Jump to content
Zoran Čolaković

Fiat Bravo 1.6 16v - vazdušni čep u hladnjaku

Recommended Posts

Nizi je isparivac od prelivnog suda tako da moze da se ozraci. Ako je u glavi ne znam ni ja sta mize da uradi. U svakom slucaju hvala ti na vremenu i konverzaciji. Ovo me ubi u pojam

To sto ti radi bolje na plin je neka druga prica. Po meni mislim da isparivac nije na pravom mestu.

Sad sam  gledao gornja tacka isparivaca je ispod prelivnog suda. Ja ipak mislim da ono parcence plastike sto je upalo pravi dzumbus a ne mozemo da ga nadjemo ili je produvao na glavi. 

Da mu mozda tecnost ne pravi problem, ali nisam ja dirao jedino sam dosipao rastvor 50% g12 dok je izbacivao na cep. Do pre nekoliko dana palio je ventiator odmah iznad radne sad je pomerio za dve crte vise

Vidi Zorane, mozda to parce pravi problem ali ne verujem ... Idi pravo kod elektronicara da poveze na komp i da vidi kada i na kojoj temperaturi pali ventilator .. To ti ovako od oka ne mozes proceniti..Trebalo bi cini mi se naj kasnije na 97 ...Kad ides brze hladi ga vazduh od spolja pa zato spusta temp.. neka proba da pali on preko kompa prvu i drugu brzinu ventilatora ... ako obe brzine rade a ventilator  kasni  onda treba proveriti njega i njegovu instalaciju ...ako nije to onda iz nekog razloga komp ne salje komandu na vreme..

Slican problem i kod mene, mislim da je dihtung glave probio, pa samo u taktu sabijanja - komprimovanja smese uduvava vazduh u rashladni sistem i pri vecem gasu  i zato na c02 testu nema nicega - rade ga uglavnom na leru. Neko je i na forumu imao test negativan na leru , a na 3000 obrtaja tecnost pozutela. Jesi li ti resio problem, nameravam da ovih dana skidam glavu u servisu.