Jump to content
FAS Goran
notalone

Fiat Grande Punto - naknadno ubacivanje ćopavca

Recommended Posts

Vec duze vreme razmisljam da set za lepljenje guma koji kod svog grande punta posedujem umesto rezervnog tocka ,zamenim odgovarajucim copavcem. Dve stvari me muce. Da li u ovo uopste da ulazim , da li je pametno  i ako se ipak odlucim, koje bi bile odgovarajuce dimenzije copavca za moj auto, posto mi neki lik nudi za 2000,00 din. tocak dimenzija  98 *4 -15-ica. Najradije bih poslusao savet ljudi koji sa ovim stvarima imaju iskustva. Napominjem da ove godine planiram Grcku za odmor kolima pa pocelo malo da me brine sta je pametno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK U pravu si.Sad sam nasao neki sajt sa preporukama dimezija guma i stoji da je radijus izmedju navrtki 100 mm. Znaci ovaj tocak otpada,e sad druga dilema kupiti odgovarajuci copavac ili ostaviti set za lepljenje pa sta mi bog da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem sa istim autom koji sam rešio.

Od kada sam uzeo auto na otpadu sam uzeo alat sa dizalicom za grandea. Naći polovnu felgu na komad je misaona imenica po pristojnoj ceni, preko oglasa kupio novu po više nego pristojnoj ceni. Kada sam menjao letnji set ostavio si jednu odličnu gumu koju sam stavio na tu felgu. Guma je normalna 175/65\15" a stane i veća ako treba.

Onu plastiku izvadio i tu stavio gumu gde joj je i mesto. Sve normalno, ništa ne strši, smeta...

Uzeo još i torbu za gepek i u nju stavio kompresor,trougao,prvu pomoć....

Dakle problem sa još jednom gumom od zimskog ili letnjeg seta je rešen.

 

Bez obzira na sve defekt nisam imao od kada imam auto. Tu ne računam jedan ekser u zimskom setu sa kojim sam se vozio dve godine.

E da. Felga je 15" sa rupama 4x100mm i ET je 43.

Ista je i na opelu. Lako ćeš naći novu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem se obojici na savetima. Definitivno ću poslušati preporuku Zveda ,tim pre sto  nameravam da ovog proleca kupim,(obnovim) bar dve letnje gume pa eto i rezervne.Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da samo dodam da je CB (centralna rupa) za GP 56,6 mm. Rezultat pomenute saradnje sa GM u to doba, umesto standardnih fiatovskih 58,1mm i PCD 4x98.

I moj glas ide za siguricu, tj. rezervni tocak, bar copavac ako ne tocak u punoj dimenziji. U slucaju iole ozbiljnijeg gumi defekta, sa setom za reparaciju mozes samo da sednes i da places.

Takodje sam ga izbacio iz svog vozila i stavio rezervni tocak.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

BOSE" auto dizalica!"

Wow!

Gde si to našao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se ložio nešto da ga izbacim, kao dobiću veći gepek (može nešto i tu da se ubuta inače tada sam vozio VW Polo), odustao sam kada sam video tu prskalicu i pomislih sovim da zalepim gumu:blink:, NE. Klasika je zakon :) glas za točak :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wofer umesto alata.

Gde si ga kupio i pošto? Jel aktivni?

Ja ubacio neki ispod prednjeg sedala? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrički Bose u puntu? Nisam to znao!

A player jel isti ili je i on drugačiji. 

Znam za one verzije sa woferom sa strane u gepeku ali ono je eto tako da ima dok je ovo kod tebe mnooogo ozbiljnije!

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, Zvezdo said:

Fabrički Bose u puntu?

A player jel isti ili je i on drugačiji. 

 

 Taj uredjaj u Fiat Delti (ili Lancia Grande Punto) izgleda ovako :stuart: :

MjHUv.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene sam u gepek ubudzio copavac (za sve ove godine sam ga srecom samo probao da li pase), tako da ima prilicno mesta i za alat u delu ispod tapacira.

A ovo sa tockom u punom profilu je prava stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa to je već druga priča mada me kod Grande Punta više ništa ne može iznenaditi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam po kupovini automobila odmah ubacio rezervni tocak, s tim da je tada nemoguce bilo naci 15" pa sam uzeo s alfe 14" i malo vecu dimenziju pneumatika.

Za 10 godina, dvaput sam imao prilike da isprobam rezervni tocak a jednom je pneumatik bio isecen po boku tako da tu set za reparaciju ne bi pomogao...

Tako da i od mene imas toplu preporuku sto se tice rezervnog tocka, a i sto cenjene kolege kazu, danas se za male pare moze naci nova kineska/turska ili dobra originalna polovna felna, a pneumatik naravno tvoj stari, i ovako se retko desava da zatreba a i koristi se samo dok se ne zakrpi ovaj sto se probusio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari. 

Za vikend, prvi put krecem na odmor svojim Fiatom. Vidim da u gepeku nemam rezervni tocak, nego nesto sta lici na pumpu, ne znam ni ja sta je.

Da li neko ima iskustva sa tim ili neki savet?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo verovatno je set za reparaciju pneumatika. Vrsi posao privremeno (kao prva pomoc) ako nije velika rupa.
Moj savet: ili nabavi copavac (rez.tocak malih dimenzija) ili punu dimenziju rezevnog tocka (neka od fabrickih dimenzija). Rez.tocak malih dimenzija imaju deklarisanu max brzinu oko 80-100km/h zavisno kod kojih auta i uglavnom, zbog malih dimenzija i uskog gaznog sloja, ne mogu preterane kilometraze da se voze (dal 300km).
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini problem sto GP nema nesto velik gepek. Putuje nas troje. Za felnu od 17" nema mesta a iskreno ne daje mi se nesto lova za copavu. 

U svakom slucaju, obnovio sam sad clanarinu u AMC za svaki slucaj. 

Hvala drugari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...