Jump to content
FAS Goran
cuore_sportivo

Ilegalna punionica ulja

Recommended Posts

Pronadjena ilegalna punionica ulja na teritoriji Rusije! 
U tim nelegalnim punionicama su se falsifikovali brendovi poznatih svetskih marki : Shell, Mobil, Castrol, Total, BP, Lukoil , Elf, kao i brendirana motorna ulja Mazda, Toyota, Nissan, Ford, GM, VV i BMV.

Ova ulja su nažalost distribuiraju kroz legalne tokove raznih zemalja u okruženju : Bugarska , Rumunija , Makedonija, Srbija , Bosna i Hercegovina …

 

Izvor: Ravenol Srbija

 

FB_IMG_1487660844492.jpgFB_IMG_1487660838574.jpgFB_IMG_1487660835955.jpg

FB_IMG_1487660821508.jpgFB_IMG_1487660815487.jpgFB_IMG_1487660818732.jpgFB_IMG_1487660809271.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se da je bilo nekad uputstvo kako razlikovati original od falsa za Castrol, ne znam kako sad stoje stvari oko toga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako... sad ni zastupnik ne ume da prepozna.

 

btw, ove slike su mi poznate. Kao da koriste jedne iste slike za ovakve vesti samo da bi uzbunili tržište i ukazali na postojanje falša   :huh:

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je moguce. 

 

Tako sam i ja pitao uvoznika Shell-a, Orbico ili Multicompany, svejedno, kako to da u prodavnici u NS-u prodaju isto to ulje (neki bosanski lanac prodavnica, zatvorena sada, Demi valjda) za manju cenu nego sto ja dobijem od njih u VP-u? Kazu pojma nemaju, cak mi nisu ni delovali uzrujano. Kao mozda stara zaliha, nesto mulja... Reko u pitanju je prodavnica, izda ti fiskalni, pa zar je moguce da ga prodaju za 40% manje nego vi.

 

Gledam ove slike, ja bas stavljam Shell i Mann :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se bas slozio da generalni uvoznik uzima neprovereno ulje. Do sada uvek uzimao kod njih i nikakve zamerke nisam imao sto znaci nastavljam i dalje, konkretno za Shell http://eoltts.rs.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

6 hours ago, Axic said:

Ne bih se bas slozio da generalni uvoznik uzima neprovereno ulje.

 

Niko to nije ni rekao, nastala pometnja bzvz.

 

Ja sam napisao da sada ni zastupnik ne moze lako da prepozna fals, misleci na to koliko dobro se prave falsifikati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidi se na ovim slikama, ali objekat izgleda spolja kao straćara...da idemo putem pored pomislili bi smo svi da je to napušteno, da je hala neke propale firme koja je nekada bila velika....kad ono... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao sam jednom eneos 5w40 u bivšeg Bravo 1.9JTD, i čuo se užasno, čekićao je samo tako. Vratio sam se posle na Selenia wr, i sve je bilo u redu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba uzikati na proverenim mestima, a ne bezati od dobrih ulja.

Nisam mnogo eksperimentisao sa uljima, uglavnom ono sto jednom sipam, sipam do kraja, uglavnom se tu vrteo mobil, castrol, selenia I eni u jedan auto (bivsi agip).

Najgore iskustvo sam imao sa elf uljem, bilo je u bmwu e39 kad sam ga uzeo I tako je lose radio pogotovo pri hladnom startu da sam se spremio za menjanje hidropodizaca jer je to mana na njihovim sestocilindricnim benzincima, posle prelaska na obicni castrol (edge mislim da je bio) zvuk je nestao, ujedni I jedini slucaj gde sam osetio boljitak posle zamene ulja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...