Jump to content
FAS Goran
Valdez89

Fiat Punto mk.1 1.7 TD - svijetli žarulja grijača / sija lampica grejača

Recommended Posts

Imam jedan problem sa Puntom mk1 1.7td 46kW '98.

Kad dam kontakt lampica grijača na tabli svijetli 20-tak sekundi.Kad upalim auto ista lampica svijetli u intervalima po pola sec(svijetli ne svijetli) otprilike minutu i ugasi se.To se krenulo događat ničim izazvano u 10.mj prosle god. Normalno odma sumnja na grijače i danas su zamjenjenja sva 4,Febi Bilstein 160kn(20€), ali radi istu stvar nakon zamjene...

 

Pratio sam koliko grijači stvarno dugo rade i stvar je sljedeća:

1. Daš kontakt,zarulja grijača radi 20 sec i ugasi se, a relej grijača tek nakon 30 sec isključuje grijače.

2. Upališ auto, zarulja grijača svijetli u intervalima 60 sec, a relej grijača gasi grijače tek nakon 2 minute.

 

Probao i na svojoj Lybri na -11 i lampica i grijači gase se za 3 sec.Nije isti auto ali princip je isti...

Stari grijači sa punta su bili ispravni.Je da su 2 bila Lucas,1 Champion i 1 Swag ali ispravni i nema razlike u paljenju.I prilikom zamjene svi kontakti su ocisceni.Aku mjenjan prije mjesec dana.

Auto na -10 pali na prvi zub bez problema (Grijače pustim 5 sec iako oni i dalje rade).Isto pali i kad je topao i kad je hladan i nista ne trese dok je hladan,iznenađen sam kolko je živahan za auto od 64ks,kompresija odlična,prosjek potrošnje 6l.

 

Trazio sam po netu i u autu ali nisam nasao ima li on kakav obd port da spojim dijagnostiku ili ono primitivno kratko spajanje na mjesto osigurača pa blinka tolko i tolko?

Relej osigurača je ona veća kocka lijevo kod akumulatora, iznad okrugle bučice sa dvije male cijevi kad gledas s prednje strane? Na njega ide konektor i dve žice, smeđa i crvena ak se ne varam..

Na slici lijevo od ove okrugle bučice s dvije male cijevi.

Jel moguce da je taj relej crko?To ne odlazi baš nikad kolko sam cuo...

Pozdrav!

Tnx ;-)

20170121_163218.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crko ti ili termodavac na termostatu ili davac pritiska na bod pumpi... Meni je bio crkao taj termodavac, nalazi se na termostatu odmah ispod servo aparata za kocnice sa strane do kabine, sa crnom kapicom a u njega se ubada plavi dzek. Meni je bio on problem ali meni se ponasao da mi lampica za grejace dugo svetlela na kontaktu i posle kad upalim lampica mi blinkala jedno 3 minuta...

Moguce da je tebi problem i do senzora pritiska bos pumpe posto ti kratko svetli lampica na kontaktu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na info ;-)

Sad vidim da je taj senzor na termostatu stavljen u shopovima pod priprema smjese i žarnica za hladni start.A i ako se dobro sjecam taj konektor na senzoru je bio puknut pa su ga zalijepili samo

Sad me nema 5 dana pa kad se vratim vidim i javim rezultate.

Pozz

Edited by Valdez89
Dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem grijača rješen promjenom crnog senzora.tnx coa;-)

Evo sad jos jedan problem da ne otvaram novu temu.

Jel taj isti senzor zasluzan za pokazivac temperature na tabli u autu?

Do prije tjedan dana pokazivac je radio...i sam najedanput krepa.

Termostat  je mjenjan u 6mj prosle god,senzori nisu...

Auto grije normalno samo ne prikazuje temp...

Pitam za taj senzor jer ih ima 3.

Jedan je termoprekidac za paljenje ventilatora,drugi je senzor temp. koji spada u kategoriju paljenja motora(taj koji sam promjenio)

A treci...ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi termodavac na termostatu je za modul za grejace,  drugi za modul egr ventila i treci da bi znao modul za grejace kada termostat otvori... 

Termoprekidac za ventilator je na hladnjaku a termodavac za skalu je na glavi motora kod bos pumpe iza cevi za dizne. 

Pozzi sve najbolje :D

Edited by coa565

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam fiata 1 17 dizel 98 god. Problem ne pali mi lanpicu za grejace majstori mi rekli da je relej grejaca narucio sam i postavio isto ne pali lanpicu  izvuko sam zicu sa grejaca i grejem direktno na plus klemu da bi ga palio  molio bih da mi neko kaze sta da radim dal mu ima pomoc

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/28/2018 at 10:43 AM, sasa minic said:

sta da radim dal mu ima pomoc

Naravno da ima. :) 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo narode, imam pitanje oko grijaca zadnje sajbe...

Prije par dana mi prestali raditi grijaci, a lampica na prekidacu svijetli. Skontao sam da je zica bila prekinuta, uradio sam to i bilo ok do danas. 

Danas kad sam htio upaliti, cvaknu nesto i vise ne rade ni grijaci ni lampica...

Jel ima neki osigurac za grijace zadnje sajbe? 

(Punto mk1/ 1999./ 1.2/44kw)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...