Jump to content
FAS Goran
luka78

Fiat Nuova Bravo 1.9 MJet 150 / 1.9 MJet 120 - nema snage pri kretanju (problem sa snagom)

Recommended Posts

Nema na cemu. Tesko da bilo ko unapred moze nesto da ti kaze (pogotovo ovako virtuelno).

Zavisi sta je od instalacije u problemu, u kom delu, da li je problem sa celim snopom, do kojih sve komponenti ide, itd...

Opusti se :) , auto ti je u sigurnim rukama, a verujem da ce ti nas Gorance predloziti i sve solucije (ako ih bude vise). Pa ti vidi da li ti i sta odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Prvi put sam na forumu, oprostite ako nešto ne radim kako treba. 

Ne znam gde sa se obratim vezano za situaciju koju imam, a boljeg mesta od foruma nema. 

Vlasnik sam Fiat bravo-a 1.9 multijet iz 2007 godine, i prezadovoljan sam automobilom. Ali, imam jedan nazovi problem, pri dodavanju gasa.

Naime, pri ubrzavanju, u bilo kojoj brzini, kada dodajem gas, auto ubrzava s nekih 60% snage. Pustim papučicu gasa i odmah je opet nagazim, on poleti. Kada dobije punu snagu, i kada pustim gas i opet dodam, nastavi da juri.

Znači samo prilikom ubrzanja. Šta bi mogao biti problem, ako neko ima sugestije, rado ću probati s rešenjem.

Pozdrav svima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@A. Stefan

Pozdrav i dobrodosao na forum.

Kakva je situacija sa EGR, zatvoren ili ne?

PS: Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o problemu sa startnom snagom na 1.9 .

Donekle slicna tematika i ovde: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76530-fiat-nuova-bravo-19-mjet-120-problem-sa-snagom-nakon-gašenja-motora/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, c++ said:

Provjeri turbinu, vakume itd..

Turbina je remontovana pre 5000km, očišćen interkuler novo ulje i filter ulja sve u kompletu.

16 hours ago, Ivan said:

@A. Stefan

Pozdrav i dobrodosao na forum.

Kakva je situacija sa EGR, zatvoren ili ne?

PS: Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o problemu sa startnom snagom na 1.9 .

Donekle slicna tematika i ovde: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76530-fiat-nuova-bravo-19-mjet-120-problem-sa-snagom-nakon-gašenja-motora/

 

EGR je zatvoren i softverski ugašen. Dpf skinut i ugašen, dizne čišćene,

 

Auto bukvalno kao da ima dupli gas, prvi put polako ubrzava drugi put kao raketa. I taj drugi put lepo sve radi 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad... ne znam koliko bi pomoglo, ali bilo je neke dodirne tačke u simptomima. Jedan auto je bolje ubrzavao na trećinu gasa, nego na pun. Očišćen MAP senzor i auto se preporodio.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze sto je remontovana, provjeri je opet meni se desilo 3 sata nakon remonta da je ispala

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Milutinac said:

Otkaci MAP senzor/protokomer pa probaj tako sta se desava...

Otkacio onaj dzek na protokomeru, auto ide kao sanitet. Prima gas na prvi dodir papučice, nakon pola sekunde tj krene bas da vuče. Hvala na pomoçi puno!

Sad ostaje još jedno pitanje, koji je rizik da se vozi auto sa otkačenim protokomerom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, A. Stefan said:

koji je rizik da se vozi auto sa otkačenim protokomerom? 

Metodologija "resavanja" kvarova i problema, a la Stilo JTD posle jedno 10 godina prisustva na nasim prostorima :) . Moz' to da tera...

Probaj bar da ocistis nekim cleanerom, imas sperejeve bas za to (npr. Liqui Molly) pa vidi rezultat. Ili zameni, bar je to danas daleko pristupacnije nego ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo veca potrosnja, malo losije vuce i hoce da dimi. Kupi drugi protokomer makar polovan, nisu skupi

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/28/2022 at 6:14 PM, A. Stefan said:

Sad ostaje još jedno pitanje, koji je rizik da se vozi auto sa otkačenim protokomerom? 

 

Nije rizik dok ti ne stigne nov protokomer, nov NOV, ili polovan a ispravan...samo nemoj da vozis tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...