Jump to content
Goran
marko.jovanovic

Koliko auto treba da bude jak da bi bio dovoljno jak? :)

Recommended Posts

Voznja jaceg motora je svuda lagodnija, jedino sto se u gradu potreba za njim manje oseca.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sto veci, to bolji...ovaj motor :)
Bolje da ga imas a da ti ne zatreba, nego da nemas pa da ti zatreba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipičan različit pristup istoj situaciji.
Zato o tome i ne diskutujem, sto ljudi - sto ćudi .
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ha, ha, kako je ovo dobro, mislim na klip. Pogledajte obavezno!

 

:D

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, kazem svalerki, vidi, ovaj GP 1.2, nije brz, ali je zato dobar za nesto drugo. I kad upita za sta, pokazem joj...klip :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveći problem pljuvadžija malih motora je to što im tate nisu imale para za ništa bolje osim nekog groba iz uvoza sa 1.9 motorom.  Sada je situacija još gora, auti sa motorom preko 2 litra su džabe jer je cena registracije viša od vrednosti vozila.

Oni malo stariji koji su odrastali sa 30 do 45 veoma umornih konja misle definitivno drugačije.

Da punto sa 1.2 motorom ne može da se vozi nikada se ne bi ni proizvodio!

Kome je malo 65 ks ima širok izbor jačih motora ,naravno isluženih polovnjaka. Ne tako davno gradske trkalice su imale 90ks doduše u puno lakšoj karoseriji ali to nije tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, u pravu si. Ali ima još nešto. Postoji grupacija koja se vrlo udubljivala u simulacije vožnji na PC-u/Sony-u itd a u međuvremnu odrasla i došla do "nekih para" i shvatila da bi mogla i uživo da prožive ono na što su nekad samo na ekranu svršavali. Odatle potreba da se bude jači, brži, da se pretekne šleper na Ibarskoj za sekundu brže nego sa manjim motorom. Sve to obično pokazuje druge probleme koje ti ljudi imaju u životu. Ovo naravno ne znači da su svi sa jakim motorima takvi i obrnuto, samo oni koji uporno ubeđuju one druge da umesto plave pilule uzmu crvenu.

Svako je dovoljno pametan i zreo (valjda) da zna šta mu je dovoljno. Meni je trenutno dovoljno 80 KS što ne znači da sam ceo život vozio 80 KS niti da ću toliko u budućnosti voziti, to je samo deo trenutka i ništa više.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, vix said:
Znaci, kazem svalerki, vidi, ovaj GP 1.2, nije brz, ali je zato dobar za nesto drugo. I kad upita za sta, pokazem joj...klip


Poenta je da nije sve u konjskim snagama, mada naravno vazi i ono da od viska glava ne boli
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punisher

Veoma lepo rečeno! 

Sve ovisi za šta auto nekome konkretno služi. 

Ako služi kao statusni simbol nebo je granica i na žalost mentalitet nam je takav da će 90% ljudi pre uzeti isluženu nemačku svetu kravu nego novi auto srednje klase... uostalom pa za šta služe krediti za refinansiranje? Bolje gayphone u džepu odnosno na stolu kafića i bmw na parkingu nego sve druge bitnije stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, nesa 169 said:


Poenta je da nije sve u konjskim snagama, mada naravno vazi i ono da od viska glava ne boli emoji38.png

 

eiuZX4M.jpg

 

Nema tu puno mudrovanja, konja i ostalog :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam to već negde, dobar fazon. :)

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš kako ! Oni koji imaju male ........ motore, svi su tehničari ! Bolje veliki, jak motor ! Za utiske pitati suprotnu stranu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/3/2017 at 9:32 AM, marko.jovanovic said:

Pominjao si Dežurnog, i da živi od zamajaca, turbina...

Ništa nije crno belo.

 

Obzirom da je @Dezurni VRLO pristrasan benzindžija ja u to što je naveo neću da verujem dok ne vidim sliku tih zamajaca, turbina, dizni i ostalog.<_<

To što mu se @Milutin-NS ustalio u garaži ne daje pravu sliku o stanju na tržištu:D

 

22 hours ago, vagenovac said:

 uzimaju iz kompleksa jelte :)

 

Nemam ja kompleks nikakav, meni se Jelta svidela pa sam je kupio:rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Zvezdo said:

Najveći problem pljuvadžija malih motora je to što im tate nisu imale para za ništa bolje osim nekog groba iz uvoza sa 1.9 motorom. 

 

A nigde nisi predvideo nekog kome zaista 1.9/2.0 najbolje obsvlja posao? :) 

Jbt ispadose svi koji voze preko 1.6 kompleksasi :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Markobgd said:

Obzirom da je @Dezurni VRLO pristrasan benzindžija ja u to što je naveo neću da verujem dok ne vidim sliku tih zamajaca, turbina, dizni i ostalog.<_<

To što mu se @Milutin-NS ustalio u garaži ne daje pravu sliku o stanju na tržištu:D

 

Nemam ja kompleks nikakav, meni se Jelta svidela pa sam je kupio:rofl:

 

Nisam znao da moram da prijavim svaki zamajac i dizne što radim ili kad skidam glavu na benzincu. Moja greška, izvinjavam se. Evo od sada će u mojoj temi biti svaki moj rad ispraćen fotografijama i uz dva svedoka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je 1.9 ili 2.0 ''veliki'' motor, onda ne znam šta su neki V6 ili V8 motori? 

Meni je itekako bitno da preteknem na Ibarskoj šleper što je brže moguće, i isto tako mi je jako bitno da mi auto od 120 do 160 km/h ubrza, a da se ne muči. 

Zašto? Zato što jednom normalnom vozaču rezerva konjskih snaga čuva glavu.

Lično bih uvek u skladu sa mogućnostima izabrao što jači motor, a konkretno kada je reč o Grande Puntu, pik bi bio na 1.9 motoru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt ispadose svi koji voze preko 1.6 kompleksasi[/img]

Nego šta su

Meni je itekako bitno da preteknem na Ibarskoj šleper što je brže moguće, i isto tako mi je jako bitno da mi auto od 120 do 160 km/h ubrza, a da se ne muči. 
Zašto? Zato što jednom normalnom vozaču rezerva konjskih snaga čuva glavu.

Ovo za ibarsku i da razumem, ali šta će na auto-putu da ti sačuva glavu to što će da ubrza bez mučenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, MS PK said:
Da te ne ubijemo Nesa ili ja sa stilom od pozadi kad naletimo


Kad mene nije ubio autobus koji je naleteo odpozadi, necete ni vi njega s kolima. Doduse, poslao mi je auto na otpad, a mene u bolnicu.

Imaju li ti vasi Stilovi kocnice? I kakve kocnice ima GP? Svi pricaju o tome kako da se juri, a niko ne razmislja da treba i stati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...