igor0511 3718 Posted February 3, 2017 Treba neko da im kaze koliko je ogranicenje po gradu da ne bacaju pare Quote Share this post Link to post Share on other sites
nesa 169 432 Posted February 3, 2017 Voznja jaceg motora je svuda lagodnija, jedino sto se u gradu potreba za njim manje oseca. Quote Share this post Link to post Share on other sites
vix 1 Posted February 4, 2017 Ma sto veci, to bolji...ovaj motor Bolje da ga imas a da ti ne zatreba, nego da nemas pa da ti zatreba... Quote Share this post Link to post Share on other sites
nesa 169 432 Posted February 4, 2017 Kad nemas onda pazis da ti ne zatreba. Quote Share this post Link to post Share on other sites
vicent 1295 Posted February 4, 2017 Tipičan različit pristup istoj situaciji. Zato o tome i ne diskutujem, sto ljudi - sto ćudi . Quote Share this post Link to post Share on other sites
The Punisher 9589 Posted February 4, 2017 18 hours ago, vix said: Ma sto veci, to bolji...ovaj motor Bolje da ga imas a da ti ne zatreba, nego da nemas pa da ti zatreba... Quote Share this post Link to post Share on other sites
nesa 169 432 Posted February 4, 2017 (edited) Ha, ha, ha, kako je ovo dobro, mislim na klip. Pogledajte obavezno! Edited February 4, 2017 by nesa 169 Quote Share this post Link to post Share on other sites
vix 1 Posted February 4, 2017 Znaci, kazem svalerki, vidi, ovaj GP 1.2, nije brz, ali je zato dobar za nesto drugo. I kad upita za sta, pokazem joj...klip Quote Share this post Link to post Share on other sites
Zvezdo 1557 Posted February 4, 2017 Najveći problem pljuvadžija malih motora je to što im tate nisu imale para za ništa bolje osim nekog groba iz uvoza sa 1.9 motorom. Sada je situacija još gora, auti sa motorom preko 2 litra su džabe jer je cena registracije viša od vrednosti vozila. Oni malo stariji koji su odrastali sa 30 do 45 veoma umornih konja misle definitivno drugačije. Da punto sa 1.2 motorom ne može da se vozi nikada se ne bi ni proizvodio! Kome je malo 65 ks ima širok izbor jačih motora ,naravno isluženih polovnjaka. Ne tako davno gradske trkalice su imale 90ks doduše u puno lakšoj karoseriji ali to nije tema. Quote Share this post Link to post Share on other sites
The Punisher 9589 Posted February 4, 2017 Da, u pravu si. Ali ima još nešto. Postoji grupacija koja se vrlo udubljivala u simulacije vožnji na PC-u/Sony-u itd a u međuvremnu odrasla i došla do "nekih para" i shvatila da bi mogla i uživo da prožive ono na što su nekad samo na ekranu svršavali. Odatle potreba da se bude jači, brži, da se pretekne šleper na Ibarskoj za sekundu brže nego sa manjim motorom. Sve to obično pokazuje druge probleme koje ti ljudi imaju u životu. Ovo naravno ne znači da su svi sa jakim motorima takvi i obrnuto, samo oni koji uporno ubeđuju one druge da umesto plave pilule uzmu crvenu. Svako je dovoljno pametan i zreo (valjda) da zna šta mu je dovoljno. Meni je trenutno dovoljno 80 KS što ne znači da sam ceo život vozio 80 KS niti da ću toliko u budućnosti voziti, to je samo deo trenutka i ništa više. Quote Share this post Link to post Share on other sites
nesa 169 432 Posted February 4, 2017 7 hours ago, vix said: Znaci, kazem svalerki, vidi, ovaj GP 1.2, nije brz, ali je zato dobar za nesto drugo. I kad upita za sta, pokazem joj...klip Poenta je da nije sve u konjskim snagama, mada naravno vazi i ono da od viska glava ne boli Quote Share this post Link to post Share on other sites
Zvezdo 1557 Posted February 4, 2017 Punisher Veoma lepo rečeno! Sve ovisi za šta auto nekome konkretno služi. Ako služi kao statusni simbol nebo je granica i na žalost mentalitet nam je takav da će 90% ljudi pre uzeti isluženu nemačku svetu kravu nego novi auto srednje klase... uostalom pa za šta služe krediti za refinansiranje? Bolje gayphone u džepu odnosno na stolu kafića i bmw na parkingu nego sve druge bitnije stvari. Quote Share this post Link to post Share on other sites
The Punisher 9589 Posted February 4, 2017 6 hours ago, nesa 169 said: Poenta je da nije sve u konjskim snagama, mada naravno vazi i ono da od viska glava ne boli Nema tu puno mudrovanja, konja i ostalog Quote Share this post Link to post Share on other sites
nesa 169 432 Posted February 4, 2017 (edited) Video sam to već negde, dobar fazon. Edited February 4, 2017 by nesa 169 Quote Share this post Link to post Share on other sites
vicent 1295 Posted February 4, 2017 Znaš kako ! Oni koji imaju male ........ motore, svi su tehničari ! Bolje veliki, jak motor ! Za utiske pitati suprotnu stranu. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Markobgd 610 Posted February 4, 2017 On 2/3/2017 at 9:32 AM, marko.jovanovic said: Pominjao si Dežurnog, i da živi od zamajaca, turbina... Ništa nije crno belo. Obzirom da je @Dezurni VRLO pristrasan benzindžija ja u to što je naveo neću da verujem dok ne vidim sliku tih zamajaca, turbina, dizni i ostalog. To što mu se @Milutin-NS ustalio u garaži ne daje pravu sliku o stanju na tržištu 22 hours ago, vagenovac said: uzimaju iz kompleksa jelte Nemam ja kompleks nikakav, meni se Jelta svidela pa sam je kupio Quote Share this post Link to post Share on other sites
igor0511 3718 Posted February 4, 2017 5 hours ago, Zvezdo said: Najveći problem pljuvadžija malih motora je to što im tate nisu imale para za ništa bolje osim nekog groba iz uvoza sa 1.9 motorom. A nigde nisi predvideo nekog kome zaista 1.9/2.0 najbolje obsvlja posao? Jbt ispadose svi koji voze preko 1.6 kompleksasi Quote Share this post Link to post Share on other sites
Dezurni 399 Posted February 4, 2017 42 minutes ago, Markobgd said: Obzirom da je @Dezurni VRLO pristrasan benzindžija ja u to što je naveo neću da verujem dok ne vidim sliku tih zamajaca, turbina, dizni i ostalog. To što mu se @Milutin-NS ustalio u garaži ne daje pravu sliku o stanju na tržištu Nemam ja kompleks nikakav, meni se Jelta svidela pa sam je kupio Nisam znao da moram da prijavim svaki zamajac i dizne što radim ili kad skidam glavu na benzincu. Moja greška, izvinjavam se. Evo od sada će u mojoj temi biti svaki moj rad ispraćen fotografijama i uz dva svedoka. Quote Share this post Link to post Share on other sites
MS PK 8688 Posted February 4, 2017 Plati porez ..cko! Treba da prijavljujes svaki naravno Quote Share this post Link to post Share on other sites
banjo1990 265 Posted February 4, 2017 Ako je 1.9 ili 2.0 ''veliki'' motor, onda ne znam šta su neki V6 ili V8 motori? Meni je itekako bitno da preteknem na Ibarskoj šleper što je brže moguće, i isto tako mi je jako bitno da mi auto od 120 do 160 km/h ubrza, a da se ne muči. Zašto? Zato što jednom normalnom vozaču rezerva konjskih snaga čuva glavu. Lično bih uvek u skladu sa mogućnostima izabrao što jači motor, a konkretno kada je reč o Grande Puntu, pik bi bio na 1.9 motoru. Quote Share this post Link to post Share on other sites
The Punisher 9589 Posted February 4, 2017 Pa to je najjači motor koji ide u Grandea Quote Share this post Link to post Share on other sites
totti 13207 Posted February 4, 2017 Jbt ispadose svi koji voze preko 1.6 kompleksasi[/img]Nego šta su Meni je itekako bitno da preteknem na Ibarskoj šleper što je brže moguće, i isto tako mi je jako bitno da mi auto od 120 do 160 km/h ubrza, a da se ne muči. Zašto? Zato što jednom normalnom vozaču rezerva konjskih snaga čuva glavu.Ovo za ibarsku i da razumem, ali šta će na auto-putu da ti sačuva glavu to što će da ubrza bez mučenja? Quote Share this post Link to post Share on other sites
MS PK 8688 Posted February 4, 2017 Da te ne ubijemo Nesa ili ja sa stilom od pozadi kad naletimo Quote Share this post Link to post Share on other sites
totti 13207 Posted February 4, 2017 Pričao baš Neša o tome kolko je škorpion brz Quote Share this post Link to post Share on other sites
nesa 169 432 Posted February 4, 2017 2 hours ago, MS PK said: Da te ne ubijemo Nesa ili ja sa stilom od pozadi kad naletimo Kad mene nije ubio autobus koji je naleteo odpozadi, necete ni vi njega s kolima. Doduse, poslao mi je auto na otpad, a mene u bolnicu. Imaju li ti vasi Stilovi kocnice? I kakve kocnice ima GP? Svi pricaju o tome kako da se juri, a niko ne razmislja da treba i stati. Quote Share this post Link to post Share on other sites