Jump to content
FAS Goran
dovladms

Fiat Nuova Bravo - zamjena zadnjih zvučnika

Recommended Posts

Cao raja

 

Vec neko vrijeme mi zvucnici (fabricki) u zadnjim vratima bruje u odredjenim momentima. Htio sam da ih zamjenim novim (jos nisam odlucio koje da uzmem) ali sam prvo htio da vidim sta trenutno posjedujem.

Na zalost tu sam zaglavio :(. Skinuo sam tapacirung sa jednih vrata, uspio doci do zvucnika i shvatio da su isti prikaceni nekim nitnama za vrata :(. Ne znam kako se iste mogu skidati, ako se i skinu da li se mogu vratiti ...

 

Pokusao sam da nadjem da li je neko nesto radio slicno na tu temu ali nisam uspio. Da li neko ima neki savjet ili uputstvo. Hvala unaprijed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nitne da bi skinuo moraš ih razbušiti burgijom. Ne znam kolike su ali pretpostavljam da će burgija 4 ili 5mm igrati.

Te nitne koje skineš ne možeš vratiti nazad već češ morati staviti druge nove odgovarajuće a za to ti pored njih trebaju i pop klešta koja pretpostavljam da nemaš jer se očigledno nisi susretao sa tim.

Možeš verovatno  umesto nitni staviti pleh šrafove odgovarajućeg prečnika/debljine...

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dovladms said:

Cao raja

 

Vec neko vrijeme mi zvucnici (fabricki) u zadnjim vratima bruje u odredjenim momentima. Htio sam da ih zamjenim novim (jos nisam odlucio koje da uzmem) ali sam prvo htio da vidim sta trenutno posjedujem.

Na zalost tu sam zaglavio :(. Skinuo sam tapacirung sa jednih vrata, uspio doci do zvucnika i shvatio da su isti prikaceni nekim nitnama za vrata :(. Ne znam kako se iste mogu skidati, ako se i skinu da li se mogu vratiti ...

 

I meni se isto desavalo, poderao se papir na vanjskim rubovima zvucnika gdje se spaja sa plasticnim ramom. Na oba zvucnika. Ja sam to rijesio silikonom, tanko namazao i zalijepio. Za sada radi dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeee uspio skinuti zvucnike :). Uspio sam aku-busilicom zavrsiti posao.

 

Ali ... tu nailazim na novi problem :(. Skinuo sam nosac sa zvucnikom. Kako sad da skinem zvucnik sa tog nosaca? Ne vidim na koji nacin mu prici. Bojim se da ne slomim taj nosac, nekako mi djeluje krta plastika. Ili mozda uz nove zvucnike dobijam i nove nosace za njih (to bi bio najbolji scenario :) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlado ne dobiješ nove nosače, mislim da odgovaraju od stila nosači. 

Mislim da sam ti slao ovu stranicu

http://www.fiatforum.com/bravo/197598-replacing-front-door-speakers-new-bravo-guide.html

 

Sa slike

BravoSpeakers09.jpg

 

Čini mi se da ovaj zvučnik ne može da se odvoji od nosača. Treba ti nosač kao ovaj u levom gornjem ćošku na slici.

Ovako nešto:

http://www.sinko-garage.rs/fiat/prsten-za-zvucnike-fiat-stilo-2002-165mm-prednji-zadnji-0

ram-20.482_k.jpg?itok=Kwr7vJwx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala :)

Moram da to konacno zavrsim na kraju zivaca sam. Kako krenem da radim na tome naidjem na problem :(. Citao sam onaj link sto si mi slao sad jos da vidim kako to kod nas realizovati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji desni (retko kad i zadnji levi) zvucnik ume da mi bruji u kolima. Ofc, spoljna velika membrana se pocepala i na nekoliko mesta odvojila. I pored podesavanja basa i ekvilajzera cuju se i dalje blago. Za sad resenje koje nije maratonskog tipa je izolirka koja dobro radi posao, no se spremam da raskantam masinu kada se stvore uslovi.

Ono sto se pitam je da li su clanovi koji su skidali zadnje tapacire vrata da bi dosli do zvucnika imali elektropodizace stakala (sto verujem da dosta olaksava posao) ili motalicu ? Pitam jer ja imam kurble.
Koliko sam skontao, pozadi jesu 13' zvucnici i planiram da iskoristim plastiku/nosace postojecih zvucnika da bi nove stavio.
Da li je bitna unutrasnja dimenzija zvucnika i minimalna/maksimalna nominalna snaga tj da li ce bilo koji 13' vrsiti posao ili da obratim paznju na neki parametar ?
Pop kljesta su mi tu negde pa verovatno necu imati problem sa vracanjem istih.

Hvala unapred.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitam zbog skidanja tapacira sa vrata. Elektro komande se otkace kao na prednjim vratima, ali ne znam da li ovde samo otkacim kurblu (mislim iscupam je dok je prozor dignut/spusten) ili nema veze? Da mi ne smeta sajla za skidanje.

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nih, ako nisu mnogo pocepani uradio impregnaciju i bandažiranje tutkalom i nekim dobrim papirom.
Ima tih uputstava na yututubu... kao u stara vremena...

tt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami desnom bi dobro dosla zamena. Ceo veliki zvucnik skoro se otkacio od plastike :( Mislim da ce sledeg meseca pasti DIY cim otopli da se mogu zavuci u garazu i uzmem zvucnike.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...