac

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@A1eksandar

 

Copavci za punta evo su retki acsamim tim i skupi. Zbam zato sto i ja sebi trazim vec godinu dana :) Najjeftiniji sto sam sam nasao je 50e ali mi se ne daje toliko para.

Copavaca 4x98 r15 ima koliko hoces za 1000-1500 rsd ali 4x100 nema puno. 

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@A1eksandar

 

Trebalo bi da odgovara i nesto sa opela, tipa od korse.

CB je 56.6, raspon je 4x100

 

i npr ovako nesto
https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/8783290/celicne-felne-15-4-x-100

image.thumb.png.e403ece56b9be5d184752f20b1f57be0.png

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oprema/16230428/rezervni-tocak-copavac-za-opel-astra-h-corsa-vectra

image.thumb.png.d0e470883ef14d0db9650f8240fd432a.png

 

Naravno, ako moze da stane, najjeftinije resenje je celicna felna punih dimenzija 4x100, CB 56.6, ET43 (R15) ili ET46 (R16)

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za čelične felne mogu od opel Merive, ona ima et 43. Uglavnom je na opelu et 49. Kazu da kod nekog odgovara a kod nekog kace kočnice... 

Sto se copavca tiče tu ne znam kakva je sitiacija. Retko se nalaze pa ne znam da li ima razlike u ET-u. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Doctor NO

 

- Na otpadu kupiš ćopavac od nekog Grande Punta. Pošto nemaš gde da ga staviš jer ti taj prostor zauzima rezervoar za plin, onda ga staviš u gepek kao što bi i kofer ubacio. Da to sve stoji lepše i bolje, kupiš ovakvu kao neku kesu:

 

pakovanje.jpg

 

''Lepi'' se za tapacirung gepeka jer ima čičak po sebi.

Ključ za točkove i dizalicu ćeš dobiti zajedno sa ćopavcem na otpadu, pa im nađi negde mesto u autu...improvizuj, nema ti druge.

 

- Umesto svega toga, možeš uzeti set za reparaciju. Postoji širok izbor tih setova na tržištu, kupuješ ih nove u nekoj većoj prodavnici auto-delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Doctor NO said:

Treba mi ćopavac za EVOa jer imam plin u mestu za točak, 

Imate li neki savet šta da tražim i gde?

 

Hvala.

Vidi u Omoljici :)

Imas 2 otpada za Fiate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam godinu dana trazio copavac. Bilo je ali za 50 do 80e sto je suluda cena. Onda sam odustao i slucajno kod vulkanizera nekog usput naleteo za smesne pare i kupio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, neshaoct said:

Ključ za točkove i dizalicu ćeš dobiti zajedno sa ćopavcem na otpadu, pa im nađi negde mesto u autu...improvizuj, nema ti druge.

Moze da kupi komplet sa standardnim plasticnim setom alata koji se stavlja u tocak. Okrene felnu naopacke i stavi set unutra (kako i stoji u prostoru za tocak) i stavi u tu kesu :) . Na primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Nista" vise od toga da utegne sve zajedno i pricvrsti rezervni tocak u pod ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio ćopavac kod vulkanizera za 20e ;)

 

Samo još tu kesu da nadjem i poklopac u koji ide alat za točak

Edited by Doctor NO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...